Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 06:33:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 138
Total: 138

138 гости, 0 потребители

Maverick на PC

Започната от Bo., 20-03-2014, 10:39:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Bo.

Здравейте. Искам да сложа PC (AMD Athlom X2 280-3,6 GHz , 2 GB RAM , on-board Geforce 6150 SE ).Въпроса ми е-Видео картата и процесора поддържат ли се? Ако се сложи следната видео карта : http://www.dandg.bg/eshop12/product_info.php?cPath=236_333&products_id=33934 Маверик ще работи ли добре ? :)
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..

bboyg

AMD никога не е читав вариант за OS X... А и видеото е препоръчително да е nVidia ама точно тази... :)

iPhonecheto

Имам въпрос, но да не правя още една тема, ще го задам тук. Аз също искам да качвам хакинтош маверикс, но видео картата ми е intel hd 2000, което май ми спъва работата. Преди време бях писал тема и се опитвах да го кача, но компа ми трябваше за презентации и др работа и преустанових опитите, но сега пак ще пробвам. Някакви идеи как да инсталирам хакинтош на лаптоп с intel hd 2000?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Пиф

Не, не спъва работата. Има достатъчно читави драйвери за HD2000. Всъщност, какво имаш предвид с това спъване - че не успяваш да инсталираш ОС-а или не успяваш да подкараш видеото, със съответната възможност за резолюция на екрана и т.н. ?
И за двете неща има лек. Дай малко повече инфо за хардуера и какво си опитвал, та се е запънало.

iPhonecheto

Acer Aspire 5749Z:
Intel Pentium B960 (Възможен проблем е и това де)
Intel HD Graphics 2000
6GB RAM,
500 GB Hard,
Някакво ейсърско дъно :D
Като почна да я инсталирам, изкарва ми ерори и спира по време на инсталацията. Ето какво ми изкарва. Пробвах с най-различни флагове (и комбинации от флагове). Версията беше модната с Unibeast.
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Пиф

Мода ти ли го прави или го тегли готов?
С готови модове не съм опитвал отдавна, брах много ядове и се отказах от тях. С 10.9 съм правил успешни опити с myHack за модване на инсталатора, после с MultiBeast за драйвери и настройка. А драйвера за HD2000 вграждам накрая с KextUtility. Опитвал съм и с UniBeast за модване, но успешните инсталации бяха определено по-малко. Инсталацията пускай в verbose mode за да виждаш какво става и къде запецва. Критичните места в твоя случай са дъното мисля, за процесора не знам, не съм опитвал със сходни. Може и от видеото да е, не става ясно от екрана, който си шернал. Ако е от видеото може да пробваш да изтриеш всички файлове AppleIntelHD*.kext в System/Library/Extensions

iPhonecheto

Принципно версията ми я прави един приятел от форума (в момента не мога да се сетя как е никът му тук).  Обаче дъното не мисля, че би било проблем, защото повечето ейсъри са с него, а има много джейлнати с това дъно. Аз и други скрийнове имах, но само този намерих, защото съм го правил преди мн месеци. На другите скрийнове беше с тоя флаг -v, за когото говориш. Скоро ще пробвам пак. Между другото, ако си от София, не бих отказал и малко помощ. :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Пиф

Не, не съм от София. По Дунава плавам :)
Помощ не бих ти отказал, доколкото мога да помогна от разстояние. Мога да ти опиша как точно процедирам аз, с какви тулове, мога да ти пратя подробни настройки и стъпки на конфигурациите на които съм инсталирал успешно. Но знай, че готовите рецепти не са много, и са за точно определен хардуер. За съжеление за твоя мисля, че няма, но това не прави нещата невъзможни.
Аз също имам един ейсър, на който не съм опитвал. Но пък е по-старичък и дъното няма да е същото.....  събира прах в ъгъла. Ще взема да пробвам май да го сборя :)
Давай, ще помагам !

