Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 08:55:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 157
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 144
Total: 146

144 гости, 2 потребители
thebest1978, BuSteR

El Capitan

Започната от Adamov, 12-06-2015, 18:41:55

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

enemy

Цитат на: dreben - 14-06-2015, 21:32:56
Адамов,
Защо толкова сложно, или "едно си баба знае, едно си баба бае"?
Не е ли по-лесно в Disk Utility -> Restor. Посочваш .dmg файла като източник, а за дистинация -> Диск-а, или дяла на който ще се инсталирва. Това е!

Абе, хорица, така ще направите само буутабъл дял на диска. Нищо няма да се инсталира... :)

Не е нужно да се прави нищо подобно. Правите си нов дял на диска с Disk Utility и си стартирате инсталъра. Посочвате му да инсталира на новия дял - thats all.  :D

dreben

Не си прав! Почети малко, ако искаш и линкове ще ти пратя - на разбран руски език  :)
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

enemy

Цитат на: dreben - 18-06-2015, 17:00:43
Не си прав! Почети малко, ако искаш и линкове ще ти пратя - на разбран руски език  :)
Аз ли не съм прав и с какво?

dreben

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

enemy

#19
Цитат на: dreben - 18-06-2015, 23:46:42
Link: http://i58.tinypic.com/35n8ujb.png

Не съм го пробвал с El Capitan, но съм го пробвал с изключително много други DMG-та. Резултата ВИНАГИ е бил един и същ. Съмнявам се този път да има разлика. :)
Както и да е... вярвайте, на каквото искате. Аз ви казвам начина, по който се инсталира ОС-а, а вие можете да правите точно, каквото си пожелаете. :)

Успех!  ;)

P.S. Това може да стане САМО И ЕДИНСТВЕНО, ако DMG-то е направено от партишън, на който вече е инсталирана операционната система!

dreben

Чудя се, аз ли нещо не съм в ред, или ... Това е начина по който е указано как се инсталирва "El Capitan".  Това е и начина по който съм го инсталирал на MBP 15" early 2008. Явно трябва до ходя на доктор...
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

enemy

#21
Цитат на: dreben - 19-06-2015, 00:01:54
Чудя се, аз ли нещо не съм в ред, или ... Това е начина по който е указано как се инсталирва "El Capitan".  Това е и начина по който съм го инсталирал на MBP 15" early 2008. Явно трябва до ходя на доктор...

Значи... сега ще ме караш, да си изтрия инсталацията и да пробвам с тоя скапан Restore. Хубаво, действам го така, пък да видим...

Я само ме светни, това 10.11.dmg от къде си го взел? Защото стандартното DMG си се казва Install_ESD.

dreben

Нека уточним, елементарни отношения. Става въпрос, как най-бързо с минимални знания и без главоболия да си инсталираме на вътрешен, ил външен USB HDD - OS X El Capitan 10.11 Developer Beta 1. И за по запознатите, тук няма как да е "Install_ESD". Ако някой знае по-лесен начин, моля да заповяда и да го обясни. В противен случай - "Чукча писател, Чукча не читател".
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

enemy

#23


За мен темата е приключена. Това е screenshot от личният ми компютър.
Относно чукчата - dreben, страшен автогол...
Няма да е лошо, да се вслушваш понякога в това, което хората ти говорят. Не винаги са глупости. Предполагам си свалил image на готов чисто инсталиран Ел Капитан и затова съвета е направо Restore. Поразгледай описанието на сваленото от теб.

Най-лесният начин за инсталиране съм го написал няколко коментара по-нагоре, а именно:
1. DIsk Utility -> Избира се хард диска и се дава Partition. Създаваме нов с големина по наше усмотрение (мин. 20ГБ) и избираме да е Mac OS Extended (Journaled).
2. Double click на Install OS X 10.11 Developer Beta -> Избираме новосъздаденият партишън -> пием едно кафе.

Извинявам се, ако съм нагрубил някого или пък, ако някой се чувства засегнат от тона ми.

P.S. Чудех се, като всички са толкова "по-запознати", дали има смисъл да изписвам всички тези редове, но после реших, че е хубаво да го направя... ако ме разбра. ;)

bboyg

Не знам кой е чукча и кой не, НО никой не си е направи труда да обясни, че като се отвори .dmg файла с инсталацията, не се цъка директно на инсталационния файл, камо ли да се правят рестори. Десен бутон -> Show Package Content -> и тогава си търсите къде е InstallESD, който или може на флашка да си ресторнете и от там да инсталирате, или директно да пуснете инсталера и на отделен дял да се инсталира. По този начин съм инсталирал по-стара версия на OS X през по-нова и проблем няма.

Adamov

Някой освен мен тества ли El Capitan? ...или да местим темата в Общи приказки?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

dreben

Да Адамов,
Сложил съм го на един външен USB и на един MBP-15". Първите ми впечетления са по-вече от чудесни. Определено върви по-бързо, като това го отдавам на "Metal". Не съм слагал игри, просто не играя, но заради сина ми инсталирах "Minecraft". Как се държи там, нямам отоношение. И за обобщение, като за първа бета е супер!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Adamov

На мен сафарито ми бъгва на моменти, иначе работи по-добре и от 10.10.4. Не мога да се оправя и с DU много смотано е направено.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

pravdo

Тук е момента пак да попитам Адамов за Сафари и прозореца с Top Sites. Моля Ви, кажете ми какъв е фона в Ел Капитан, бял, като в Йосемит или сив като в Маверик? Знам ли, може и нещо трето да са измислили. Има ли опция този фон под тъмбовете на сайтовете да се променя? Благодаря предварително за отговора.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

dreben

Не съм сиурен, точно какъв ти е въпроса, но виж линка, как е при мен на Капитана, а и на Йосемити.
http://i62.tinypic.com/33xzede.png
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017