Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 07:40:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 140
Total: 140

140 гости, 0 потребители

Apple TV3 - Плюсове и Минуси

Започната от elpatseto, 13-04-2014, 12:56:17

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

elpatseto

Привет колеги,  :)

На 2.05 ми пристига АТV 3-то и понеже не съм виждал досега на живо и не съм пипвал това чудо на техниката, бих искал в тази тема да засегнем по-обстойно плюсовете и минусите(ако има такива де).  ;)

Много от приятелите ми(уиндоусджии и самсунгаджии) ми твърдят че съм направил огромна грешка че съм го поръчал и т.н.  >:(

Четох тук из форума и в нета за какво иде реч и разбрах, че можеш да си конвертираш филмите от Мак-а и да си ги гледах през АТВ-то.

Също така разбрах, че NETFLIX ще го оперира на БГ територия от юни месец, тази година.

Разбрах, че неможело да джейлва, а и не ми е много "прясно" какво точно джейлва.

Моля, дайте предложения, как да го използвам най-рационално съответно с МаcBook-a и iPhon-a.

Поздрави,
Пламен
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

iNtaCt

https://forums.plex.tv/index.php/forum/136-appletv-plexconnect/

Това ти е заместител на Jailbreak. Не си сбъркал с Apple tv-to.

elpatseto

@iNtaCt - Мерси за включването. :)
Можеш ла да ми обясниш какво точно отключва и трудно ли се слага.

Мерси!
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

iNtaCt

Не отключва нищо. Прави така, че да можеш да си гледаш филмите по dlna директно от пц-то, а не да трябва да ги конвертираш. За по-добро качество разбира се, трябва и хубава wireless връзка или да го включиш apple-tv-to с кабел(Lan). Колкото до това дали е лесно слагането, не е чак толкова лесно, но не е и трудно. Обяснено е добре, но все пак има нотка на досещане за някой от нещата.

elpatseto

Привет отново,

Следвах всички стъпки за настройки на PLex от този сайт - https://github.com/iBaa/PlexConnect/wiki/Install-Guide ,като всичко си направих както трябва, там с сертификати и прочее, но при настройката на АТВ-то, когато правя новия профил и въведа адреса http://trailers.apple.com/trailers.cer, започва да мисли и накрая изписва:  не може да създаде профил проверете адреса!

Някой може ли да помогне, като сподели къде бъркам.

Благодаря!
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

elpatseto

Сега го аднах профила, но като вляза в Трейлърс и на Librabry и Chanels ми изписва "No Plex Sections Available".

Баси, какво още пропускам.  :-\
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

neykov

В Plex Media Server трябва да си дожавиш папката ти със филмите(ако гледаш сериали сериалите са TV Shows)
 Mac mini Late 2012 2.3GHz quad-core i7/16GB RAM/1TB Fusion Drive/OS X Yosemite
 MacBook Pro 15" Retina Display 2.4GHz quad-core i7/8GB RAM/256GB SSD/OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 6 16GB/Silver
 iPad 3rd gen
 Apple TV 3rd gen

elpatseto

Това съм го направил. Имам чувството, че връзката се губи някъде по трасето. Не знам вече дали си струва...май по-добре да си карам чрез Airplay и да не се главоболя.  ::)
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

elpatseto

Искам да изкажа големи благодарности на @neykov, който се свърза с мен и с помощта на TeamViewer успя да ми помогне и вече всичко е ОК.

Благодаря ти човече и дано все повече колеги вземат твоят пример!  :)

Поздрави и приятна вечер!
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

ponski

А може ли някой да напише стъпка по стъпка гайд за това как и какво трябва да се направи? В случай, че го има някъде, ще се радвам, ако споделите линк.

Предварително благодаря! :)
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

iNtaCt


ponski

Благодаря за линка! :)
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

elpatseto

Дано да ти се получат нещата, защото наистина си заслужава. Страшно удобно!

Apple TV-то е "ГОЛЯМА РАБОТА".  ;)

Много съм доволен!  :)
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

angelvn

И аз от дълго време му се точа на това Apple TV, но все още не мога да намеря голям смисъл да си взема.
Може би причината е в конзолата, която съм закачил към ТВ-то.
Чрез нея мога да ползвам Youtube, филми, музика и снимки по wifi (стриймвани от макбука, и/или директно от самата конзола), а скоро най-вероятно и Netflix.
Това което ме дразни е, че трябва всеки път да я пускам/спирам, да включвам джойстици.
Чудя се освен гореспоменатите екстри, КАКВО ОЩЕ може да даде Apple TV при ползване на родна територия?
UI designer and developer

elpatseto

Ами изглежда, че си имаш необходимите екстри. Мисля, че това което нe ползваш е AirPlay за мака и айфона и супер яко дистанционно.  ;D
Готиното на 3-ката е плейва уникално HD. 

Не знам дали ползваш и Plex?!
PlaexConnect е голяма гъзария предвид като работа и визия. Достатъчно е само да даунлоуднеш филма и субтитрите в шернатата папка и на АТВ-то получаваш автоматично филма с обложката, трейлър, инфо и ест. субтитри. Яко е.
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3