Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 08:31:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 157
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 140
Total: 140

140 гости, 0 потребители

Bluetooth on MBP mid 2009

Започната от Пиф, 10-03-2014, 11:55:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Здравейте,

имам MBP mid 2009 от около година и половина. Взех го втора ръка. В началото bluetooth-а ту работеше, ту не. Всъщност тогава почти не ползвах bluetooth устройства и не ми правеше особено впечатление. Последваха ъпдейти към лъвове разни и планинци. Купих магическа мишка и чак тогава открих, bluetooth-а вече тотално не работи. Понеже го ползвах често тогава, купих един външен юсб донгъл и всичко заспа. Наскоро обаче донгъла загина и той. Вече не го ползвам толкова често и мога да се занимая с ремонта му, а и някак си малко е кофти така - машинката си има всичко необходимо, аз да я кича с външни чаркове.....   а и малко ми пречи като слагам лаптопа в чантата. Та, би ли ми съдействал някой с локализирането и отстраняването на проблема. Като, моля ви, спестете ми съвета да отида в сервиз и да дам на компетентни хора да го оправят срещу скромните ххх лв.
Гледах в iFixit как се стига до bluetooth модула. При нужда мога да го сменя. Въпроса е дали е необходима смяна. Всичко друго по лаптопа работи (поне не съм намерил нещо друго неработещо). За самия bluetooth дава съобщение, че няма налично устройство.
Благодарен съм на всички, които биха дали идеи.

bboyg

В случаи като твоя, най-лесният начин да се разбере дали трябва, или не трябва да се прави ремонт, е като се сложи работеща част и видиш дали проблемът се крие там. Ако и тогава не стане, означава, че вероятно нещо дъното не е наред. Странно как ти е заминало и донгълчето, но всичко се случва.

Пиф

Проблемът е, че нямам под ръка работещ bluetooth, с който да направя теста. И ми се щеше преди да тръгна да търся, да стесня леко кръга от възможни повреди. Виждам, че модула го има по разни сайтове, предполагам и тук ако пусна съобщение, че търся, ще излезе отнякъде.

Пиф

Като за начало, реших да върна ОС-а до версия 10.6 с каквато го купих и bluetooth-а даваше признаци ва живот. Вероятността бе твърде малка да се получи ... и естествено не се получи  ;D  - Bluetooth - No information found!

Пиф

Леко движение по темата....
Разглобих лаптопа и стигнах до блутуд модула, следвайки иФксит. Оказа се доста по-лесно и бързо от колкото предполагах. Ооообаче, машинката се оказа, че е била при "майстор". Като видях как е била ръчкана от вътре, май е цяло чудо че работи. Не открих и едно винтче, на което да му е било спестено развиването, при това съдейки по следите или майстора е нямал необходимите инструменти или не му е дремело какъв ще е резултата. Или пък някой се е учил на него, а после друг му е оправял кашата. Няма значение......
Куплунгът, който влиза в модула е остърган и натиснат с нещо остро отстрани. Металната му част е леко деформирана.
Междувременно задълбах и в нета. Това, което предлагат разбиращите е:
1 - повреден кабел, който в случая е един сноп за уай-фи, блутуд, камера. При положение обаче, че другите неща работят (камера и уай-фи) било малко вероятно причината да е в кабела. (Не знам дали имат общи жила, или просто са отделни кабели обединени от изолацията в един сноп)
2 - повреден блутуд модул - (в случая е блутуд + уай-фи в общ модул)
3 - ако причината не е в предните 2 - остава проблемно дъно.
Ако е последното - оправия няма, или по-скоро става бесзмислена. Като гледам обаче грубата интервенция в машинката не изключвам ни едно от 3-те.
Та, ако е т.3 - ще карам с външен донгъл. Т.1 засега остава по-малко вероятна, защото камера и уай-фи работят, макар че ошмуления куплунг е също съмнителен. Според това, което прочетох е най-вероятно да е т.2. Значи започвам от там.
Ако някой има излишен модул уай-фи - блутуд от МВР А1278 средата на 2009-та, нека драсне някой ред на лични или тук. Не знам дали е уместно да отварям тема в МАГАЗИН. Модела на модула е 607-4144-A. Всъщност са 3 модела, които стават - 607-4144-А, 607-4145-А, 607-4146-А (така пише из нето поне). Нещо друго странно ми направи впечатление - на малко места пише, че модула е комбиниран. Много по-често го водят като чисто аир порт модул.

Пиф

Днес пак порових из нета - явно вчерашния опит е бил в грешна посока. Модулите на уай-фи и блутуд наистина са отделни и се намират на различни места. Това до което достигнах вчера е уай-фи-то (намира се до дясната панта на дисплея), а блутуда се намира точно до камерата. Лошото е, че за да стигне до него са маха стъклото на дисплея ....
хммм, може и да се пробвам  ;D