Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 06:28:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 134
Total: 134

134 гости, 0 потребители

OS X Mountain Lion 10.8.2 на i7 3770k Ivy Bridge/ Asus SABERTOOTH Z7

Започната от qubit, 05-10-2014, 00:10:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

qubit

Здравейте,

имам конфигурация със следните компоненти :

CPU - i7 3770k Ivy Bridge,
MB   - Asus Sabretooth Z77,
RAM - 16 gb Corsair Vengeance
GPU  - Saphire HD6670 1gb GD5
HDD  - WD Caviar Black 500 gb


Искам да си направя хакинтош система. От доста време се ровя и чета дали и как може да стане. Беше ми отговорено, че компонентите би трябвало да са съвместими за задачата.


Пробвам да инсталирам ML 10.8.2 с буутване от флашка.  От няколкото опита, които направих,  инсталацията ,доколкото разбирам, завършва, но веднага след това монитора/ видеото изгасва.


Преди започнването на инсталацията, изибирам от горе от менюто New Command и задавам :

с -v -x


а после в терминала пиша :


GraphicsEnabler=Yes , после и No пробвах
cpus=1
UseKernelCache=Nо
USBBusFix=Yes
npci=0x3000
AtiConfig=Bulrushes (някъде прочетох, че за Sapphire HD6670 е тая стойност ли e резолюция ли не знам какво точно е framebuffer)


След инсталация виждам verbose mode и всичко вървеше ок докато тръгнах да търся камерата да снимам,
даже мина с waiting root device, след него монитора изгасва все едно standby.

След рестарт, избирам отново partition-a с инсталацията, вече излиза белия екран с логото на епъл и след това
отново монитора изгасва.

От всичките неща, които изчетох последните седмици,
имайки предвид компоненти, с които се опитвам да подкарам

мисля, че най-вероятно е видеокартата,

Не знам обаче тия командни редове дали въобще на правилното място ги пиша, но явно
само първия път след инсталацията се активира това -v , a и веротяно UseKernelCache=Nо, ? Сега няма kernel panic или може би не го виждам, след като видеото изгасне ? :)

Та гледах някакви статии, че вероятно трябва да се добавят кексове ръчно или нещо такова ( за конкретната видеокарта).

Как мога да направя това от терминала. Или откъде в този случай, мога да го направя ?

Също така бях посъветван другаде :


Цитатслед инсталирането пак зареждаш компа от флашката ,защото при инсталацията не се качват никакви допълнителни буутлодери,кексове и т.н. тоест се прави както се казва retail инсталиране
затова се бутва от флашката ,защото необходимите неща ,за да тръгне системата са на нея
след като вече се появи декстопа на мак ос ще се появят необходимите инструменти (бутлодер,кексове и т.н) които ще ти са необходими за подкаване на компонентите в компа...



как точно се инсталират тия буутлоудери освен това при самата инсталация, имайки предвид, че аз въобще не виждам десктопа на мак ос ?








Може ли някой да ме светне къде точно бъркам? Къде се добавят тези кексове за видеото? Това по време на инсталацията ли трябва да стане и как точно? Защото след приключването на инсталацията, не успявам да видя нищо?


Дали да пробвам с вграденото видео ? Или може би тази версия на ос не е най-подходящата? С коя да пробвам.

След като разбера коя е  работеща версия на ОС за тази конфигурация, смятам да си я купя оригинална, тъй като ползвам редакторски софтуер
( на който също имам лицензирано копие). 

Моля за съвет ;)

arnold

Сложи си някоя карта нвидия. Ще успееш доста по лесно с хакинтоша :) това от мойта лична практика.
Real Mac mini

arnold

Разбира се първо пробвай с вгр. Видео
Real Mac mini

qubit

благодаря за отговора, arnold  ;)

можеш ли да ме посъветваш за конкретен модел на нвидия, който знаеш че ще подкара?

също така, с коя версия на mac os е най-добре да пробвам ? аз това mountain lion го избрах покрай четеното на неща за хакинтош, ама вече нали има по-нови - дали не е по-добре с маверикс или най-новата да пробвам?

Prison

#4
Дъната на Asrock, ASUS, MSI ... са със заключен MSR. Трябва да си пачнеш BIOS-а с pmpatcher (Потърси в google за това и ще разбереш как става (не е сложно само чети внимателно) Относно видео картите nVIDIA от 630 нагоре всичките се поддържат без никакви маниполации по OS-а без 750 и 750Ti защото те са с Maxwell ядро което все още няма поддръжка.. Препоръчвам 650Ti - 650Ti Boost. Втората има много добро съотношение цена/производителност.

Имам приятел който продава читава бройка 650Ti Boost 2GB която върви перфектно под OSX .. Мисля, че и искаше около 150лв. Ако те интересува пиши.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

qubit

Цитат на: Prison - 05-10-2014, 19:48:54
Дъната на Asrock, ASUS, MSI ... са със заключен MSR. Трябва да си пачнеш BIOS-а с pmpatcher (Потърси в google за това и ще разбереш как става (не е сложно само чети внимателно) Относно видео картите nVIDIA от 630 нагоре всичките се поддържат без никакви маниполации по OS-а без 750 и 750Ti защото те са с Maxwell ядро което все още няма поддръжка.. Препоръчвам 650Ti - 650Ti Boost. Втората има много добро съотношение цена/производителност.

Имам приятел който продава читава бройка 650Ti Boost 2GB която върви перфектно под OSX .. Мисля, че и искаше около 150лв. Ако те интересува пиши.


Благодаря ти! Това внася доста светлина по въпроса  ;) Не бях наясно с това за дъното. Ще поразгледам и за такава карта ;) 


arnold

И аз не бих могъл да ти дам по-добър отговор. От 3 години не се занимаеам с Хакинтоши, но тива да подкараш АМД си беше мъка.
Real Mac mini

qubit

Цитат на: arnold - 05-10-2014, 20:28:35
И аз не бих могъл да ти дам по-добър отговор. От 3 години не се занимаеам с Хакинтоши, но тива да подкараш АМД си беше мъка.

на доста места прочетох отзиви, че на амд система доста повече разправия си трябва. Благодаря ви за помощта. При известен прогрес ше пиша пак ;)



Tihichko

#8
Цитат на: qubit - 05-10-2014, 22:04:26
Цитат на: arnold - 05-10-2014, 20:28:35
И аз не бих могъл да ти дам по-добър отговор. От 3 години не се занимаеам с Хакинтоши, но тива да подкараш АМД си беше мъка.

на доста места прочетох отзиви, че на амд система доста повече разправия си трябва. Благодаря ви за помощта. При известен прогрес ше пиша пак ;)







Привет, този образ на иаткос 10.8.2  си инсталира бутлодера сам, не е нужно след това да инсталирате бутлодер.След  рестарта трябва да бутните не от флашката, а  от харда от дяла на който сте инсталирали Mac OSX.Колкото до черния екран не виждам да сте пробвали с флага  PCIRootUID=1 . Това което сте показали не се вижда да сте отметнали нещо в секцията на видието..... 
Защо не опитате с по-нов образ  10.9  на  Niresh?
http://kickass.to/niresh-mac-os-x-mavericks-10-9-0-dvd-iso-image-with-amd-intel-t8565650.html

stoplay

Здравей, а защо не си направиш сам една Boot флашка под Clover ?
Хам/Химера вече е доста стара... и не става за по новите хард. компоненти, между-другото работи си много добре с UEFI.
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android