Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 09:49:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 157
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 137
Total: 138

137 гости, 1 потребител
ockac23

8 гб рам, достатъчни ли са за про?

Започната от Alpi, 13-05-2014, 15:03:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Определено е по-пъргав и се усеща спрямо 5400 но не с прекалено много.
На мен като скорост ми е достатъчен. Ползвам го вече...2 години, че може би и повече. Разлика в разхода на ток(от батерията) не съм забелязал да има осезаема.
UI designer and developer

Alpi

Извинете, не искам да правим реклама
но някой може ли да ми даде някоя фирма която да ми достави макбука? тия от deliverystoreusa искат още 350долара към цената
нямам приятел от сащ който да ми го докара

faire

Виж.. Нямаш ли приятел от САЩ, който да ти го донесе директно и да се спестят доставки, мита и ДДС-та, не се надявай да ти излезе по-евтино чрез поръчка по друг начин. Apple не е eBay, не можеш да си го поръчаш от американския им сайт и да очакваш да ти го доставят на вратата.
Давам ти пример:

Refurbished 15.4-inch MacBook Pro 2.0GHz Quad-core Intel i7 with Retina Display
Originally released October 2013
15.4-inch (diagonal) Retina display; 2880-by-1800 resolution at 220 pixels per inch
8GB of 1600MHz DDR3L SDRAM
256GB Flash Storage1
720p FaceTime HD camera
Intel Iris Pro Graphics

1700$
+ щатска такса 7-12% (да речем 7) - 120$ = 1820$
+ доставка до България през човек (най-евтино) - ок. 150$=1970$
+ 20% ддс в/у общата стойност на продукта И доставката - 390$=2360$=3420 лв.
Мито не съм сигурен дали се дължи за лаптоп, дори и да е нов. Ако се дължи то сумата ще нарасне с още ок. 5% и ще ти стъпи на около 3600 лв. И за това ще чакаш около 3 седмици от направата на поръчката, за която ще ти трябва най-вероятно американска кредитна карта. Сложи си и ходенето до митницата и висенето на опашки. Добави и риска с пратка от САЩ, която може ненадейно да изчезне или вместо оригиналното съдържание, вътре да намериш някой камък. Да, това продължава да се случва по българските митници..

Насочи се към втора ръка от форума. Има доста изгодни оферти. За нов от Англия с отстъпка и безплатен Apple Care ти писах ЛС преди около седмица, но отговор от твоя страна не последва.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Именно това му предложих още в самото начало, даже линк дадох. Без приятелче в Щатите е страшна гимнастика.
Stay hungry. Stay foolish.

Alpi

Цените са много засъжаление, и не, казах че нямам приятел
За това търся някоя фирма

Wizi

Има хора и тук, които често продават чисто нови неразопаковани лаптопи внесени от Щатите на разумни цени. За мен е добра алтернатива.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD