Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 07:23:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 639
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 93
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 78
Total: 78

78 гости, 0 потребители

El Capitan

Започната от Adamov, 12-06-2015, 18:41:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

5 поста по-нагоре писах за трима.
Поправянето на пермишъните е от големите градски легенди и пълно плацебо. В новото disk utility дори не съществува такава опция.

На Pro 15 2009 е осезаемо по-бързо и плавно от 10.9 и 10.10
.fr

Hacko_Prasko

аз от вчера го ползвам и ще ми е трудно да свикна с всичките тея нови функции. надявам се само батерията да не страда.
но нещо странно ми прави впечатление - като използвам клавишни комбинации и веднага след това започна да тракам по клавишите и първите 2-3 букви ми липсват. примерно алт+спейс и много бързо след това "safari", а в спотлайта е въведено "афари" или "фари"
да не би да има някаква функция за бързописци, която съм забравил да включа?

мерси 
нас
enjoying the mbp 17" late 2011

godo

Цитат на: HQ - 01-10-2015, 22:52:25
Виждам че вероятно забравяте след ъпдейт да правите един буут в сейф мод и да поправите пермишъните, а това е даже задължително при качване на релийз.
Бих се радвал хората с SSD да споделят мнение, примерно програмата TRIM enabler pro работи ли и има ли ефект?

СИгурно си пропуснал ъпдейта, че в el capitan repari permissions/verify няма..
Mac only

Adamov

Има ли колега с 10.11.1 да сподели мнение?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

10.11.1 не е ли бета още?
Инак след чист инстал снощи и половин часово ползване преди да се гътна в кревата впечатленията са положителни.
Не съм имал проблеми със забавяния, крашове на Сафари или Mail app-a.
Дори напротив, Сафари работи доста бързо.
Смяната на клавишната подредба става с друга комбинация и се налага да се промени на ръка.

Тези, ползващи тракпад (на лаптопа или допълнителен), ще забележат, че drag-ването на прозорци с три пръста вече не се включва от генералните настройки на тракпада. Вместо това трябва да се влезе в Accessibility, от там вече в раздела за настройки на Тракпада и ще видите златния чекбокс най-отдолу. :)
UI designer and developer

djbobbyd

Цитат на: Adamov - 02-10-2015, 10:44:45
Има ли колега с 10.11.1 да сподели мнение?
От 22 септември бях с нея до преди 2 дена, като сравня с официалната 10.11 все едно съм бил с SSD. Не чувах вентилатора, не забелязах нещо, което да не работи нормално, освен приложенията които не бяха ъпдейтнати. Толкова добре работи Сафари, че мислех да се разделя с Хром-а.

godo

Явно ще трябва да отделя време за чиста инсталация
до сега винаги update и нямах грижи..
Mac only

kmonev

Моля за помощ - с официалния релийз съм. На флашката обаче ми изчезна опцията за триене на файлове. На харда няма проблема. Форматирана е под NTFS и имам инсталиран Парагон.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

Adamov

Цитат на: angelvn - 02-10-2015, 13:29:54
10.11.1 не е ли бета още?

Бета е. Но при мене е 100 пъти по-добре от официалния рилийз. Явно и при колегата е било така..
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

kmonev

Цитат на: kmonev - 02-10-2015, 15:17:07
Моля за помощ - с официалния релийз съм. На флашката обаче ми изчезна опцията за триене на файлове. На харда няма проблема. Форматирана е под NTFS и имам инсталиран Парагон.

Проблема е с Парагон. Има нова версия 14 която оправя нещата. Имайте предвид, че Ел Капитан прави промени и без последната версия на Парагона NTFS става абсолютно проблемен.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

HQ

Цитат на: godo - 02-10-2015, 10:36:08
СИгурно си пропуснал ъпдейта, че в el capitan repari permissions/verify няма.
Нямах представа за това, но основната идея беше, че при сейф буут се преправят всички .kext нацяло, което е необходимо.

Морт

Ъпдейта го прави заедно със скриптовете на края.

Общо взето, най-сигурният начин всичко да е на ред е чиста инсталация.
.fr

Adamov

Бе аз отдавна говоря за чисти инсталации ама много хора ми се смеят. И после: Ама аз имам проблеми. Е аз съм бета юзър и НЯМАМ проблеми  ;D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

godo

Аз за пръв път от 4 години правя чиста инсталация. Както и да е..направих я и всичко наистина е наред вече. ;D
Mac only

arnold

#104
И аз да се включа колеги.. И аз ъпдейтнах минито и по мнение тръгна по-зле. Хубаво чиста инсталация, ама всичките програми накачулени какво ги правим? Всичко сначале ли? Ако се направи само рипеър на системата през рекавърито, няма ли да се оправи скоростта, а да останат инсталираните програми и т.н.? На букчето дето е 2009 ъпдейтнах и си лети няма проблем, на минито се обози нещо. Бука е  с ССД де...
Real Mac mini