Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-04-2024, 03:35:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 130
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 125
Total: 125

125 гости, 0 потребители

Iphone 5 icloud въпрос

Започната от ivakos, 15-02-2015, 00:08:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivakos

Здравейте,изпадна ми един айфон 5 на добра цена и го взех.. та в последствие се оказа че телефона има айклауд,работи си звъня си от него говоря си,обаче искам да му изключа файн май айфон,свързах се с стария собственик защото фейсбука му е включен оказа се че човека е германец и не го е пуснал за издирване а си е купил просто 6 след изчезването му преди няколко месеца, обаче неиска да ми даде паролата защото го е страх да не му ползвам ид-то.Та въпроса ми е мога ли понякакъв да изтрия неговото ид и да сложа моето и ако ъпдейтна телефона на версия 8.... има ли вариянт да се рестартира нацяло и да ми иска ид и пасс,сега като го включвам и изключвам няма проблеми и си работи прекрасно.Благодаря предварително

bboyg

В момента в който го преинсталираш/ъпдейтнеш, задължително ще ти иска iCloud акаунт за да го активира, и тогава си аут. Може разбира се да се разбереш например с човека, да ти го активира, като му предоставиш достъп до твоя компютър и си въведе данните в iTunes по време на активацията. Може също да се разберете да си смени паролата временно, колкото да си махнеш акаунта, като трябва сериозно да се аргументираш. Не знам дали ако той влезе в iCloud.com и си изключи Find My iPhone от там, пак няма да свърши работа... :)

Adamov

Ако телефона е offline т.е. не му е пуснат интернет и собственика влезе в icloud.com от там може да махне телефона от акаунта си (Remove from account). Не знам обаче при тоя случай ако се ресторне телефона дали ще търси ID или не :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Ти нали си бета тестер, пробвай  ;) Някой ако има втори телефон по ръка, дето не го ползва, може да опита и да каже.

ivakos

Проблема е че човека неиска да ми съдейства,телефона сега работи и го ползвам , въпроса е че ми иска паролата когато искам да направя някакъв ъпдейт,няма ли начин да добавя втори акаунт който да използвам за ъпдейтите ?

faire

#5
Няма начин.
Единственото ти решение е да пишеш на стария собственик с молба да премахне устройството от своя акаунт. Това става като отиде на www.icloud.com/find , избира се телефона от All devices и се кликва Remove from Account.
Moжеш и да му пратиш тази страница за негово успокоение, за да види, че действително така стават нещата: http://support.apple.com/en-us/HT201441
Ще му отнеме не повече от минута.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Пиф

Цитат на: ivakos - 15-02-2015, 00:08:48
...оказа се че човека е германец и не го е пуснал за издирване а си е купил просто 6 след изчезването му преди няколко месеца...
;D   Как очаквате човека да съдейства, след като телефона му е изчезнал (откраднат или изгубен) .....   и след това изведнъж се оказва в някой друг, дето му иска парола, ID ?
Ако беше станало с ваш телефон, едва ли щяхте да услужите с кеф    :police: