Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 23:46:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 147
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 120
Total: 120

120 гости, 0 потребители

Apple TV3 - Плюсове и Минуси

Започната от elpatseto, 13-04-2014, 12:56:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kmonev

Забравете тези шитни атв, плексове, хромкасти и тн

Хората са го измислили, пише че поддържа и airplay

http://www.xtreamer.net/Prodigy-4k/
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

iNtaCt

Нямам идея ти откъде изгря? Тук става въпрос за аптв. Много ясно, че има в пъти по-добри плеъри и този който си посочил не е един от тях в това бъди сигурен. Прочети за oppo и dune и ще разбереш за какво иде реч.

kmonev

Цитат на: iNtaCt - 18-01-2015, 23:56:49
Нямам идея ти откъде изгря? Тук става въпрос за аптв. Много ясно, че има в пъти по-добри плеъри и този който си посочил не е един от тях в това бъди сигурен. Прочети за oppo и dune и ще разбереш за какво иде реч.

Няма какво да чета, вкъщи имам xtreamer от пет години и този, стария модел още, плейва 1080p и blueray без проблем и насичане. А посочения по-горе чете и записва 4К. Посочените от теб марки се радват на стара слава и при тях 4К е мираж. Ако модераторите приемат че темата е само и единствено за АТВ да трият постовете, въпреки че съвет за покупка на друг модел медиа плеар с подръжка на airplay не мисля че е спам.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

Wizi

150 Евро running on KitKat 4.4  :-X
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

j.tochkov

Аз пък благодаря на kmonev за информацията. Точно съм на вълна медиен център.
@Wizi, аз бих дал и 300 евро ако ще и да е с android 2.* стига да ми върши работа. Не робувам на марки.
Иначе съм съгласен, че темата е "Apple TV3 - Плюсове и Минуси"

thebrainless

Подкрепям те, ако върши работа, защо не.
Епъл ТВ никога няма да си взема, поне и докато е ограничено до степен, човек да прави челни стойки, за да си пусне един филм. Добрия вариант е мак мини.
Stay hungry. Stay foolish.

Adamov

По принцип хората не обичат да им се оспорва мнението, ама нека да дръпна една лека контра на колегата brainless...

с 1 клик се отваря app-a, drag&drop на филма и той вече е на ТВ-то. full hd, субтитри.. всичко.

нема челни стойки, нема нищо :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Fantomas ^

За мен нещата категорично се решиха с beamer , поне що се отснася за 1080 филми - плейва супер мазно и съм много доволен. За всичко останало което искам да виждам на tv, си пускам airplay на osx-а или ios-а.
Не се пуснах по plex вълната, защото всички тези магарии и настройки за сървъра ме отблъснаха, а и не съм сигурен, че ще работи коректно от външен hdd закачаен на airport-а. А лаптопа няма как да седи нон стоп включен.
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

thebrainless

Поправи ме ако греша, но говорим за стрийминг от комп?
Stay hungry. Stay foolish.

Adamov

Да, точно. Говорим за стрийминг от компютър. Без джейлбрейк на атв-то, без нищо. Програмата я има както лекувана така и платена (струва едва 15 евро). Пускаш я, дропваш филма в нея и той е веднага на тв-то. 2м. имах атв, за да тествам и нямах никави грижи с нея. :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

thebrainless

Какъв е проблема да закачиш директно лаптопа към тв-то, както правя аз? Нещо ми се губи смисъла от подобно устройство, за тези пари, медия плеър функциониращ самостоятелно.
Stay hungry. Stay foolish.

Adamov

Видео картата на iMac-a ми не позволява да гледам full hd :) Това удоволствие си го доставям с атв. Също така обичам много често да си гледам снимките от айфона и видеата, които правя. Не съм геймър, но обичам от време на време да цъкам някакви игри на телефона, не на компютъра. Като играя need for speed нали се сещаш, че ще предпочета 40" отколкото 5.5" :)) Та при мене тва е филма...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Fantomas ^

Точно и моя случай е подобен, но това което най-много ме разглези в atv-то е липсата на кабели м/у лаптопа и телевизора. Това е чудо  ;D
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

iPeichiny

А да не говорим,че ако имаш iPhone,iPad или iPod,можеш да ги ползваш като дистанционно за Apple TV.
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

thebrainless

А да не говорим, че ако имаш лаптоп, също можеш да ползваш телефона като дистанционно, след като махнаха IR на ретината, (което много ме дразни), няма друга опция...
Не знам момчета, твърде много ми идва устройство, което изпълнява подобна функция, особенно като за тези пари взимаш пълноценен медия плеър слънце.
Stay hungry. Stay foolish.