Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-04-2024, 07:14:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 158
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 119
Total: 120

119 гости, 1 потребител
KurtiMakarov

OS X 10.10 Yosemite - бета впечатления

Започната от elpatseto, 03-06-2014, 11:22:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dreben

А пробва ли само с "фсб", или "fsb"? Не би трябвало да има значение. Не питам с коя програма работиш, защото става дума за търсачката. Предполагам търсиш във "Finder".
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

bboyg

Цитат на: jordydj - 16-11-2014, 23:13:40
Здравейте!
Имам един проблем не знам къде да пиша точно за това задавам въпроса тук.. :)
След като си сложих Yosemise, търсачката ми започна да търси много странно..
Пример търся песента Фсб - 10 Години
като я напиша с главни букви ФСБ - 10 ГОДИНИ ми излиза
но ако я напиша с малки не излиза и понякога става и обратното трябва да я напиша с малки букви за да излезне...
п.с Дж-съм ще съм много благодарен ако някой ми помогне....много ми е належашто заради работата
...належаШТо... 8) 8) 8)

HQ

4a6ki, 6i6eta, what your doing, ...
Свиквайте!

ProstoAZ

Не се подигравайте на момчето:) Да не върна във вашите постове от друга тема:)

Би следвало с новия ъпдейт да е изчистено и това.
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Adamov

На доста места пише (при мен също се случи), че новият ъпдейт не поправя ЗА СЪЖАЛЕНИЕ никой от старите бъгове...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

При мен новия ъпдейт 10.10.1 нещо сбъгяса RAID-a и повечето ми папки излизат празни. По това време забелязах и изключително слаба производителност на системата - фотошопа крашваше при отваряне, както и почти всичко. Уплаших се да не би да е заминал RAID-a, но дисковете са на няма половин година. Наложи се рестарт през рекоувъри, поправка на пермишъните и на дисковете + ресет ПРАМ. След това пак се появи за малко проблема, но след още един рестарт да чукам на дърво всичко е наред.
Лошо, Епъл, лошо...
Плюса, който виждам от Yosemite насам, е че по-бързо стартира системата. Буутвам от външен ССД диск и преди стартираше за 40 сек (докато намери всички външни дискове и си избере от кой да продължи), а сега става за под 20.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

ponski

Нещо може би при ъпдейта да се е сбозило. Вярно, че нямам райд, но при мен всичко мина гладко и работи без грижи. Въпреки това смятам, че напоследък Епъл се излагат все повече с всяко следващо нещо, което пускат, дали то устройство или софтуер. Дано тази тенденция бъде прекъсната :)
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

faire

#172
Пак се случи току-що! Отварям диска, без да съм правил нищо преди това няколко часа и няма никой вътре освен папките! Дори не мога да го eject-на по нормалния начин, а трябва рестарт! Писна ми! При някой друг с RAID-0 има ли подобни проблеми?
В disk utility ми дава в червено, че диска трябва да бъде поправен. Когато вляза през recovery, казва, че всичко е наред!
Май ще правя преинсталиране на системата.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Е това го пишете с всяка нова версия, как се излагали, колко много бъгове... А когато излезе нова версия, историята се повтаря. "Как да даунгрейдна от 10.10 на 10.9.Х" и така нататък. Аз не ъпгрейтвам преди солиден номер ъпдейти (поне 10.х.4), никога не съм срещал проблеми. Това ми е съвета, особенно за работни машини екперименти найн.
Stay hungry. Stay foolish.

bboyg

Аз пък освен с 10.7 ,преди да и пуснат мейджър ъпдейтите, с нищо друго не съм имал ядове. Как ги инсталирате и какво ги правите тия ОС-ми, не ми е ясно :)

faire

С 10.10 нямаше проблеми!! С 10.10.1 има! Дори след преинсталиране! Сега размених USB-тата белким нещо от хъба да е. Ако не е, ще пробвам в сейф мод дали прави така. Вече там ако всичко е наред, ще трябва май чиста инсталация да правя...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

jordydj

Цитат на: bboyg - 17-11-2014, 00:29:19
Цитат на: jordydj - 16-11-2014, 23:13:40
Здравейте!
Имам един проблем не знам къде да пиша точно за това задавам въпроса тук.. :)
След като си сложих Yosemise, търсачката ми започна да търси много странно..
Пример търся песента Фсб - 10 Години
като я напиша с главни букви ФСБ - 10 ГОДИНИ ми излиза
но ако я напиша с малки не излиза и понякога става и обратното трябва да я напиша с малки букви за да излезне...
п.с Дж-съм ще съм много благодарен ако някой ми помогне....много ми е належашто заради работата
...належаШТо... 8) 8) 8)
Вместо да ми гледаЩ Правописните грешки драсни един коментар...не мога да помогна или провери там...Ама не ние сме българи...бяй-ган"ИО"

bboyg

Ако в средата на думата има главна буква - например cellPhone, търсачката я разделя на две "cell" и "Phone". Общо взето малко гимнастика е в Spotlight.

P.S ГанЬО е правилно ;)

ProstoAZ

Още по-правилно е думата на латиница - в случая на английски, да не е в кавички, а без. Както ps или пост скриптум не се ползва у нас. Ползва се п.п. от послепис.

Но това са бели кахъри, инак понякога ми прави номера и на мен търсачката. Друг път съм повече от доволен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Adamov

При мен е по същия начин. Песен (а явно не е само при песните) на кирилица с малки букви я намиера. Като напиша обаче името с главни букви не може да я намери.

п.п. Начало - СОФТУЕР И ОС - OS X 10.10 Yosemite - бета впечатления (Прочетена 6666)  ;D ;D ;D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd