Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 04:01:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 138
Total: 138

138 гости, 0 потребители

Apple CEO Tim Cook Is ‘Proud to Be Gay’

Започната от houslex, 30-10-2014, 21:12:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

stankov.s

Много важно ! Ползвам продукти на бранда а не него :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

fpyyh

прочетох цялата дискусия и затова коментирах липсата на толерантност, която означава да приемаш нещо, което не одобряваш. много е лесно да приемаш нещата, които харесваш, но е много трудно с тези, които по някаква причина, например религия или култура, са ти противни, макар че това е едно от нещата, на които се крепи цивилизацията, иначе щяхме да сме във вечни войни.
отношението проличава от отрицателния заряд на думите като "гей", "педал", "хомосексуален", дори в реплики на хора, които твърдят, че приемат изказването. когато самите нарицателни загубят този осъдителен привкус, може би ще покаже, че темата е приета рационално, а не емоционално, но все още е много далеч този момент.

bboyg

Абе взе много да намирисва тук работата. Толкова сте толерантни, че човек да вземе да се съмнява. ProstoAZ, ти деца имаш ли? И ако имаш и са още малки, иксам да ми дадеш дума, че като пораснат и стане време да им обясняваш това онова, няма да пропуснеш да им обясниш, че няма никакъв проблем да си имат гаджета от същия пол, щото тати е толерантен.

thebrainless

Викаш, по-добре да порастнат, да станат (евентуално) гей, да се крият цял живот и да живеят с чувство на вина, за да се чувстваш ок лично ти. Смешна работа.
Stay hungry. Stay foolish.

shaman

След като шефът на Apple обяви, че е гей, чакаме шефа на Samsung да обяви, че е по-голям гей.

bboyg

Цитат на: thebrainless - 03-11-2014, 12:13:39
Викаш, по-добре да порастнат, да станат (евентуално) гей, да се крият цял живот и да живеят с чувство на вина, за да се чувстваш ок лично ти. Смешна работа.

Аз лично ще се чувствам добре, ако имам син, и той ми докара снаха. Ще се чувствам добре да имам биологични внуци. Ако за теб няма значение дали детето ти (в случая момче) мушка, или него го мушкат, евала. Я сега се замисли, колко по-зле ще се чувства едно осиновено дете от гей двойка... На него няма ли да му трябва да се крие и да живее с пълна каша в главата?
1-во то гарантирано ще разбере че е осиновено.
2-ро на кой ще вика мамо?
3-то постави се мястото на едно такова дете, да си с хетеро ориентация, и да ти се налага да гледаш по цял ден някви чички как се мляскат, гушкат, държат се за ръце и т.н. Без значение че тия чички те хранят.

Много сте толерантни като не Ви е на главите.

Wizi

Значи гледаме преди всичко на нас да ни е добре, а не на децата?

Искрено се радвам, че не познавам лично такива родители.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

Цитат на: bboyg - 03-11-2014, 13:52:35
Цитат на: thebrainless - 03-11-2014, 12:13:39
Викаш, по-добре да порастнат, да станат (евентуално) гей, да се крият цял живот и да живеят с чувство на вина, за да се чувстваш ок лично ти. Смешна работа.
Ако за теб няма значение дали детето ти (в случая момче) мушка, или него го мушкат, евала.

за съжаление изглежда, че в българската култура, сексуалните отношения все още се възприемат като начин мъжът да надделее над жената, за да е той доминиращия и "мушкащ", "е*ящ", а не "е*ан" и т.н., и т.н. няма вариант една жена също да изпита удоволствие от орална любов, тя винаги ще е "издухала", не може да харесва секса, тя ще е "изч*кана", а ако харесва нещо още по-нетрадиционно, вече е съвсем на дъното на "уважението".
разбира се, това отношение става още по-объркващо, когато и двамата участници са от един пол, защото изведнъж съвсем не може да се определи кой е прецакан, кой надделява и кой е подчинен...

