Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 21:43:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 105
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 99
Total: 99

99 гости, 0 потребители

MacOSX и GSMите : коя е най-добрата двойка ?

Започната от georgekodinov, 27-01-2007, 12:56:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

georgekodinov

Наскоро се разделих с Windows Mobile телефона си (омръзна ми да го рестартирам всеки път когато трябва да може да ми се обади някой и аз да не го пропусна а и да ми трябват двете ръце и единия крак да го управлявам).
Сега съм "на пазара" за нов телефон.
Не съм решил още какво точно търся : дали смартфон или не.
Но едно знам : трябва да е максимално съвместим с MacOSX : iSync основно, но и другите неща.

Моля да споделите опита си с телефоните и MacOSX : успехи, ядове и желания.

По принцип чакаме iPhone, ама ако някой друг телфон работи добре сега ще е добре да знам.

Само като идея засега се заглеждам в N95, N73 (камера) или N80(wifi), макар че и iPaq HW6915 не е лоша идея.

Ето и за какво (мисля) че ще ползвам телефона :
30% web browsing (четене на новини и web)
30% календар, бележки, напомняния (въобще organiser)
20% четене на книги
10% тел. разговори
5% четене на поща
5% снимки

P.S. Не съм сложил iPhone защото за момента той е waporware : демек няма го още на практика.

XXwolf

по-принцип най-съвместимите телефони с Mac OS X са (били) Sony Ericsson. Това важи и за 3rd-party програмите.

giorgio

Според мен ако си вземеш iPhone няма да имаш проблеми.  :wink:

enemy

Да бе между другото и аз съм чувал че със сони ериксон няма никакви проблеми :)

nickit

http://www.apple.com/macosx/features/isync/devices.html :)

за windows mobile, разбира се, няма официална поддръжка, само от 3rd parties :)

проблемът не е в хардуера, просто windows mobile е ужас :)

anefi_90

имах 6630(symbian) и нямах никакви проблеми при връзката м/у компютъра и телефона (чрез BT, с data cable нещо не успях да го свържа) сега съм с SE w900(обикновено телефонче :lol:) и нямам абсолютно никакви проблеми ни с BT'то ни с data кабела :D

sotko

Имам Нокия Н80 и от нета си дръпнах допълнителен плъгин за iSync, с който работи безупречно. С кабела за данни на Нокия-а та телефона се разпознава като външен хард и нямаш ядове със това какво да махнеш или качиш. Програмките си ги инсталирах (за тези на телефона) през блутута.

nubizus

От както имам мак съм със Сони Ерксон, в момента 750и никаква драма няма.

georgekodinov

Цитат на: "sotko"Имам Нокия Н80 и от нета си дръпнах допълнителен плъгин за iSync, с който работи безупречно. С кабела за данни на Нокия-а та телефона се разпознава като външен хард и нямаш ядове със това какво да махнеш или качиш. Програмките си ги инсталирах (за тези на телефона) през блутута.

Кой плъгин ? Струва ли нещо ?
И по принцип доволен ли си от тази Нокия?
Какво точно се синхронизира през iSync ? Контакти ? Календар ? Бележки ? Снимки към контактите ? Групи контакти ? Аларми в календара ?

Май засега натам или към N95 съм се насочил. Но искам още да го пообмисля. Единственото което не ми харесва в тази нокия е клавиатурата. Аз доста посвикнах на on-screen клавиатура (тип Windows Mobile или SE P9x0. И сега да бъцкам на телефонна клавиатура ми е малко бавно.

Цитат на: "nickit"http://www.apple.com/macosx/features/isync/devices.html :)

за windows mobile, разбира се, няма официална поддръжка, само от 3rd parties :)

проблемът не е в хардуера, просто windows mobile е ужас :)

Амин : аз затова разкарах моя qtek 2020i. ама си работеше добре гадината със мака : MissingSync батка.


Цитат на: "giorgio"Според мен ако си вземеш iPhone няма да имаш проблеми.  :wink:
Няма да имам проблеми с какво ? Той какво точно прави този iPhone ? може да се обажда човек ?! И кво : аз и със моя сименс за 40 кинта мога. Майтапа настрана : добре излгежда телефона, ама малко нищо няма за тези пари : все пак сме 2007 и телефоните от този клас имат вече и GPS. Освен това ако Apple смятат че могат да се борят с цялото общество на разработчиците на Symbian или Windows Mobile жестоко се лъжат. Ако действително затворят плафромата и не може да се пишат приложения това означава че iPhone-а е пътник !

nikoncho

аз съм с К800i и не ми синхронизита  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  кога ли ще го вкарат в базата данни  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

georgekodinov

Цитат на: "nikoncho"аз съм с К800i и не ми синхронизита  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  кога ли ще го вкарат в базата данни  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

Не е лошо да видиш тука. Някои от телефоните тръгват като просто се копира един файл и се смени името.

shaman

Цитат на: "nikoncho"аз съм с К800i и не ми синхронизита  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  кога ли ще го вкарат в базата данни  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

Ей ти нещо "free":
http://www.mactomster.de/isync/download

nikoncho

това хубаво.... мерси за линка обаче как ли не го мъчих  и не стана

1. Protect if possible all data (contacts, notes, pictures and dates) of both devices
2. Delete your telephone from the equipment list of Bluetooth and iSync!
3. Switch Bluetooth off on Mac and at the mobile phone.
4. Quit iSync, if this is opened.

5. Copy the directory "PhonePlugins" (green marked) including contents with Apple + C and insert it into the highest LIBRARY on your hard disk. If the directory already exists, then only take the contents from mine directory into the available directory "PhonePlugins".

6. Pair the Phone with your Mac und start iSync. Have fun!


ако някой има други идеи  :x  :x  :x  :x  :x  :x