Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 01:57:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 173
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 164
Total: 164

164 гости, 0 потребители

iOS 8 на iPhone 4S - впечатления?

Започната от ponski, 18-09-2014, 15:14:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ponski

Здравейте, колеги съфорумци!

Сигурно не съм единствения, който се колебае дали да качи новата iOS 8 на старото си iPhone 4S устройство, за това бих се радвал, ако някой, който вече го е направил, сподели информация как се държи, какви са плюсовете и какви минусите, които произлизат от това.

Предварително благодаря на отзовалите се!
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

correctline

 И мен ме вълнува. Засега това, което четох е че положението е аналогично с iPhone 4 и iOS7 преди година. Тогава нещата се оправиха чак с 7.1 ако си спомняте.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

ponski

Точно това е причината, поради която реших да попитам за мнения и впечатления, преди да предприема ъпдейт.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Wizi

Моето лично впечатление още час след обявения ъпдейт до момента е, че разлика в бързината спрямо iOS 7 няма абсолютно никаква. Телефонът си работи съвсем адекватно и приятно!

Сиреч: ъпдейтвайте смело!  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

correctline

Ето една от статиите, които четох. Обърнете най-вече внимание на сравнителната таблица долу, относно времената за стартиране на апликации - http://arstechnica.com/apple/2014/09/ios-8-on-the-iphone-4s-performance-isnt-the-only-problem/#image-6

Пък дали е така, Wizi ще каже :)
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

iPeichiny

Аз лично още си стоя на 6.1.3 с моя 4s,защото работи изключително добре.Мое лично мнение,че новите 7 и 8 са за по-новите устройства-5,5S и нагоре
Всеки си избира,разбира се,как да постъпи!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

Fifata

На 5s на доста приложения като Facebook се държи доста тромаво, а и дори и доста бавно ги зарежда.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bboyg

Спокойно колеги! Сигурен съм че има поне два готови ъпдейта вече  ;D

Wizi

Вижте, разлика в стартиране на приложения вероятно има някаква, макар че лично на мен това конкретно ми прави адски много впечатление и се дразня зверски когато е наличен някакъв лаг. До момента вече 2ри ден не съм подразнен от нищо. Телефонът работи абсолютно адекватно!

... mиналата седмица една приятелка с iPhone 4 се чудех защо не приема iMessage, а то защото била с iOS4.3 - е там да знаете как бързо вървеше!  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bboyg

Не знам кое как върви, но е факт че започнаха масово приложенията да изискват "минимум" iOS8, което директно много нагло извива ръцете на хора като мен с 4-ка и принуждава купуването на по-ново устройство  >:( >:( >:(

angelvn

4ките са на 4 години вече, нормално е да не може да се ползва абсолютно всичко на тях. Имам колега, който още кара с такава бройка - вече й сменя веднъж батерията и наскоро хоум бутона...
UI designer and developer

bboyg

Нищо не съм и сменял и е пушка :) При все тая че има още приложения които изискват iOS 5.x.x, не мисля че е нужно останалите да искат 8. Не говоря за тежки игри, а за най обикновени DataBase апликейшъни...

AStratev

На мен не ми харесва.. Viber ми прави проблеми.. някой от новите неща ме дразнят.. без да искам swipe-вам наляво надясно и се случват неща, които преди не се случваха.. и телефонът ми определено е доста по-тромав..
Ще трябва да изкарам още 7-8 месеца с него (да ми изтече договорът) и го засилвам към племеничката..

bboyg

Те до 7-8 месеца ще са излязли ъпдейти дето да му оправят лаговете :) Да не говорим че след толкова време ще се спекулира вече за iOS 9 :)

uricatoli

на ipad mini се държи приятно.. почти не виждам разлика с 7.1.. До колкото гледам може да ресторнете към 7.1.2 понеже още се подписва от apple :) ако не ви хареса 8цата
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..