iPhonecheto

Тези дни ще се свържа и с един приятел, който живее наблизо, и който също има опит с тези неща. Той по принцип ми записа мака на флашката. Може да променим някои кернели. Гледах някакви рецепти в интернет (тонимак или x86 беше някъде за пригаждането на видеокартата, дано да е от това, че иначе въпросът става много сложен). Ще пиша в темата при напредък...  :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

iPhonecheto

След множество опити, с помощта на един приятел, инсталирахме маверикс на лаптопа, но вади резолюция 1024x600 и не ми работеха някои неща, от които най-важното беше уай-фай. Затова реших, че няма смисъл и се върнах към уиндоус. Но важното е да се отбележи, че при тази конфигурация не е невъзможно да тръгне, с помощта на едни допълнителни .kext файлове...
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Пиф

Най-вероятно не си попаднал на подходящия kext за видеото. Има читави, дето подкарват пълния обхват на резолюциите, но не поддържат хардуерните ускорители (просто Apple никога не са ползвали HD 2000). А с уай-фи-то каква беше мъката, не намерихте kext-ове или не можахте да ги подкарате?
П.П. - имам едни драйвери за HD 2000, които са правени за 10.8, но стават и на 10.9. Миналия месец се борих с една машинка с i7 2600 процесор, без външно видео (т.е. с HD 2000). Всичко тръгна, резолюции ....  Но понеже идеята беше компа да се ползва и за 3D софт, а без въпросните ускорители е практически невъзможно да се работи обемна графика, нещата останаха на изчакване на подходящо външно видео. Та ако не си се отказал съвсем от опитите мога да ти ги пратя (драйверите)

iPhonecheto

Проблемът с уай-фай беше, че изобщо не го засича. Моят уай-фай адаптер е atheros AR5B125 и по форумите пише, че не е поддържан. А иначе не съм се отказал, но за да го инсталирам ми трябва буутваща флашка, която най-лесно се прави на мак, който аз нямам. Под уиндоус ми се вижда доста лагава и трудоемка работа. Да не говорим, че сега ми трябва стабилна операционна, с която да си правя проектите за университета... Така че може да ми ги пратиш, ако реша евентуално в бъдеще да пробвам пак да кача мак.
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Пиф

Проблемът с липсата на истински мак за да направиш сам буутваща флашка може да решиш по 2 начина:
1 - Да я направиш от операционната с-ма, с която разполагаш, в нета има инструкции как се прави и в 3-те най-разпространени ОС-а.
2 - Да си инсталираш MacOSX като виртуална машина. VM Ware подържа инсталирането на MacOSX от 10.7 насам. Като за инсталацията като виртуалка не са необходими никакви хаквания, намираш си едно копие на оригинала или си купуваш такова.
А проблемът с уай-фи-то е често срещан. Най-малък шанс за успешно подкарване има блуутуда, след това уай-фи-то. Повечето хора дори и не се занимават с тях, при условие че на пазара ги има по за малко пари всяко във вид на юсб донгъл.
http://dox.bg/files/dw?a=f218ab8683
http://dox.bg/files/dw?a=35877d4dbd
На горните линкове са качени "кексовете" за HD 2000, едните тръгваха навсякъде, където съм опитвал, другите на едно място стават - на друго не. Лошото е, че всеки път ги бъркам кой кой беше, и пробвам подред доде уцеля.

stoplay

Цитат на: iPhonecheto - 02-04-2014, 13:44:41
Проблемът с уай-фай беше, че изобщо не го засича. Моят уай-фай адаптер е atheros AR5B125 и по форумите пише, че не е поддържан. А иначе не съм се отказал, но за да го инсталирам ми трябва буутваща флашка, която най-лесно се прави на мак, който аз нямам. Под уиндоус ми се вижда доста лагава и трудоемка работа. Да не говорим, че сега ми трябва стабилна операционна, с която да си правя проектите за университета... Така че може да ми ги пратиш, ако реша евентуално в бъдеще да пробвам пак да кача мак.

ЗДР колега, ако разбираш Руски ето ти линк как да си го направиш под Windows
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4309922
след като подкараш бих ти съветвал сам да си го направиш флашка под OS X, ще ти помагам да си го подкараш само ако си мераклия и да имаш подходящ Hardware, успех !
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



stoplay

Може и така... естествено ако разбираш Руски.

http://applelife.ru/threads/delaem-zagruzochnuju-clover-fleshku-s-macosx-iz-windows.37189/
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android