Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-04-2024, 08:52:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 158
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 116
Total: 116

116 гости, 0 потребители

Apple CEO Tim Cook Is ‘Proud to Be Gay’

Започната от houslex, 30-10-2014, 21:12:38

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

jell0

Цитат на: bboyg - 10-02-2015, 15:58:53
Някой поне да го премести тоя диспут в "ОБЩИ ПРИКАЗКИ" :)

@jell0, тъпо е да не си направиш труда да прочетеш 2 реда от темата преди да тръгнеш и ти да пръцкаш наоколо. Никой не се бори с хомосексуализма, темата е в съвсем различна посока.

Да, така е. Сега като се вгледам по-добре, темата е за добив на диаманти от кимбърлитни скали...

Всъщност попаднах на нея случайно, след като видях аватара ти и задрасканото лого. Ти ме препрати към нея. Е, видях. Истинските мъже се възмущават, че светът ставал гей. Направо намирисва на световен заговор.

bluesky

@jell0,

"...Намирисването на световен заговор..." за Теб май е детска игра, а? Ха, ха, хааа...

Драги jell0, ако скоро, не дай-си Боже, Те повикат в мобилизация и Ти сложат желязна тенджера на главата, цев в ръцете, и Ти кажат кой Ти е "враг", а Ти дори не го познаваш, никога не си го виждал - ТОГАВА, приятелю, ще си спомниш какво си писал по отношение на "...световен заговор...".

А сега, сериозно - в прав текст - как мислиш, се правят войните - без световен заговор?

Сега например - вече се планира, забележи, не от Теб и Мен, (БЕЗ НАШЕТО АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЪГЛАСИЕ), да докарат в тази прекрасна Страна движещо се желязо, ЧУЖДО, което практически за нищо друго не става, освен да убива - ЧУЖДИ танкове, което пък АВТОМАТИЧЕСКИ НИ ПРАВИ МИШЕНА НА МОЩНИ УБИЙСТВЕНИ РАКЕТИ.

И ако Те грохне подобна ракета - за какво ти е тогава Apple-Macintosh?
Да - "...не е по Темата на Форума..." - А ЩЕ ИМА ЛИ ВЪОБЩЕ ФОРУМ?

Гледате клечките - не виждате гредата?

И Ти, приятел, се шегуваш със "...световен заговор..."?
(Все повече се убеждавам, че мнооого успешно Ви промиват мозъците, и то, жалкото е, че мнооого по-неуки от Теб и Мен).

Жалкото е, че се хващате. И отново по Темата - ТАКА ви натресоха и "толеранцията". Елементарно, противоречащо тотално на ЗАКОНИТЕ НА ПРИРОДАТА, и на здравата, ОЧЕВИДНА ЛОГИКА как, кое, и кой движи Цивилизацията, (Популацията, Семейството - най-здравата Клетка на Човешкото общество).

jell0

Цитатако скоро, не дай-си Боже, Те повикат в мобилизация и Ти сложат желязна тенджера на главата, цев в ръцете, и Ти кажат кой Ти е "враг", а Ти дори не го познаваш,

Само да отбележа, че на мен вече са ми слагали желязна тенджера на главата и калашников в ръцете, така че имам известна представа. Само дето вече не беше ясно кой точно е врагът.

Аз в свят като твоя, в който световният заговор, или респективно Сатаната, ме дебне зад ъгъла, да ме зароби  мен и децата ми нямам намерение да живея. Нито пък да давам акъл кой кого да обича.

Хайде със здраве!

bluesky

@jell0,

"...Аз в свят като твоя, в който световният заговор, или респективно..." ------------- Е, благодаря, благодаря! Имам честта Аз да го "представлявам" този свят на "световния заговор"... ха, ха, хааа...

А Аз си мислех, че съм против подобна реалност.

Но тя е факт - Ти как не я виждаш - нарочно или просто си затваряш очите и казваш - точно пък на Мен няма да ми се случи, така ли?

Кажи как го правиш, че да опитам и Аз?

Още, от думите Ти излиза, че нищо подобно не съществува, и че, едва ли не, е ПЛОД на нечия фантазия... Благодаря - да се създаде цял един измислен Свят, е голямо постижение, което малцина ТВОРЦИ успяват наистина.

Хубаво е, че вярваш в Моя потенциал. Един прекрасен ден може и да предложа нещо подобно.

Засега обаче реалността е друга. Съседите също ги бомбардираха, и то яко, преди няколко години, и даже една пишман ракета падна в Княжево.

Точно тогава сина Ми беше бебе, и беше в София. Ако по това време децата Ти са били родени, нито Ти, нито Аз можем да си затваряме очите за подобни неща.
Рано или късно опират и до Твоята врата.

