Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 22:31:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 133
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 136
Total: 136

136 гости, 0 потребители

Няколко въпроса за MAC OS X

Започната от iPhonecheto, 28-09-2013, 20:34:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iPhonecheto

Здравейте! До сега ползвах уиндоус 8 и общо взето ми върши работа, но чета все повече положителни коментари за MAC OS X и се замислям дали да я пробвам. По принцип се справям с инсталацията на уиндоус, но за МАК знам, че ще ми трябва доста повече четене и ровичкане в нета...Та имам въпроси към хората, които ползват MAX OS X:
1. Могат ли да се качват пиратски версии на програмите, ако сложа hacintosh (нелицензиран MAC OS X) и има ли такива версии за основните програми - iWork iMovie iPhoto FaceTime и разни други такива, като например Traktor Dj (много обичам да си я разцъквам и да миксирам музика).
2. В zamunda.net има качена MAC OS X 10.8 Mountain lion, но е 4.4 ГБ, докато в един друг форум четох, че ми трябва флашка от 8ГБ за ОС-а. Предполагам, че там е качена само тази надграждаща версия, защото пише, че се изисква 10.6 версия, а нея как да кача? Не мога ли направо 10.8 да кача или трябва една по една да ги инсталирам като ъпгрейд на предишната.
3. Има ли сайт, който да тества доколко ми е съвместима конфигурацията на лаптопа с тази ОС?
4. Като съм качил хакинтош, мога ли да свалям от без проблем от Mac App Store? (С епъл акаунта за айфона си)
5. Дали да не изчакам да излезе 10.9 версия?
6. Има ли нещо друго, което трябва да знам за MAC OS X?
Поне за сега това са въпросите, ако се сетя още нещо ще питам. Моля, който има време и желание (и евентуално нерви) да отговори на въпросите ми. Само се надявам да не почнете с коментари от рода на "това не е за нубове, деца и разни такива" - доста бързо се уча и искам да пробвам тази операционна (а има ли желание, има и начин) и съм мотивиран и надъхан да се науча да я инсталирам и ползвам...(пък кой знае, за вбъдеще може и да имам възможност да си взема MACbook...)
Благодаря предварително на всички, които се отзоват и се опитат да ми помогнат :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Wizi

Повечето неща сме ги дъвкали десетки пъти, не знам защо са ти убегнали...

1. Можеш да качваш всичко.
2. Ако можеш да ми кажеш как 4.4 гиги ще ги побереш на 4 гиги флашка ще ти стисна мъжки ръката. След кратък размисъл вероятно сам ще се сетиш, че единственият вариант е по-голяма флашка, което за съжаление директно те води в 8GB. Не е нито надграждаща версия, нито демо - толкова си е голям пакета.
3. Има. Само някой да те светне как точно се казваше, че не си спомням.
4. http://www.apple-bg.com/index.php?topic=17179.0
5. Принципно е добре да изчакаш, но може да се окаже по-проблемно инсталирането й на Хакинтош
6. Принципно има, но по-добре конкретно с въпросите, които не ти дават мира един по един.

Един съвет. Ако си на ти с Английския иди се зарови в insanelymac.com и чети. След това чети още малко и накрая прочети още за капак на всичко. Приеми го като мястото от където извира Хакинтоша. Там въпроси не се задават, защото 99.9998% вероятно вече са отговорени.

Не е лесна задачата ти щом ще го качваш на лаптоп, защото нямаш много опции да променяш хардуера. Най-добрият вариант е да си сглобиш настолен компютър с един по един компонените, които е писано, че тръгват native (има съпорт директно вграден в самата OS) или се подкарват лесно.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iPhonecheto

Намерих този сайт. Мисля, че не мога да открия дънната платка (Някаква Acer-ска) в изискванията. Но като цяло другите неща ги покривам горе-долу. А буутващ диск може ли да се направи вместо флашка? Взел съм един 8.5 ГБ double layer.
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Prison

#3
Цитат на: iPhonecheto - 28-09-2013, 22:32:28
Намерих този сайт. Мисля, че не мога да открия дънната платка (Някаква Acer-ска) в изискванията. Но като цяло другите неща ги покривам горе-долу. А буутващ диск може ли да се направи вместо флашка? Взел съм един 8.5 ГБ double layer.


