Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 15:39:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 98
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 78
Total: 78

78 гости, 0 потребители

След инсталация на МАС ОС Х как да си вдигна резолюцията

Започната от urgan, 03-02-2007, 11:56:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

urgan

userworx а ти не си ги пробвал казваш тия програмки. Ако си ги пробвал кажи за да става по лесно.

DUDE

Sorry не съм ги пробвал защото нямам проблем с резолюциите.
Просто искам да ви помогна в търсенето на решения.
MacPro 4.1@5.1

rouzy

То има много лесен и елементарен начин за оправяне, ама що да се правят Уин-ски неща.(Всъщност тази ОС вече не помня от колко време я нямам)Принципно ползвам Линукс от година и половина. Мас-а е от няма и месец. Не го ползвам много и затова не съм наясно с доста неща. Поредното ми питане е има ли начин да се извика нещо като спасителен режим още при самото зареждане на системата(подобно на Rescue mode system в Линукс)

edit: userworx, оценявам труда ти и това, че се опитваш да помогнеш, за което ти благодаря  :)
"Imagination is more important than knowledge."
                              Albert Einstein


rouzy

Мерси за помощта  :)
Вече всичко е наред. В смисъл върнах си старите настройки, като за целта използвах буутващото DVD. Избрах си опцията Update(не съм сигурна дали беше най-правилното решение, но поне даде резултат)и го оставих да си свърши работата. В резултат на това си получих обратно работещия Мас. Е, пак съм с "гадната" резолюция, но това явно си зависи от видеокартата, не мога да очаквам кой знае какво от един вграден видеочип. Все пак съм доволна. Сега единственият проблем с който ще трябва да се преборя е, че не ми засича втората ланка и съответно не мога да подам нет на другите РС-та. Но това не е толкова фатално и ще го оправям по-късно.
Още един път благодарности на всички опитали се да помогнат  :)
"Imagination is more important than knowledge."
                              Albert Einstein

urgan

Аз също пробвах тази програма и резолтатът не беше добър. Преинсталирах системата защото не ми позволи по никакав начин да я стартирам. Това с ДВД-то и упдейта не се сетих. Проблемът обаче все още е на лице.

maculas

Така! Нека да ви дам малко надежда и да видим дали това което ви кажа ще проработи, ако да ще ви дам още напътствия как да го направим за постоянно!



Преди да зареди онова хубавото лого с ябълката в началото, задръжте F8 докато не ви излезе менюто в което може да пишете команди! След като го направите след boot: напишете следното: -x "Graphics Mode"="1280x1024x32@75" platform=x86pc
това ако сте с TFT монитор, ако не напишете на мястото на резолюцията желаната от вас с различна честота на която може да работи вашия монитор! Ако и това не става пробвайте същата команда, но без да пишете @75! Ако стане и монитора си заработи с хубава резолюция свирнете да ви кажа как да го направим за постоянно!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

urgan

maculas благодаря за съвета веднага щом пробвам това дали става ще пиша. Само пак да не се прецака че днеска инсталирах на ново МАС ОС. Но не се отказваме.

maculas

Метода който съм описал е напълно безопасен! След рестарт всичко се връща както е било преди да напишете командата! :P
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

urgan

При мен нещо не се получава този вариант който си описал. :(
Никаква реакция след стартирането и логване там от саве боот или нещо такова пишеше на прозореца . Дано това не е последния вариант.

maculas

Можеш ли да провериш какво е id-to на видеокартата ти?
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

urgan

Display:

 Type:   Display
 Bus:   PCIe
 VRAM (Total):   128 MB
 Vendor:   ATI (0x1002)
 Device ID:   0x5b60
 Revision ID:   0x0000
 Displays:
Display:
 Resolution:   1024 x 768
 Depth:   32-bit Color
 Core Image:   Supported
 Main Display:   Yes
 Mirror:   Off
 Online:   Yes
 Quartz Extreme:   Supported

Това е което пише като информация

urgan

Дали няма някакав вариант с ъпдейтване на драйвери или нещо такова.

maculas

Кои драйвери ползваш? Тези на koverg? Аз с тези на коверг също съм бил като бях със старата ми x700! Ако са тези кажи да ти пиша един вариант и ми кажи какъв ти е монитора също и каква резолюция на какви херци може да работи!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

urgan

Ами глей ся досега на съм инсталирал никакви драйвери. Както си тръгна инсталацията и така си остана.
Монитора е Mitsubishi Diamond Plus 200 21 inch
V=160 Hz
H=108KHz
сега го ползвам на виндоусса почти на мах 1280Х960 на 100 Хз
пробвал сам го на 1280Х1024 на 100Хз ама съотношението на тоя монитор е 5 към 4 и за това ползвам по - горната резолюция.