Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-05-2024, 00:04:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 122
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 117
Total: 117

117 гости, 0 потребители

Зарядното изгоря?

Започната от AStratev, 08-08-2014, 18:44:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AStratev

Имах удоволствието да видя как зарядното ми присветна, пукна.. и реши да ме остави посред лято без "новия" ми лаптоп..

Тъй като досега не ми се е случвало искам да попитам как се процедира от тук насетне? Самото то може ли да се оправи някъде или трябва да се купува ново? Китайските ментета хубав вариант ли са или да си търся на старо/ново?
Къде мога да проверя какво точно ми трябва? На него пише 60W MagSafe Model No: A1344

Попринцип е за MacBook Pro 15" mid-2010.
P.S. Ако ще взимам на старо какви пари горе долу трябва да заделя?

Мерси предварително!  8)

AStratev

P.P.S. А може ли да изгори нещо по самия лаптоп? Самото тяло на зарядното присветна и се disconnect-на от мрежата. Може ли да пострада буксата на самата машина?

Hacko_Prasko

на мен в старата квартира ми изгоряха 4 зарядни за 9 месеца
... ако ти е едно - от магазина, знаеш ги кои са - сравни им цените. иначе понякога има оферти за стари зарядни тук в магазина - така натрупах резерва от 3 зарядни :)

п.с. да изгори нещо по самия лаптоп е трудно
п.п.с. да го ремонтираш е немислимо, ама кабелчето е хубаво

поздрави
нас

enjoying the mbp 17" late 2011

AStratev

Поразрових се малко - останах с впечатление, че е важно моделът да е А1344 60W.. На всички включително и на новите пише, че е за MacBook, без уточнение дали е Pro или Air и без значение дали е с L или T накрайник.

От магазин ново излиза 157лв, което към този момент е непосилно за мен.. а да събирам месец/два и да остана без лаптоп също не е вариант.

Разрових се и попаднах на няколко приемливи обяви на старо до 50лв за въпросните модели, но при всички вънщната обвивка на кабела е прегънат на места и това ме притеснява.
От друга страна намерих и китайски ментаци, за които всички продавачи гарантират, че няма разлика от оригиналните (един даже ме убеждава, че китаецът дори бил по-добър).. и цената им е същата (само че са нови и изглеждат малко по-добре от използваните оригинални)..

Преди година бях с друг MacBook Pro и нямах проблем със зарядното.. това умря малко по нелеп начин.. сложил съм без да искам една кутийка от презервативи върху него и след като зарядното хвърли искра и умря забелязах, че целуфанчето от кутийката се е стопило върху самото зарядно.. не знам дали има нещо общо, но се надявам да е от това ;)

Ще си пусна една обява и ще видим какво ще излезне.. с надеждата, че няма да седя дни наред без зарядно и лаптоп..

AStratev

Надявам се, че няма да бъде възприето като реклама!
Попаднах на ето тази обява и се чудя дали зарядното наистина е оригинално и защо е на такава цена.

Мнения?

http://olx.bg/novo-originalno-zaryadno-za-apple-macbook-60w-magsafe-power-adapter-mac-i39738853

faire

Изглежда оригинално. Цената не е чак толкова ниска, че да й се чудиш.. Направо го взимай, но с предварителен тест.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Общо взето нещата са следните:
MacBook Air - 45W
MacBook 13" (без значение от модела) - 60W
MacBook Pro 15/17" - 85W

Не че не може да се ползват и кое, където падне, но само временно! Защото в един хубав момент нещо ще изпадка.

AStratev

Като взимах лаптопа човекът ми каза, че зарядното е оригиналното и си беше 60W.
Някой друг може ли да потвърди, че за 15" модел от 2010 зарядното тряба да е 85W?
Сега като ще купувам зарядно поне да е правилно..

streizar

PowerBook G4 15" 667MHz PPC/1024MB RAM/60GB HDD/Mac OS X 10.4 - (DVI - Ti)
MacBook 13" 2.13GHz C2D/4GB RAM/120GB SSD/750GB HDD/Mac OS X 10.9
AirPort Extreme 5th Generation
iPhone 5S IOS 9.2

bboyg

То не пречи да не е оригинално щом е 60W. Просто не е зарядното което трябва :) А иначе няма смисъл да искаш още мнения, провери в everymac или където и да е в Гугъл за това каква е окомплектовката за твоя мак. А иначе аз съм 99,99999% сигурен че съм прав!