Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 02:40:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 127
Total: 127

127 гости, 0 потребители

Освобождаване на място на макбук про

Започната от tito, 05-03-2015, 10:09:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tito

Здравейте,
Имам въпрос относно заета памет на ssd на макбик про. Поради това, че ssd -то ми е 128ГБ само искам да изтрия всички снимки, музика и филми които са на мак-а. Изтрих всичко което намерих през Finder - All my files , но като отида на About this mac - storage ми показва че има
photos - 5.44gb
Audio   - 2.13gb
Movies - 404mb
как мога да ги открия и изтрия
ПП. в  iPhotos също съм изтрил всички снимки и съм спрял Icloud функцията да не се синхронизира с телефона.
Благодаря предварително на отзовалите се!

bboyg

Според мен имаш нещо в iTunes библиотеката - това за аудио и видео. За снимките, ясно е че ще има разни системни изображение, ама не знам колко е нормално да са като размер.

thebrainless

Влез в app - iPhoto - десен бутон - шоу пекидж контент - вътре има лайбъри или нещо подобно, говоря на изуст, нямам комп до мен. Та потърси там, също има разни програмки за триене на кешове и тн.
Stay hungry. Stay foolish.

tito

Благодаря за отговора, но в Iphoto намерих само 1.4гб  и пак остават 4гб снимки които никаде не мога да намеря.
ПП можеш ли да ми препоръчаш програма за триене на кеш?

Поздрави

Adamov

В папка Pictures трябва да има iPhoto Library.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

tito

  Малко тъп въпрос, но каде да я намеря тази папка Pictures? В all my files  няма такава.

bboyg

Ами престани да търсиш каквото и да е в "All My Files"! Това е може би най тъпата идея на Apple - да я създадат тая "директория". Влизаш си в Home папката и там ти е всичко.

Един съвет - триеш го направо тоя "All My Files" и си настройваш при отваряне на нов Finder прозорец да те праща в Home.

tito

Благодаря, изтрих някакви снимки и ненужни фаилове. Освободи се около 5 гб , но Photos си стои на 5.2 гб. за системни изображения ми се струва доста.

Fantomas ^

Ползвал съм това http://www.omnigroup.com/more за прецизен анализ на ползваното място..
както и https://ingmarstein.github.io/Monolingual/ с което махам над 1ГБ излишни шрифтове и драйвери от os-а.
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB