Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-06-2024, 01:42:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 288
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 269
Total: 269

269 гости, 0 потребители

Режим Sleep на Mac без да губи нет.

Започната от papalin4o, 20-12-2012, 17:13:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

papalin4o

Здравейте.
Кажете ми някоя програмка или настройка с която Mac-а да влиза в режим Sleep, но без да губи нет?
Във Energy Saver съм сложил отметка на "Wake for network access", но не помага, или поне не е това което аз искам да бъде.
Искам, когато Мак-а заспи да може да има нет, и когато някой ми пише в Скайп или на Мейла да ме оповестява.
Машината е MacBook Pro със 10.8.2
Благодаря Ви.

elpatseto

Здравей,

И аз съм с такава машинка от скоро, но не съм чувал за подобна опция и ще ми е любопитно да разбера, ако има как става.

Поздрави,
Пламен Георгиев
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

forka2k

Преди време бях намерил нещо по въпроса в друг форум:
Преди да правите промени по файла го архивирайте ;-)

Open /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist using a text editor

Change this:
<key>Kernel Flags</key>
<string></string></dict>
</plist>

To this:
<key>Kernel Flags</key>
<string>darkwake=0</string></dict>
</plist>

Save the file, reboot and you are in business.

Аз лично не съм го пробвал.

Sent from my iPad using Tapatalk HD
Open mind for a different view and nothing else matters

faire

Мисля, че няма начин. Поне ако си на лаптоп и ти е затворен дисплея. За десктоп мак-овете не знам..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.


papalin4o

Цитат на: HQ - 20-12-2012, 20:30:13
http://osxdaily.com/2012/02/10/run-macbook-with-lid-closed-without-sleep-nosleep/

Това е алтернатива на Caffein, но на мен ми трябва да си оставя лаптопа на бюрото с отворен капак. След 10ина минутки примерно да заспи, но да не губи нет, а това приложение, както и Caffein-а, не изключват екрана. Един вид не вкарват лаптопа в Sleep режим, а аз искам да се изключва екрана след определено време.

Metal

Изглежда не знаеш какво искаш.
Когато компютара спи, той напрактика не работи, всичко е изключено без паметта - процесора не работи така че няма как да държи мрежа.

Изключи си екрана, или затвори капака, както е описано по горе и остави машината да работи.

angelvn

Имало едно време екстра, наречена "Power Nap" за нови макбукчета със ссд-та.  :)
UI designer and developer

Metal

Има я, но тя включва ОСа от време на време, дори и на батерия. Проверява за поща, нотификации и др. Но работи само с епълски услуги, скайп и лични приложения няма как да държи жив.

HQ

Това,което искаш го правя редовно по няколко пъти на ден,откакто имам мака. Гася си екрана със задържане на F1 докато изгасне. Останалото си го правя от system preferences -> energy saver : computer sleep - never; display sleep - 9 min.

Lycan

Ctrl+Shift+Eject гаси екрана веднага

foctobar

#11
Цитат на: Lycan - 20-12-2012, 23:53:04
Ctrl+Shift+Eject гаси екрана веднага
Или можеш да си настроиш hot corner - примерно долния ляв ъгъл на екрана - бутвам курсора там и екранът изгасва. А като не искаш да изгасва можеш да настроиш противоположния ъгъл съответно.

papalin4o

Сега видях къде ми е грешката. Екрана е настроен да заспива след 10мин., а в същото време и компютъра и той затова губи мрежата. Сега вече всичко е шест като сложих да заспива след час.
Благодаря Ви.
Весели празници!