Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-06-2024, 21:41:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 288
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 232
Total: 232

232 гости, 0 потребители

Hands-off-a нещо не работи нормално или поне при мен

Започната от ProstoAZ, 21-10-2014, 22:40:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

Здравейте,

исках много да пробвам новата уж яка функция за хандоф, но нещо не се получава.

Видях, че има много подобни теми за неуспех на така чаканата екстра за Yosemite $ iOS 8.1 ...

Само през телефона виждам опциите, а на компютъра - не.
Изпълнил съм всички условия - един акаунт, пуснати блутуд и уайфай, една мрежа...

Дори не ми дава да ПЕЙРНА моя Айфон5 с МАК-а...

Всичко от подписа ми.

Вие успяхте ли, нещо, което да не съм разбрал?

iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

faire

И аз имах малко трудности, наложи ми се да pair-на през блутуут менюто в system preferences, а си мислех, че не е задължително условие.. Пробвай да рестартираш устройствата и да се log-out-неш и log-неш наново. Друго засега не ми хрумва..

Сега тествам и:
- Сафари работи - пускам страница на телефона, след секунда излиза в док-а на мак-а. Обратното също.
- Мейл също проработи (за мое учудване)! Четох, че бачкало само с icloud мейла, но сега с Gmail си стана, дава само за няколко секунди Loading и излиза каквото съм писал на телефона!
- Обажданията работят, но срещам 2 проблема:
1) понякога не спира да звъни на мак-а след като съм вдигнал от телефона
2) понякога не ме чува добре отсрещната страна, когато говоря през мак-а. Хубавото е, че взема ли телефона връзката много бързо се възстановява.
- картите работят, но при първо пускане ми дава текущото ми местоположение, а не мястото, което съм разглеждал на мак-а

Офис пакета предполагам също работи, не съм тествал досега.

Епъл са пуснали handoff kit, така че скоро ще очакваме и други 3rd party приложения с поддръжка.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

ProstoAZ

Направих всичко това, не ми дава всичко.

Първо, не успявам да пайрна двете устройства, които се виждат, сдвояват за секунда и после пак се прекъсват.

Второ, виждам нещата на тел-а, но обратното - да ги видя на мака - не се случва.

Два пъти ми се случи да вдигна телефона и след като съм отговорил да зазвъни и мака. Което е странно, след като аз вече съм отговорил и си говоря, а той почва да звъни...:)

Много интересни реакции:)
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

chesnan

Странно наистина защо се е получило така про теб!

faire

Всъщност за хотспота няма нужда да са сдвоени устройствата. Току-що ресторнах iPad Air от 7.1.2 на 8.1 и само с включен блутуут и вписан iCloud account ми излезе веднага в Airport-a като налична мрежа.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Petar Jamby

С Iphone 5S нищо не се получава. И на макбук-а (13" от 2012 г) и на телефона е включен bluetooth, но ако пробвам да ги сдвоя връзката веднага пада. Единствено ако включа хотспот на телефона и вържа компа към него, тогава остава връзката. Но нито на телефона нито на бука виждам опция да отворя таб от сафари на дока/lock screen-a
Или при мен има проблем или като цяло опцията не работи добре.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

faire

Ако ти се занимава, просто направи един реинстал на OSX. Трябва да е нещо софтуерно.. А блутуута по принцип ти работи, нали? Да не се окаже, че нещо с него е проблема.. Този на телефона имам предвид.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Petar Jamby

Bluetooh работи с handsfree системата на колата, и със такива слушалки, така че може да се каже че работи. Хотспот също работи. На мака също работи с меджик мишка и слушалки и др. Устройства. От друга страна не мога да ползвам keynote от телефона за дистанционно на компютъра. Странна работа
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR