Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 08:50:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 637
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 150
Total: 151

150 гости, 1 потребител
atanas_mil4ev

Mail.app и ABV поща

Започната от faire, 06-02-2015, 12:24:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Mail.app нещо май не се разбира с абв поща. Наскоро ми се наложи да добавя 2 такива и всеки ден по няколко пъти ми изкарва това:
https://www.dropbox.com/s/c6p6hjjh18dq8v8/Screenshot%202015-02-06%2012.06.16.jpg?dl=0
Кликвам ок и всичко е наред, но е много дразнещо..
Има ли оправия?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

ProstoAZ

Аз съм прикачил няколко абв акаунта, абв е много тъпа поща, в гугъл майл. Той си ги дърпа, а гуглето съм насочил да форуърдва в майл. 

Друг начин по-лесен - няма .

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

arnold

АБВ.бг май има несъвместимост с всички устройства на Епъл. Извода е - спрете да го ползвате:)
Real Mac mini

faire

Ненавиждам я тая поща, но не зависи от мен. Моята си е в gmail, тези са работни.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

shaman

Основната грешка, която се допуска при конфигуриране на ABV.BG е, че по подразбиране когато се създава Майл акаунт е IMAP, a ABV.BG поддържа само POP3.

Трябва при създаване на акаунта да се натисне POP3 !
И ABV-то си работи идеално ;)

bboyg

И при мен работи добре, единствено не работи синхронизацията като трия, отворя или местя мейл, тези промени да се случват и на сървъра.  ???

shaman

Цитат на: bboyg - 09-02-2015, 10:41:52
И при мен работи добре, единствено не работи синхронизацията като трия, отворя или местя мейл, тези промени да се случват и на сървъра.  ???

Да, защото е POP3 :) Само IMAP синхронизира тези дейности !

bboyg

Ей, няма такава проклета пощичка. Типично по български - кофа с говна. Нито Apple акаунт може да активираш през нея (освен ако не си наясно къде да си намериш линка в сорса на страницата), нито да я ползваш през клиент...

faire

Наясно съм с pop3 и imap. Настроени са ми правилно - поп3 и смтп сървърите са въведени. Но не си обяснявам защо изкачат тия прозорци за парола - тя си е въведена, но трябва да кликам ОК. Не ми прекъсва нета или нещо такова.. Настроено ми е да проверява на всяка минута за нови писма, да не е от това?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

ProstoAZ

ABV пощата не се и поддържа толкова, колкото ни се иска.

Проблемите може да са много. Затова ти препоръчвам всички различни майли в абг да ги дърпаш през гмайл, а гмайл да форъурдва автоматично към айклоуд.

Това е вариантът.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

papalin4o

Аз го имам също този проблем.
Просто не му обръщам внимание.
Когато изскочи този прозорец, натискам на ОК и се оправя.
Вярно е, че е дразнещо, но с времето съм свикнал :)

IVooDooI

Пробвали ли сте с repair/delete от кийчейн-а ?

bboyg

Цитат на: ProstoAZ - 09-02-2015, 14:05:43
ABV пощата не се и поддържа толкова, колкото ни се иска.

Проблемите може да са много. Затова ти препоръчвам всички различни майли в абг да ги дърпаш през гмайл, а гмайл да форъурдва автоматично към айклоуд.

Това е вариантът.

А като искам да отговоря през абв мейла, си влизам в абв, или може пак да се направи някак пренасочване?

iLili

Интересно защо аз нямам такива проблеми с абв в мейл апп...?! Съвсем съвместими са си. ???

via Tapatalk
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

faire

Цитат на: IVooDooI - 09-02-2015, 15:47:53
Пробвали ли сте с repair/delete от кийчейн-а ?
Не съм, но така и като го гледам изтриване няма да свърши работа. Ще трябва просто пак да си въведа паролите. А поправка не открих откъде се прави.
Да вметна, че след като ги настроих двете пощи, имах проблеми с изпращане на писма - даваше грешки за smtp сървъра. Оправих го някак си чрез въвеждане на паролите и там, но не знам дали са свързани нещата със сегашния проблем. Прави го на случаен принцип - не е в точен час от деня.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.