ProstoAZ

Цитат на: bboyg - 03-11-2014, 11:25:08
Абе взе много да намирисва тук работата. Толкова сте толерантни, че човек да вземе да се съмнява. ProstoAZ, ти деца имаш ли? И ако имаш и са още малки, иксам да ми дадеш дума, че като пораснат и стане време да им обясняваш това онова, няма да пропуснеш да им обясниш, че няма никакъв проблем да си имат гаджета от същия пол, щото тати е толерантен.

Точно ти си с аватар мисли различно. Ето, мисли различно. Нямам деца, но ти давам най-свята дума, че когато имам - те ще бъдат възпитани и образовани, и, разбира се, сами ще изберат какви да бъдат и какво да правят.

Що касае точките, които си изброил - роденият в глухота не знае какво е слух и какво чувстват/чуват другите. Роденият в слепота не е виждал цветовете и изобщо света и не му пречи с нищо, той не може да разбере другите, за него това е нормално.

Осиновеното дете от гей родители ще приема това нещо като съвсем нормално, когато порасне, защото това е средата, в която то е живяло.

Изобщо няма да се впускам в обяснения, който разбира - а тук има такива хора - разбира, който не желае да разбере, това си е негово решение. Негов начин на живот и възприятие на околния свят.

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

peerless

Стига сте се правили на по-святи от Папата и си признайте, че на никой (освен ако не е гей) няма да му е приятно (даже и на гей-я не е ясно до колко ще му е приятно), синът му да доведе зет или щерката - снаха.

Който иска да си признава, че е гей, да става гей, но аз ще направя всичко възможно да покажа на децата си (скоро ще станат 2), че това не е правилно, а от там нататък - каквото си решат!

Повечето от вас дори и не могат и да предположат какво е да имаш дете, мислите си, че всичко в живота сте видели и всичко ви е ясно!

Баси колко още мога да кажа по тая тема, ама не мисля да си търкам клавиатурата.
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

bboyg

Недей, няма смисъл...

pravdo

Имам две деца, момче на една и момиче на 6 години. Бяхме на разходка в центъра, когато покрай нас мина гей парада.
И четиримата с жена ми и двете деца се включихме спонтанно. Още там обясних на щерката, че на света има жени които
искат да са мъже и мъже които искат да са жени и, че това празненство е организирано от тях.

Не става въпрос за толерантност, а за човешкост.

Странно, как някой по-горе определи едната ориентация като "правилна", а другата като "неправилна"? Навремето Хитлер
е определял куците и евреите като неправилни. Оставете хората да бъдат каквито искат да бъдат, поне докато
не посегнат да ви целуват в устата. Успокойте се, сексуалната ориентация не се предава по въздушно капков път :-)

Днес последователи на тези, които делят ориентацията на правилна и неправилна в Петербург, са демонтирали
паметника на Стив Джобс защото е посочил гей за свой заместник.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Wizi

Пропускате един ключов момент. Всичко това те не го правят защото им е гадно, а защото им е приятно!

Това, че на някой друг не му е приятно и не му изнася е единствено и само негов личен проблем и още повече е редно да остане такъв! Ако вие поставяте факта, че сте им родител и децата трябва изрично да следват какво на ВАС ви изнася, какво ВИЕ намирате за редно, то нищо чудно децата ви жестоко да страдат и дори никога да не са истински щастливи.

Да, родител съм на едно дете, надявам се скоро и на второ. Разбира се, че няма да ми е приятно, ако то започне да се заглежда по такива от неговия пол, но ако това го прави щастливо то нека бъде така. Това си е негов живот, негово право да си го живее както намери за добре! Аз ЕДИНСТВЕНО мога да се опитам да посоча пътя, който СПОРЕД МЕН е правилен, но дали той/тя ще тръгне по него е изцяло негов/нейн избор!

Отглеждан съм със същата нагласа, децата ми няма да направят изключение.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

peerless

Не аз дефинирам кое е правилно и кое не е, биологията го прави!!!

Анди, излизаш от рамките на разговора. Не знам някой да е казал, че ще си бие децата ако са гей. Естествено, че ще стане каквото си решат, въпроса и да им се покаже Правилната посока до като е време.... правилната според родителите им!  :)

 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

thebrainless

В природата хомосексуализма е нещо естествено, кое е  правилно, кое неправилно?
Stay hungry. Stay foolish.