Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 23:12:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 118
Total: 118

118 гости, 0 потребители

Airplay mirroring не работи...

Започната от faire, 24-05-2014, 00:23:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Спря да ми работи Airplay mirroring-a от iMac-a към Apple TV2. В момента винаги стои на extended в менюто горе до часовника и когато се опитам да го превключа на mirroring нищо не става. Това е още от 10.9.2. На телевизора стои черен екран и има само звук. Когато вляза в system prefs-displays-ми излизат настройките само за мак-а, не и за ТВ-то, както е обикновено като има включен външен монитор. Мислех, че ще се оправи с новия ъпдейт, но не.. Преинсталирах (не на чисто), правих и repair permissions. Имах инсталирана една програма iDisplay: http://getidisplay.com и мислех, че е от нея. Махнах я, но все същото. Някой да има идея? С макбука нямам подобни проблеми...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

faire

5 месеца по-късно и след ъпдейт към 10.10 проблемът пак е на лице, като сега дори Extend monitor режима не работи - стои черен екран, а Мак-а е свързан с Airplay. Имам чувството, че тази програма iDisplay е сбъгясала нещо, защото функцията й беше да може да се ползва iPad за външен монитор. Правих преинсталация преди на 10.9 със запазване, но наистина не мога да си позволя да правя такава на чисто с формат. Ще имам адски много неща да оправям след това. Помагайте, колеги...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.