Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 06:28:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 136
Total: 136

136 гости, 0 потребители

Проблем при инсталиране на MAC OS 10.6

Започната от lian, 10-09-2013, 21:54:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

lian

Здравейте, честит Ви iPhone 5S и 5C първо!

Искам да попитам как да оправя следния проблем, имам eдин iMac 20" T7400 / не му работи вградено CD/DVD показва следния екран при пускане:

Инсталирам го с оригинален диск MAC OS 10.6



Когато опитам да инсталирам от външно CD/DVD ми дава следния екран:



Искам да попитам как да оправя следния проблем и  как да инсталирам MAC OS? Имам вариант да сменя вграденото CD/DVD от него ли е или проблема може да се реши и по друг начин?

Също така имам и общо 5 броя iMAC 20" T7400 / 2GB / 250GB / ATI X1600 / за продаване, който се интересува да ми пише утре за цена!
Благодаря предварително :)

lian

п.п Също имам и две 27" inch Core i7 2.93GHz 4GB/8GB /1000GB / ATI RADEON 5750 1024MB / Каква е реалната цена в България, който има оферта нека ми пише на лично единия е доста запазен за другия трябва да го видите на снимка! Предлагайте оферти!

Wizi

Привет lian и честит ти 11 септември и 10:07 часа  ;) (не можех да не те поздравя и аз с нещо, почувствах се длъжен да ти върна жеста)

Две неща от моя милост:
- този форум "принципно", но само "принципно", е само за Хакинтош. Не за нормални Макинтош машини, каквато имаш ти. Но това "принципно".
- не става ясно дали оригиналните дискове са дошли конкретно с този iMac или са просто "оригинални". Разликата идва в това, че са hardware dependent и ако са от друга машина е съвсем нормално да не иска да тръгне. Ако това е случая то ще трябва да си намериш от някъде RETAIL версия на Mac OS X 10.6 и нея да инсталираш. Тя (retail версията) вече не се интересува дали това е iMac, Macbook или Mac Pro.

Успех!

p.s.
аз лично бих качил инсталацията на Mac OS X
в/у USB флашка и от нея да го инсталирам.
Това с оптичните дискове е досадна и неблагодарна
работа, ще знаеш.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

lian


Здравей, не съм обърнал внимание, за което се извинявам :) След малко ще пробвам с Tiger имам оригнален диск както и 10.6 оригиналем, ама дали е от тази машина не знам. Исках да се размина с флашката тъй като не ми се занимава да свалям и да е правя boot!


lian

Проблема е решен>http://thepiratebay.sx/>10.7>Boot Flash Drive>Install>Update 10.7.x

stankov.s

Айде като ги почоплиш, определи някакви цени, че си търся 20" iMac
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !