Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 07:27:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 134
Total: 134

134 гости, 0 потребители

Монитор Apple studio

Започната от alexon56, 11-01-2014, 14:07:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pichaga933

#30
На моя преработения УСБ-то като го бодна на компа WIN не разпознава Хуб-а коректно.... но При моя ползвам DVI сигналите.

В София съм.

ДА не би да ти липсва някоя синхронизация, VGA сигналите не са нещо сложно, Може пък да е в кабела проблем .

Така от далече кофти.

Ако имаш път насам, може да го донесеш да го погледна, ще е интересно.

@ streizar

Неговия е с Фабричен VGA накрайни на кабела директно. По ранна версия от нашите.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

alexon56

точно така по стара версия е ,ох вече не знам какво му липсва имам приятел дето доста разбира от тези неща ,но като му го показах направо побягна ,неще и да чуе за епалски неща

Serbmanija

Цитат на: alexon56 - 12-02-2014, 16:58:37
ами не защото нямам такава букса,дали трябва не знам
Как нямаш такава букса?На монитора ли липсва или на компютъра,към който се опитваш да свържеш монитора? ::)
PowerMac G5 Dual 1.8 Ghz
2.0GB DDR 400
320GB+500GB HDD
NVIDIA GeForce FX 5200 MB DDR
MacBook A1181
Iphone 3GS 16GB

streizar

не моя беше със стандартната ADC който съм сменил дирекно на оригиналния кабел с DVI и подавам 24V от външно захранване - не съм си играл да подкарвам USB-тата просто не са ми необходими
снимки - http://pics.data.bg/albums/23785/apple-
PowerBook G4 15" 667MHz PPC/1024MB RAM/60GB HDD/Mac OS X 10.4 - (DVI - Ti)
MacBook 13" 2.13GHz C2D/4GB RAM/120GB SSD/750GB HDD/Mac OS X 10.9
AirPort Extreme 5th Generation
iPhone 5S IOS 9.2

pichaga933

@ streizar

Твоя май го бистрехме във форума на Дата.бг на времето като го правеше.

УСБ-съпорта беше шит на XP спецялно за тоз хъб. Сега на 7,8 итн може вече и да се разпознава , но аз лично не съм пробвал.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

alexon56

за захранването буксата е отделно,там му пъскам 24v и светва нямам такава букса на копютара ,за юсбито ,аз го пробвах на мой мак през прехадника който ползван да вуржа мака към телевизора VGA (мака ми е MacBook A 1181) пробвах и на един стационарен под уиндоус абсолютно по същият начин реагира ,като го включа (монитора),без да е вързан към компютара светва целият екран ,става на черги и после става бял ,и лампата на монитора свети оранжева ,когато го свържа с компютара става черен екрана и лампата на монитора светва  зелено ,и до там ,сменях резолюции ,без реакция все така е черен но се вижда от долу подсветка че рабои ,яркоста му се променя от неговите настройки,(на монитора) мисля си дали не са разменени кабелите на VGA буксата да са различни от уиндоуските .

pichaga933

#36

Пишат в Описанието му ,че е напълно съвместим с Wиндоус 2000 , тоест - няма разменени пинове, но ето ти я Стандартната VGA:

http://pinouts.ru/Video/VGA15_pinout.shtml

Има малко вариации на разпознаването,които мога да ти ги открия за 10 мин с мултимера как са подредени по буксата , но тр да ми е под ръка.  ;D



MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

alexon56

то ако беше по близо ,до сега щеше да е при теб.даже вече обмислям вариянт как да го докарам

pichaga933

Мисли го  ;) 0898 24 33 95, ми е тела ако измислиш.
имай предвид, че въпросния монитор не е с някаква особена ценност като характеристики, но е относително рядък по нашите ширини и за това ми е интересен. + че  педи да конвертвам моя, се бях настроил да си намеря такъв...   ::) ::)
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

alexon56

аз за това го и купих защото е много красив ;D когато реша как ще стане ще ти звънна,видяли другата ми тема за аймака ,там можеш ли да помогнеш ,евентуално ,за да стане две в едно.

kirtinen

Определено си го бива :)

pichaga933

Монитора ,  първо беше разфасован понеже  беше със захранващ кабел, а трябва да е със захранваща букса и такава му беше поставена на мястотъ на кабела, направо не си личи преработката.



При пусканията с 24в адаптер от IBook докато беше в насипно състояние лежащ на масата тръгна перфектно  разпозна всичко абе, да се чудиш къде му е проблема...



Когато  беше събран обаче: черти, бял екран и какво ли не... Изкара 1 -2 пъти картина след яко налагане по крупуса- тоест проблема се оказва механичен...

След известно търсене. Диагностиката показва, че Кабела от самта LCD матрица до Платката  не дава добър контакт на конектора  на дъното...Матрицата е TMDS за тези които знаят какво означава значи много ,за тези които не занят, занчи че може да работи самостоятелно без  платка и директно на нея да се зкачи DVI/HDMI кабел, само  инвертор допълнително и трябва и това беше резервния вариант за ремонт.

Почва едно подлагане на меки подложки на твърди подложжки, събиране и  разглобяване към 10 пъти докато не става ясно, че не е проблем самия конектор ами конаткта му с платката  :P

Фабрично конектора се притиска от металната ширмовка на монитора към платката с мека подложка...

Да ама и с нова подложка пак прекъсва. Явно 21 пиновия гад е спукал спойки.

След презапояване на конектора  по метода за монтаж на CMD елемнти с обикновен поялник, почистване и събиране, монитора изкара нормален екран.


:)
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

bboyg

Евала!!! Най-после да се приключи с тая сага :) Сега вече може да почерпиш и със здраве да си го ползваш  8)