Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-06-2024, 12:59:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 873
  • Latest: Develoarota
Stats
  • Общ брой публикации: 82 670
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 397
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 311
Total: 312

311 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

защита

Започната от ppovcharov, 25-03-2015, 23:47:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ppovcharov

Здравейте, имали програма или начин с която да си заклюза мака никой по никакв начин да не може да ползва освен мене, Имам впредвид като го включа ми иска парола и ако някой друг ми го вземе или открадне и ако не ми знае паролата може да направи формат и реинстал да започне да ми полчва лаптопа. Искам с тая програма така да го заключа че да не може по никакъв начин да се откючи.

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

kmonev

Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

IVooDooI

Чак по никакъв начин не, ама можеш да ги затрудниш както каза ppovcharov. А ако ти е много конфиденциална информацията можеш да си криптираш диска.

ppovcharov

мерси, аз намерих такава програма и за криптиране но струва 20 долара мислях че има и по евтин вариант но явно ще трея да я купя. Мерси все пак

IVooDooI

Да си призная до сега не ми се е налагало да криптирам диск, но мисля, че става още при форматирането като се избере "journaled,  encrypted", напълно безплатно.

ppovcharov

от една година и нещо ползвам os x и все още има много работи които незнам мерси за помоща

IVooDooI

Пробвай го - давам ти го само като идея, а ако имаш проблеми пиши - ако мога ще помагам.

angelvn

Криптирането се осъществява с пускането на FireVault (за тези, които не знаят - намира се в System Preferences).
Под самата опция има и описание какво точно прави и, че който и да е друг, достъпил хард диска на твоя компютър ще трябва да въведе парола и потребителско име за да получи достъп до данните.
UI designer and developer