Един друг народ, украинците имат пословица - "Моя хата с краю", което буквално означава - "Моята къща е накрая". Реалният смисъл обаче е друг - "Не ме интересува, далеч е от Мен".

Пословицата им е хубава, но не работи - сега "тяхната къща" СЕ ОКАЗА В СРЕДАТА, ОСВЕН ТОВА ГОРИ.

Извода е, че ако си затваряш очите за всичко, това ще работи от ден до пладне.

Ти решаваш за себе си, естественно. А отговарят всички заедно.
В България, и на Балканите, много от хората, не всички, но мнозинството, за съжаление, НЯМАТ РЕАЛНО ЧУВСТВО ЗА ТОВА, КОЕТО СЕ СЛУЧВА ОКОЛО ТЯХ, ДОКАТО НЕ ИМ СЕ СЛУЧИ ДИРЕКТНО НА ТЯХ.

(голям, непостижим парадокс).

В смисъл, не искат да поемат отговорност, за случващото се около тях. А то касае всички. Не смея да Те уча, почти съм сигурен, че Ти в много области знаеш далеч повече от Мен.
Реалните постижения на Обществото на Българите, живеещи в България показват обаче, че Аз съм прав за това. Българите, живеещи в БЪлгария, си мислят, че живеят лошо. И това е така, поне от гледна точка на това, че Българското общество ТЪРПИ МНОГО ОЧЕБИЕЩИ НЕСПРАВЕДЛИВОСТИ точно поради ниската, да не река, пълна незаинтересованост на населението от техният всекидневен Свят.

Надявам се, не си от тях, нали? Затова и пишеш, защото имаш някакво отношение към нещата. А това е главното. ;D

Жив и здрав!



bboyg

http://www.cultofmac.com/312650/apple-fires-anti-gay-lobbyist/

Скоро да не стане задължително да си хомо, за да ползваш Apple... Това съвсем не е дискриминация нали? Хайде да ви видим сега колко сте толерантни!  :-X :-X :-X

planemo

Цитат на: bboyg - 18-02-2015, 16:56:27
http://www.cultofmac.com/312650/apple-fires-anti-gay-lobbyist/

Скоро да не стане задължително да си хомо, за да ползваш Apple... Това съвсем не е дискриминация нали? Хайде да ви видим сега колко сте толерантни!  :-X :-X :-X

нормално, не толерират дискриминация, интриги, омраза и пр. така смятам аз :)
iMac 27" > CPU: i7 @ 3,5GHz | Video: GTX 780M 4GB | RAM: 8 DDR3 @ 1600MHz | HDD: Apple 1TB
MacBook Pro 15" > CPU: i5 @ 2,53GHz | Video: GT 330M 256MB | RAM: 2 x 4GB DDR3 @ 1067MHz | SSD: Samsung 840 EVO 250GB

bboyg

Аха, а да те уволнят щото си имаш мнение не е дискриминация... И то в случая говорим за минали събития!

planemo

според мен лобизмът не е само мнение, а съвкупност от такива и налагане на определени настроения, порядки и влияния.
iMac 27" > CPU: i7 @ 3,5GHz | Video: GTX 780M 4GB | RAM: 8 DDR3 @ 1600MHz | HDD: Apple 1TB
MacBook Pro 15" > CPU: i5 @ 2,53GHz | Video: GT 330M 256MB | RAM: 2 x 4GB DDR3 @ 1067MHz | SSD: Samsung 840 EVO 250GB

bluesky

Добър Ден на Всички Колеги!

Удивително е колко "успешно" е сработило ДЕМОНТИРАНЕТО  на класическата Българска образователна система.

Започвайки от 90-те години на ХХ век, Българската класическа, (формирана естественно), образователна система БЕ УМИШЛЕНО подменена, (стъпка по стъпка), с помощта на външни "доброжелатели", до плачевно ниво, С ЕДНА ЕДИНСТВЕННА ГЛАВНА ЦЕЛ - премахване у подрастващите възможността за аналичично и комплексно мислене.

Цели институти някъде по Света, сериозно и целенасочено работят по Програми - как във вражески Територии, които подлежат на колонизация и превзимане, местното население да бъде парализирано, блокиран ефективният начин на мислене, и изключени от Образователните му Програми онези жизненно-важни елементи от Системата, които развиват методите за анализ и синтез, и критичното, САМОСТОЯТЕЛНОТО за индивида вид мислене.

И ако някои не свързва написаното по-горе с тези забележки, отново ТОВА, което съм отбелязал тук, за жалост се подтвърждава.

Тук е мястото да осветя и така любимата за педалите, (както и за лишените от логическо мислене), дума "толеранция", толерантност.


"Толерантност" е медицински термин и представлява диагноза. "Толерантност - това е снижаване на съпротивителните сили на организма към вредни външни инфекции".

