Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 17:07:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 295
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 244
Total: 244

244 гости, 0 потребители

импорт от imac към iphone

Започната от pepa_yan, 23-04-2014, 23:28:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pepa_yan

Въъзможен ли е импорт съдържанието на Note от imac  ОSX към iphone 5 и как може да стане това? Опитите през icloud или през iTunes са неуспешни.

Пиф

Синхронизацията на Notes между компютър и iPhone става именно чрез iCloud или iTunes. Нещата са опростени на макс.
Накакви грешки или съобщения, които да насочат ?

pepa_yan

Благодаря Ви, че взехте отношение към питането ми.     Не, няма никакво съобщение.  Едно уточнение - промених  си ID-то, но и на двете устройства е еднаква промяната.  В Notes-a на МАС-а бележките са запазени от предишното ID, но в телефона изчезнаха. Всичките ми опити да ги възстановя  са неуспешни.  Новите бележки, които въвеждам в телефона, се отразяват в Notes-a и на MAC-a. Сигурно ми убягва някаква стъпка,  някаква подробност, но не я хващам. Поне засега.

iPhonecheto

Както казват в трейлъра на един много готин филм, който скоро ще излезе: "Това е iCloud, никой не знае как точно работи!" (в кръга на шегата, разбира се)
Защо не пробваш да копираш съдържанието на дадена бележка и да я създадеш наново? Дано се оправи...
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

pepa_yan

Благодаря Ви, ще пробвам, дано се получи.

Пиф

Според мен би могло да се процедира така:
1 - и на двете у-ва се спира синхронизацията с облака, като се задава да запази локални копия на Мак-а
2 - изтрива се инфото от ифона и от самия облак
3 - включва се синхроницията на Мак-а и след това на ифона. Като при тая процедура би трябвало да предложи да смеси информацията от 3-те места - фона, облака, мака. Но понеже реално инфо ще има само на мака, ще остане навсякъде неговото съдържание.

pepa_yan

Благодаря на всички. За информация -  реших си проблема чрез предишното ID, предишния gmail  и пренос към телефона на всички бележки поотделно с iMessage.