Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-06-2024, 06:26:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 295
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 242
Total: 242

242 гости, 0 потребители

блокирах си интернета! моля за помощ!

Започната от mariasolitario, 12-02-2013, 13:17:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mariasolitario

има ли клавиш на клавиатурата за блокиране на интернета при мак? както си бях онлайн с майка ми на скайп и държех лап топа на коленете си може би да съм натиснала някъде нещо и изведнъж интернета спря и някои програми спряха да се отварят (сафари,настройки и други).скайп ,медията и папки се отварят.пускам скайп и за една,две минути има нет,а после пак се блокира.какво да правя? имам макинтош от скоро и никак не съм добра.
сори за неграмотното писане,но пиша от стария комп,който е и новопреинсталиран и е пълен хаос,а и бързам много! моля помагайте!

п.с. ако знаете някъде наръ4ник за макинтош онлайн на български,немски,италиански или руски,от който да се ръководя при подобни слу4аи ще бъда много благодарна!

Metal

А можеби е от интернета ти, рутера ли?
Какъв е той!? WiFi - горе в дясно иконката с антена свети ли?

Ех че баба Ванга си отиде и няма кой да попитам.  ::)

HQ

Мисля че ще мога да помогна. Ето ми го ценоразписът: http://web.hit.bg/bbonev/

mariasolitario

Цитат на: Metal - 12-02-2013, 14:10:20
А можеби е от интернета ти, рутера ли?
Какъв е той!? WiFi - горе в дясно иконката с антена свети ли?

Ех че баба Ванга си отиде и няма кой да попитам.  ::)

н е от рутера,защото не съм го пипала! на другия компютър си има интернет,на телефона ми също.проблема е в Мак-а. WiFi ми е рутера и иконата,която отбелязва връзката свети.интернета е з акратко,след което спира,но антенката продължава да е активна и да отбелязва,4е все още съм свързана с моята връзка,но интернет реално не достига до мен.деактивирам я,после пак активирам и пак идва нет...и така до безкрай. сафари го оправих и ве4е се отваря като ъпдейтнах app story (имаше три 4акащи ъпдейта,измежду,които мисля и сафари),но настройките на компютъра продължавам да немога да отворя,а ми трябва,за да го върна назад във времето! ота4ихс тоя компютър! на уиндоус ве4е си бях по4ти профи,а тук съм абсолютен блокаж! как д аотворя проклетите настройки,за да видя какво става? вируси може ли да хване? като го купихме ни казаха,4е няма нужд аот антивирусна,защото не хващал вируси.вярно ли е?

daniel

Щом така ту има ту няма и аз съм за проблем в рутера. Това, че на другия компютър има нищо не означава. Ако имате възможност пробвайте на друго wifi как ще се държи. Отностно вирусите не са ви излъгали. Няма нужда от антивирусна.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

Metal

Вируси няма.

Не ти се отваря System Preferences!?
Рестартирай компютъра и опитай пак.

За интернета, опитай с нещо друго от веб. Отвори Terminal и напиши ping 8.8.8.8 и кажи после какво ти показва.

Също, задръж Alt/Option и щракни върху иконката с антена, за да ти покаже подробна информация за WiFi.

mariasolitario

мом4ета/моми4ета,рестартирах рутера и май се оправи! сега остана само настройките (на немски ми е компютъра и незнам как са на английски,но иконата е на три колелца от 4асовников механизъм примерно.стои то4но долу до кош4ето),които по никакъв на4ин немога да отворя.рестартирах компа 100 пъти от в4ера,когато запо4на проблема.

п.с. и-мейл също не с еотваря (този от лената долу),както и фото-програмите и кой знае още какво.

iLili

А буквата "ч" и главните букви и те ли не ти се отварят?!  ;D
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

mariasolitario

#8
Цитат на: iLili - 13-02-2013, 15:39:03
А буквата "ч" и главните букви и те ли не ти се отварят?!  ;D

буквата "4" не я намерих.с главни букви не пиша по форуми и 4атове,защото бързам обикновенно (тук задължителни ли са?) и накрая да попитам ти подиграваш ли ме или добронамерено се шегуваш?

п.с. на останалите се извинявам за спам-а!

daniel

#9
"ч" е в ляво от Z или ако на немски клавиатурата Y - за фонетична, а за БДС е на С
Така описано изглежда, че нещо се е омазало в OS-a. Може би проблемът ще се реши след поправяне на пермишъните. През Disk Utility eто и how to https://www.youtube.com/watch?v=U3ESoTS02Fw
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

iLili

#10
Първото, което бих направила е repair permissions с Disk Utility (in /Applications/Utilities).
Наръчник (Help) има в самата система (горе в менюто)

Шегувам се, но мисля, че когато някой пише набързо и неграмотно, значи не уважава събеседниците си. Искам да помогна, но предполагам, че тук има по-знаещи от мен.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

HQ

Все бърза,все нещо не му е наред, все омазва всичко де що може да се омаже и после се обижда като се опиташ да разбереш проблема му а то не може да го обясни ... Що е то?

mariasolitario

Ще го занеса на специалист.Английски не говоря (за да си преведа на немски),а вие всичко на наглийски ми обяснявате,отдавна нямам и компютър със система на английски.Благодаря,че се опитахте.


Lycan

Можеше и по-зле да е. Унгарски примерно :)