Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 20:02:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 639
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 97
Total: 97

97 гости, 0 потребители

бихте ли предложили хубав плеър за мак.../освен VLC/

Започната от fucanska, 06-12-2011, 14:33:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

julss

Дай да видим какво е разширението на файла (.xxx). Има много камери, които компресират файла в техен си формат.
iMovie би трябвало да ти свърши работа и да можеш да го експортнеш от там.


julss

Аз камера нямам, но от любопитство свалих семпъла .mts от нета. Тръгват и с VLC , и с MplayerX, и с Movist.
Проблемът е във вашият телевизор.

bonebiker

С какво разширение е фаила, които ти създава камерата
с това търси рлеяра . и

dcc

Проблема е в не добре свален или финиширан файл.Пробвай да го пуснеш директно от камерата,ако работи провери дали големината е еднаква.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

antioxidant

Да споделя и моя опит...
Камерата ми снима AVCHD  (.MTS).
И MPlayerX, и Movist си ги "четат" без проблем, но iMovie не ще. Колега от форума ме светна...
Влизам в menu на камерата -> Image Size-> File Format е кликнато на AVCHD, сменям на MP4 и разширението отново е .MTS, но така вече и iMovie го чете. Не мога да си обясня разликата, но фактаът си е факт.
MacBook Pro 15" Retina Display Quad-Core i7 2.7GHz / 16GB

iD

iMovie се справя отлично с .mp4 файловете, а с другите формати има проблем. Може би .mp4 контейнера е епълски и програмата е пригодена да работи с него.
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

angelvn

Досега не все още не съм намерил добър плейър за Mac...
VLC - не ми допада.
Movist - забива при опит за плейване на определени видео формати и ако не го изключите навреме може да ви зависне системата (говоря за последните версии на Movist).
MPlayerX - проблеми при превъртане на повечето филми (връща те от началото на филма).

Преди време под 10.6 със стария Movist (още докато беше безплатен) нямах никакви грижи. Освен....естествено със субтитрите с разширение .sub, които се плейваха само от VLC...
UI designer and developer

Sotir Lazarov

Здравейте. Миналата седмица си закупих macbook air и не мога да си намеря свястен плеър. VLC ми дава субтитрите на шльокавица а mplayerx зарежда всичко, но като го дам на цял екран и картината се губи ... целия екран става бял. дайте някакво решение по въпроса. Благодаря

faire

Сваляйте mplayerx от сайта на разработчика, не от App Store.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

arnold

Оправи си енкодинга на субтиртрите на 1251 и ще се махне шльокавицата.
Real Mac mini