Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 04:19:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 109
Total: 109

109 гости, 0 потребители

коя версия да инсталирам на следния PC x86

Започната от jeronimo, 27-01-2014, 18:47:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jeronimo

Въпроса ми е коя весрия и от каде са си я свалия MAC OS да си инсталирам на по долното  PC:
Intel I7 - 2600K X64
8 Gb RAM
NVIDIA GeForce GTX 780
Asus Maximus IV Gene - Z
Z68 - chipset

Пиф

Според мен спокойно можеш да сложиш последната версия - 10.9.
Откъде да се свали ? - вариантите са 2
1 - намираш оригинален образ за инсталация, може от AppStore, може и от торентите. После с помощта на myHack си правиш инсталационна флашка и инсталираш. Има известна вероятност да не тръгне, но не мисля че е голяма на този хардуер. След инсталация теглиш и пускаш MultiBeast за да сложиш необходимите ти драйвери. На сайта им има DSDT файл за твоето дъно, най-добре използвай него.
2 - по торентите има доста готови (преработени) имиджи за исталиране на хакинтош (в рутракер примерно), но там теглиш инсталираш, ако стане - ОК, ако не - следиш съобщенията и по тях се опитваш да се ориентираш защо не ще. Ако пак не става - теглиш друг образ и т.н.
Общо взето трябва четене, поне малко .....   и опити.
Има доста изписано по темата, универсална рецепта няма.
Успех !

jeronimo

Благодаря ти много ще пробвам само да ми остане по сжободно време

Пиф

Хватката е да започнеш отнякъде, така ще възникнат конкретни въпроси, а на тях по-лесно им се намират конкретни отговори. Както и малко търпение трябва, едва ли ще стане от раз, не е като да инсталираш на оригинален мак. Моят съвет е сам да си направиш инсталационен имидж, изхождайки от оригинален инсталатор.
Както и да е, започни, ще помагаме ако се налага.

Пък накрая захвърли всичко и си вземи истински мак  ;D
Това беше майтап, но при мен точно така стана.

angelvn

Не само при теб, ами и при мен стана така. Първия ми и последен хакинтош бе с Mac OS X 10.5.
Ползвах готова версия (на iDeneb), инсталираше се (след правилния подбор на кекстове) и се ъпдейтваше без засечка. Е, малко проблемни бяха заспиването на компютъра и управлението на USB портовете (на моменти спираха...), но всичко друго бе наред.
Не след дълго РС-то си замина, отстъпвайки място на бюрото на едно mac mini. :)
UI designer and developer