........................
Ако в това определение за толерантност под Организъм се приеме съвременното Българско общество, то стават ЯСНИ И ПРОЗРАЧНИ всички цели на "мисионерите на толерантността" в България.

jell0


bboyg

А състоянието при което няма логика в нечии действия как се нарича?  ;D

bluesky

Относно "параноята":


Алън Фостър Дълес( Allen Foster Dulles) известен и с името(Allen Welsh Dulles)-заявява на учредяването на ЦРУ 1945 г. , като тези негови думи стават доктрина на Студената война,  започната две години по късно-от 1947 г.:

"Ще свърши войната, всичко някак си ще улегне, ще се утаи и уреди. И ние ще хвърлим всички сили, всичкото си злато, цялата материална сила за измамване и оглупяване на хората! Човешкият мозък, съзнанието са приспособени към промяна. Посявайки в СССР хаос, ние незабелязано ще заменим човешките ценности с фалшиви, в които да вярват.

Как? Ние ще намерим наши единомишленици... наши съюзници и помощници в самата Русия. Епизод след епизод ще се разиграва грандиозната по своя мащаб трагедия на гибелта на най-непокорния на Земята народ - руския, на окончателното необратимо угасване на неговото самосъзнание. От литературата и изкуството им ние например постепенно ще изтръгваме тяхната социална същност, ще отчуждим творците, ще им отнемем желанието да се занимават с изобразяване, с изследване на тези процеси, които се извършват в глъбините на народните маси. Литературата, театрите, кината, пресата - всичко ще изобразява и прославя най-низките човешки усещания, чувства и страсти. Ние по всякакъв начин ще поддържаме и издигаме така наречените творци, които ще започнат да насаждат и втълпяват в човешкото съзнание култ към секса, насилието, садизма, предателството - с една дума, всякаква безнравственост.

В управлението на държавата ще създадем хаос и безпорядък. Незабелязано, но активно и постоянно ние ще съдействаме за своеволието на чиновниците, рушветчийството, безпринципност и мотаене - всичко, което води до онова, което им скимне да правят. Бюрократизмът и недобросъвестната работа ще бъдат въздигнати до добродетел...честност порядъчността и почтеността ще се осмиват и ще станат никому ненужни, ще се превърнат в отживелици от миналото... Простащина и наглостта, лъжата и измамата, пиянството и наркоманията, животинският страх един от друг, и нахалството, безсрамието, предателството, национализмът и враждебността между народите и най-вече враждебността и омразата към руския народ - всичко това ние ловко и незабелязано ще култивираме и всичко това ще разцъфне с кичести цветове.

Сега малцина, много малко хора ще се досещат или даже ще разбират какво става... Но такива хора ние ще поставим в безпомощно положение, ще ги превърнем в посмешище, ще намерим начин да ги оклеветим и да ги обявим за измет на обществото. Ще изтръгваме духовните корени на болшевизма, ще опошляваме, ще унищожаваме корените на народната нравственост. По този начин ще разклащаме поколение след поколение, ще предизвикаме ерозия и ще отстраняваме ленинския фанатизъм. Ние ще се залавяме с хората още от детските и юношеските им години. Главният ни залог ще бъде на младежта, ще започнем да я разлагаме, развращаваме, да я лишаваме от чест. От младежите ще направим циници, вулгарни хора, простаци, космополити. Ето така ние ще направим. Всичко това ще извършим под девиза: ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И ГРАЖДАНСКИТЕ МУ СВОБОДИ".


jell0

Синът ми имаше проект в 7-ми клас за конспиративните теории.

Как мислите, дали учителят му е бил оперативен работник, сляпо изпълняващ заръките на ЦРУ да направи от него циник, простак и космополит?

bluesky

Ха, ха, хааа...

С доказателства, вадени от "социална медия", WIKI, където ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПИШЕ, КАКВОТО СИ ПОЖЕЛАЕ, ха, ха, хааа... И ДА ПРАВИ ПОПРАВКИ, ха, ха, хааа... НА ВСЕКИ ТЕКСТ, далече ще стигнем.

Приятелю, не ни занасяй, моля Те.

Когато привеждаш "доказателства" за Тезата си - не е прилично да ни пъхаш под носа "социална медия" за доказателство, защото действително звучи смешно.

Приличаш на чифутката Псаки, която на базата на facebook "социална медия" доказваше, че "...в Донецк имало войски на Руската федерация..." и стана за смях на журналистите... хе, хе, хеее...

А това, което Аз го приведох за Пример по-горе, писано преди 60 години от господин Даллес - днес Е ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ за Източна Европа. Даже импотентните опити за "фактология", базирани на "социална медия", го доказват.

Дай нещо по-сериозно, за да звучи по-убедително - засега не е.