Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 11:25:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 95
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 81
Total: 82

81 гости, 1 потребител
XoXo

След инсталация на МАС ОС Х как да си вдигна резолюцията

Започната от urgan, 03-02-2007, 11:56:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

urgan

Проблемыт е следния инсталирах МАС ОС Х 10,4,8 всичко ми трыгна без проблем. Обаче не мога да си сменя резолюцията на монитора нито честотата на опресняване.  Видео картата е Асус екстрийм АХ 300 128мб. Имаше в някой теми ссе казваха някой трикове как става това но нещо не мога да се справя с тях. Помагайте как може да стане това.

DUDE

С какъв монитор си.

How to change the screen resolution in Mac OS X

Open the System Preferences (either from the Dock or from the Apple menu).
Open the Displays Panel and choose the Display tab.
On the left of the Displays tab you can select one of the Resolutions from the list. Higher resolutions allow you to see more "stuff". IT is recommending at least 1024x768 unless you have a specific reason to use a lower resolution.
Quit or close the System Preferences when done.

Notes:
At higher resolutions, you may not be able to see as many colors (Thousands instead of Millions).
Flat panel monitors have a prefered resolution. If you set the display lower or higher, the display will be noticably more blurry. The prefered resolution should be noted in your display manual. For example, the new 17 inch Apple Studio Display (flat panel) is most crisp at 1280x1024.


Може да видиш и този адрес тук
MacPro 4.1@5.1

urgan

Да бе това е ясно което си ми написал но проблема е там че в листата няма нищо друго есвен 1024*768 Н/а Хз.
Иначе не сам толкоз глупав де знам че от там ще да е ама списака е празен. Имаше една тема кыдето мисля че ФУКОВ обесняваше как се дописвал някав файл и листата с резолюзиите се допалвала.  За туй става дума. Хайде помагайте, че ми избоде очите тия 60 херца

rouzy

Здравейте, аз съм с Мас OS X 10.4.7 и този проблем го има и при мен. Списъка за избор на резолюция наистина е празен, но поне няма проблеми с херците. Тази резолюция 1024х768  направо ме дразни пък и съм свикнала с 1280x1024.
Всякакви идеи, мнения и помощ са добре дошли. :)
Монитора е  Philips 170A LCD
"Imagination is more important than knowledge."
                              Albert Einstein


rouzy

"Imagination is more important than knowledge."
                              Albert Einstein

DUDE

MacPro 4.1@5.1

urgan

Значи как работида питам щот после ако го прецакам пак ще трябва да задавам тыпи выпроси
избираме си резолюция от втората страничка  
рефреш рейт  там кыдето пише дефоут рефреш рейт
после какво се прави, рестартира ли се или баркам някаде.
сыжалявам за тыпите выпрси но това е положението

rouzy

След малко ще ти кажа дали работи, свалям го в момента.
"Imagination is more important than knowledge."
                              Albert Einstein

urgan


rouzy

Кофти прецаквация  :twisted: аз хубаво си избрах въпросната резолюция, от таба - install инсталирах както си му е реда, след това рестарт на системата  и ....Ооо, изненада, доста неприятна при това :twisted:  :twisted:
Зарежда до момента в който трябва да ми покаже логин скрийна, ама...Тц, дотам.....
Сега ако някой ми каже как да си върна старите настройки ще съм адски благодарна.
Съгласна съм си и на тъпата резолюция в която ме хвърляше преди. Просто искам да си работи, че ме пишете умряля. Добре че си имам перфектно работещо Убунту, че да има откъде да пиша  :)
"Imagination is more important than knowledge."
                              Albert Einstein

urgan

Лоша работа значи това не става.
Ако накой знае как да стане тоя номер с резолюциите нека да сподели. Или ако знае точно как се работи с тази програма.

rouzy

Разбрах вече къде е проблема, лошото е че не знам как да се логна в системата и да си оправя грешката. Проблема е че съм задала 100 Mhz, вместо 75Mhz, които принципно се поддържат без проблем.
Грешката си е моя, а не на програмата. Само че...въпроса е как да си оправя херците?
"Imagination is more important than knowledge."
                              Albert Einstein

urgan

Ами от досега изчетенето от мен или закачаш друг монитор защото тези настройки ги помело за монитора и като го махнеш трябва да трыгне. После вече ще си опраавиш настройките. Имало и друг вариант сыс задыржане на шифта или нещо такова но нека да кажат по знаещите.

DUDE

MacPro 4.1@5.1