Най-добрия съвет който ще ти дам е да напишеш модела на лаптопа в Google като добавиш OSX накрая или Hackintosh.
Ако си с Intel процесор и nVIDIA видео карта 99% процента ще успееш да инсталираш OSX и ще можеш да подкараш видео картата, но това не значи, че си готов.
Можеш ли да постнеш модела на лаптопа тук за да ти кажа има ли смисъл да се занимаваш?
Flash Drive е винаги по-добре защотото ти дава възможноста да добавяш и премахваш файлове който могат да се окажат проблемни.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

Чочо

Здравейте
От скоро и аз се запалих по темата Mac. ;D Но не знам дали лаптопа ми ще може да поддържа например Mac OS X 10.8, или 10.9.  ???
Лаптопа ми е Asus X54C със следните характеристики:
Intel Pentium B950 @2.10 http://ark.intel.com/products/55627/Intel-Pentium-Processor-B950-2M-Cache-2_10-GHz
4 GB DDR3 1333 MHz RAM
Video - Intel HD 3000
Дъно - Asus K54C Series Notebooks
Мрежов Адаптер - Qualcomm Atheros AR9002WB-1NG
Звук - Reltek ALC269
HDD - Hitachi 320 GB, 5400 RPM, SATA II.
Според вас дали ще мога да подкарам MAC OS? За процесора изобщо не знам дали ще може да поддържа самата ОС  :(

bboyg

С този хардуер 10.7 или 10.8 тъй като с видеото може да имаш ядове ако слагаш по-стара версия. Другото трябва да го подкараш лесно :)

iPhonecheto

#6
Така, ето характеристиките и на моя лаптоп:
Самият лаптоп е модел Acer aspire с:
Процесор: Intel pentium B960 2.2 GHz
РАМ: 6GB DDR3
Карта памет: Intel HD Graphics
Дъно: Acer HMA51_HR
LAN картата ми е Atheros ама кой модел точно нз, трябва да се поровя да намеря книжките от лаптопа
Звук Realtek
Edit: Ето лаптопа ми http://plasico.bg/7740-%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF+Acer+Aspire+AS5749ZB966G50Mnkk.html
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

bboyg

Не гледай книжките, ами ако имаш Windows си сложи една AIDA и си виж хардуера в детаили. Иначе съвета към теб е точно същия който дадох и на колегата в предния пост. Компютрите са ви почти еднакви. Освен това може и в "тубата" или insanelymac да проверите някой дали не е слагал OS X точно на такива лаптопи.

arnold

За Хакинтош най-важното е да се поддържа дъното... За другите неща решение се намира. А щом си с лаптоп и видеото, тъй като е явно че не можеш да го смениш:)
Real Mac mini

iapplethis

#9
Пичове, да не пускам тема ще пиша тук, дано не е проблем :) С мак мини съм но ми трябва по-мощничко нещо и съм се насочил към хакинтош. Преди да почна да разучавам какво точно се прави, какви подробности има около процеса и поддръжката ми се иска някой който притежава такова да сподели малко опит и наблюдения в сравнение с оригинала и дали наистина си струва. Като за хардуер съм се насочил към конфигурациите от сайта на tonymacx86. Благодаря :)

arnold

Струва си разбира се! Аз бях повече от 2 години с хаки и си работеше прекрасно. Единтсвения кофти момент е ъпдейта.
Real Mac mini

iapplethis

Благодаря за отговора :)

iPhonecheto

Сега като излезе версията 10.9 мисля да пробвам да я кача на лаптопа. Свалих тази от zamunda.net. Обаче преди да започна искам да попитам, тъй като навсякъде пише, че трябва да е на флашка, а аз имам double layer 8GB dvd ще има ли проблем, ако я кача на него? И как точно става правенето на буутващ диск с OS X, смисъл някаква конкретна програма ли ми трябва, както за флашката или мога с неро например да я кача. И най-вече торента в замунда има някакви малки файлчета около 1000 и 1 .dmg файл, който всъщност е големия - 4.95 ГБ. Само този файл ли да бърнвам или...? Я някои по-компетентен да се включи и да обясни, защото до сега съм инсталирал само уинбоза, а макът е ново предизвикателство за мен!
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

iPhonecheto

Тази вечер се опитах да направя буутващ диск, обаче програмата ми изкара ерор и ме прецака и сега трябва да търся нов диск или евентуално флашка... Има ли някого в близост до Студентски град, който да има готов буутващ диск/флашка и да има желание да ми услужи с него да опитам да си инсталирам Хакинтоша?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

arnold

Точно тази версия от замунда трудничко ще я инсталираш на ПС-то, защото си е оригинална за Мак. Или трабва да намериш модната версия или да инсталираш тази с Хамелеон буутлоадър. Почвай да четеш в tonymac или osx86. Не си струва да хабип дискове - купи си една флашка струва 10-15 лв....
Real Mac mini