Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 12:53:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 295
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 238
Total: 238

238 гости, 0 потребители

изскачащ зловреден прозорец

Започната от pepa_yan, 15-06-2014, 21:15:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pepa_yan

Здравейте,
При сърфиране в интернет имам  проблем   с изскачащ прозорец от  адрес http://popularprizes.codeccat.eu/sslredir.html с "оферта" за някаква печалба и бутон ОК, който не  си позволявам да натисна. При това положение iМАС-а ми "замръзва" - не мога да изляза от интернет, нито  да  изключа компютъра
през shut down.
Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или ако има идея как да се отърва от тази напаст, да ми помогне със  съвет как да постъпя.

bboyg

Линка дето си го дал не отваря нищо... за щастие. Случайно да си инсталирал някоя "Security" програма като MacKeeper например, или темподобни глупости?

pepa_yan

Благодаря. Ами май неслучайно  си инсталирах тази глупост MacKeeper, която още същия ден премахнах тотално, но явно  нещата са се случили в момента на инсталацията и не са се повлияли от деинсталацията.
За информация - ето прозорецът, който ми излиза   

pepa_yan

май нещо със снимката на прозореца не се получи - по-късно ще опитам пак да пратя

pepa_yan


pepa_yan

това е снимката на прозореца, който ми излиза

Wizi

А това се получава само когато посещаваш дадена уеб страница или постоянно изкача?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

pepa_yan

Не, не е при конкретна страница. Примерно, отварям дир.бг, разглеждам произволно някакв новина и в един момент изскача този прозорец и блокира страницата. Същото се случва и при някой  друг официален информационен сайт.  Забелязах, че се случва еднократно за деня, ако не съм рестартирала компютъра. Ако съм го изключвала и след това отново съм го включвала, появява се отново.

С20H25N3O

Проблема е в Хром, нали правилно съм саобразил? :)

Аз много, много не разбирам от тези ПС неща, даже бих казал въобще не вдявам, но мисля, че ще е добре ако 2 дни се поработи с Safari. Ако там проблема не се наблюдава, значи ще се чисти само Хром (като за начало кеш, бисквитки или как там им викат). Ако и там го има знащи ще се чисти системата.