Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 13:35:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 638
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 128
Total: 128

128 гости, 0 потребители

Смяна на home button

Започната от ikn_ivan, 14-04-2013, 14:39:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ikn_ivan

Здравейте, бих искал да попитам някой сменял ли си е  home button-a,защото някои път не хваща въобще и се чудя дали трудно става сменянето му, телефона не е гаранционен, и гледам home button-i  в един китайски сайт ,моля ако някой го е правил да сподели, лесно ли става и ако има някакви насоки .Благодаря предварително.

traian_james

Не е много трудно. Просто трябва да внимаваш да не счупиш нещо друго.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

arnold

Абе, като гледах че се разделят стъклата с пистолет с горещ въздух, не бих казал че е работа за всеки. По - добре го занеси в някой сервиз за 20-тина лева ще ти го направят...
Real Mac mini

Wizi

Какво разделяне на стъклата?  :o

За какъв iPhone въобще говорим, че не стана въобще ясно, а е от особено значение?

Принципно се отваря целия телефон почти до последното болтче за да се стигне до хоум бутона. Това всичко, защото седи под дисплея, а за да махнеш него ти трябва цялото това разглобяване. При iPhone 4 нямаш почти никакви слепени части вътре в телефона, почти всичко е винтчета и още по-малки винтченца. При iPhone 4S имаш вече доста слепени елементи в телефона, което доста затормозява процеса на разглобяване и обратното му сглабяне. При iPhone 5 имаме ужасно много неща, които са слепвани и едно от тях е home бутона. Достигането до него е още по-трудно и от 4S, вероятността да прецакаш нещо е сериозна дори при самата му смяна след като си достигнал до него.

p.s.
разделянето на стъкла не е никаква оферта. При счупен дигитайзер направо по-добре търсете цял дисплей  :-\
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

gire_91

Извинете ме,за това,че съживявам старата темичка  :angel: :P.
Някой случайно да знае,кой,как и къде може да ми ремонтира хоум бутон на iPhone 5?
И каква е цената за услугата,разбира се.Благодаря.

bboyg

Може и сам да си го смениш, ако разбира се не се страхуваш, или не се смяташ за пълен инвалид в ръцете. Трябват ти една отверка и вакумче.

https://www.ifixit.com/Guide/iPhone+5+Home+Button+Ribbon+Cable+Replacement/10912

faire

На 4-ката ми сам го сменях и беше 3-часова процедура, в която много неща можеха да се объркат, но в крайна сметка всичко си работи до сега. Гледам, че за 5-цата е по-лесно, а и е добре, че става въпрос не за 5s, защото там TouchID създава допълнителни главоболия. Така че и моят съвет е ако не си скаран с ръцете, да си го смениш сам. Внимание и търпение! Виж си болтчетата, най-вероятно са пенталоб. Търси в ибей "home button iphone 5 repair kit", за да ти дойде с инструментите. Пенталобна отвертка не вярвам да можеш да намериш по българските магазини.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Ами аз с много малка права отверка си ги развивам/завивам без никакви ядове :) Разбира се ако са черни болченцата, им пада боята ама...  ::)

gire_91

А бе все още не ме е подгонил паркинсона,но си нямам доверие  ;D.Предпочитам да си платя в сервиз,ако извършват тази услуга разбира се. :-\

faire

Обади се в Алексервиз (намират се в Младост до пазара/спирката на метрото) да ти дадат цена. По спомени, май беше към 50 лв с частта. Това е сервизът на собственика на BGiPhone форума. Аз лично другаде не бих си носил телефона. Хората там си разбират от работата. Преди имаше един, който малко отбиваше номера, но замина.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

За последните около година и половина нищо хубаво не се чува за тоя сервиз... Ама щом казвате че са се оправили нещата... ???

faire

Ами може би зависи за какво. В смисъл нали знаеш, че когато става въпрос за сервизи в България, 90% от хората, които са доволни, не споделят мнението си наляво и надясно в мрежата. Но 10-те процента недоволни си го казват навсякъде :)
И аз останах недоволен от Алексервиз след почистване на хоум бутона, но е възможно просто да не е бил за почистване, а директно за смяна. За друг сервиз, на който може дори и малко да се разчита, не се сещам. Казвайте, ако знаете такива. Тези, които се рекламират по форумите (този включително) ми се виждат съмнителни. Но може да има и читави, просто не сме чули много гласно поне тук за такива. :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

gire_91

Цитат на: faire - 18-11-2014, 21:29:38
Ами може би зависи за какво. В смисъл нали знаеш, че когато става въпрос за сервизи в България, 90% от хората, които са доволни, не споделят мнението си наляво и надясно в мрежата. Но 10-те процента недоволни си го казват навсякъде :)
И аз останах недоволен от Алексервиз след почистване на хоум бутона, но е възможно просто да не е бил за почистване, а директно за смяна. За друг сервиз, на който може дори и малко да се разчита, не се сещам. Казвайте, ако знаете такива. Тези, които се рекламират по форумите (този включително) ми се виждат съмнителни. Но може да има и читави, просто не сме чули много гласно поне тук за такива. :)
Супер,ще им звънна!
А ти на 5ца ли го смени?

faire

На 4-ка и беше нелека работа. Не остана неразглобено болтче по телефона. Разкостява се почти изцяло. И е много важно всичко да си се върне на точното място иначе ще имаш проблем я с дисплей, я телефония или нещо друго.


via Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.