Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 10:09:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 146
Total: 146

146 гости, 0 потребители

iPhone 5 vs Galaxy S3

Започната от iPhonecheto, 15-11-2012, 19:48:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Като имаш приятел в САЩ, направо да ти вземе Factory Unlocked 4S или 5. Стига с тея самсунзи... То там е флегматично-грозна работата с Андроид... Според мен като има вече 5 е малко безсмислено да вземаш 4С-ка.
Real Mac mini

fpyyh

ако е от щатите, няма смисъл да взимаш 4s, разликата в цената с 5 е малка, а ако тръгнеш да го продаваш след време ще се покрие със сигурност

kmonev

Цитат на: iPhonecheto - 16-11-2012, 09:34:53
Благодаря за изказванията :) На нокия по-рано се доверявах, преди да излязат смартфоните, обаче сега...мн мн им нямам доверие. Ще тествам 5-ицата и 4С, ако разликата е осезаема, ще взема 5-ицата. Помогнахте ми да реша. И да бутна малко повече пари, важното е, че ги давам за нещо качествено и ново, което ще ми върши работа. :) Нямам нищо против Андроид и Уин 8, но откакто се запознах с екосистемата на Епъл, тя най-много ми харесва... :)


сега ме караш да се връщам няколко години назад като си бях взел сигурно един от първите в БГ - Нокия Н900 с Маемо ОС. Беше много яка тръпка и машинка. В началото дори офис пакет нямаше. :)
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

arnold

Мае какво?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Real Mac mini

Metal

Maemo linux QT базирана мобилна ОС.
Вероятно щеше да е в пъти по-добре от прозорци или дроиди, само менеджъмнта на нокия да не беше извън пътя от десетилетие.

a1n

Цитат на: iPhonecheto - 15-11-2012, 19:48:48
1 приятел ме посъветва да взема 4С, защото няма голяма разлика между 4С и 5

Разликата м/у 4С и 5 е огромна, повярвай, от собствен опит ще ти го кажа. Както винаги тук идеята е ако имаш вече 4С може и да скипнеш 5цата ако си задоволен с това което имаш и не те изкушава големият дисплей :-). Но ако ще копуваш тепърва iPhone естествено директно взимаш последното; Това важи и за iPad и за iPod, изобщо за всички Apple продукти.

А дали 5 или С3, това найстина вече си е личен избор, качеството на iPhone-a е ненадмината, усещането също поне според мен, С3-ката може да те поблазни по-големият дисплай въптеки, че според мен понякога изглежда ъпсурдно като стой на масата до теб например като размери разбира се. Ако също си андройд фен може да го тестваш въпреки, че аз ненавиждам непоследствеността на андройд (всяка версия е различна) като ъпдатенеш и сетингите ти не можеш ги намери щото са на съвсем друго място. Естествено винаги има хора които могат да ме опровергаят с факта "ами нека има промяна отвеме на време". Та ти реши, БМВ или Мерцедес? Кока Кола или Пепси? Свинска вратна или филе?  ;)
~MacBook Pro 13'', i5 @2.5GHz, 8GB DDR3, Intel HD Graphics 4000, 500GB HDD, ML 10.8.x
~iPhone 5 16GB Black

angelvn

Един глас от мен и за iPhone 5 (като горд негов собственик вече втори ден  ;D).

Защо подкрепям точно този модел и марка?
за iPhone 5
- по-тънък от който и да е Samsung смартфон;
- изработката на корпуса е такава, че ви оставя с усещането, че държите нещо близо до бижу или скъп часовник. Вярно, този модел е по-лек от предходните, но усещането за качество не се е изгубило.
- дължината на телефона и по-големия дисплей от предходните модели ги намирам за предимство, защото се вижда повече информация на екрана, телефонът не е прекалено/неестествено дълъг. При черния модел екранът се слива почти напълно с цвета на корпуса на телефона, което създава усещане за още по-големи размери. А и също така черното уплътняване за все още неоптимизираните програми не се забелязва (но само при черния модел).
- телефонът е 2 до 3 пъти по-бърз от 4S, а за 4 - там разликите са още по-големи. По-бърз е и от Samsung Galaxy S3.
- прави много хубави снимки и има страхотна софтуерна стабилизация при снимане на видео.
- предната камера вече е 720p.

предимства на iPhone като цяло
- Телефоните са изработени по такъв начин, че се усеща старанието и замисъла дори върху най-дребните неща (както повечето продукти на марката).
- Всичко що се отнася до софтуер работи перфектно, без забавяния, задържания и забивания.
- Вирусите не са нещо, за което трябва да се тревожите (освен ако не сте си джейлнали устройството).
- Софтуерната поддръжка на устройствата е от 2 до 3 години. Като през това време можете да сте сигурни, че новите версии на операционната система ще идват винаги навреме за вашето устройство (както и за ред други модели на марката).
- Чудесна интеграция с други продукти на Apple. Притежавате ли MacBook, Mac mini, iMac - iPhone е телефонът за вас!!! Можете да си синхронизирате: книги, филми, музика, рингтонове, контакти, събития, мейл (ако прочетете мейл от телефона, той бива автоматично маркиран като прочетен и на вашият компютър), снимки, видео и пр.
- Можете да си пишете съобщения през iMessage и да водите видео разговори с ваши приятели (ако имат iPhone, iPod, iPad или Macbook/iMac) с високо качество на видеото.
- Международна гаранция за първата година. А ако си вземете телефона от Мтел например -> дори и след първата година устройството ви при повреда бива подменяно с чисто ново, без въпроси и проблеми (в рамките на 5 работни дни).

Минуси на Samsung Galaxy S и Андроид като цяло
- кратка софтуерна поддръжка и нередовна при това;
- вируси поради прекалено отворения Google Play Store;
- не всички приложения са добре изпипани и често батерията на устройството ви ще пада доста бързо (случва се често и при използване на анимиран wallpaper за телефона, като дори го кара да се отключва/заключва на произволен принцип - това ми се случи наскоро :)).
- по-кратък живот на батерията;
- корпусът на устройството, а и на много други е пластмасов, което създава усещане за евтино устройство, а не луксозно такова.
- поради факта, че корпуса не е едно цяло (а се разглобява с цел слагане на карта с памет например) при силен натиск/стискане може да чуете поскръцване.
- често репортван проблем за пропуквания по корпуса (лайсните) на Samsung Galaxy S;
- Андроид може да се окаже сложен за използване от по-възрастни хора, а и по принцип.
....мисля да се спра до тук.

Опита ми се базира на използване на следните смартфони в последните няколко години:
1. iPhone 2G [iOS 2, iOS3]
2. Samsung Galaxy S [Android 2.x]
3. iPhone 3GS Black 16GB [iOS3]
4. HTC Desire [Android 2.x]
5. iPhone 3GS White 32GB [iOS4]
6. HTC Mozart [Windows Phone 7]
7. iPhone 4 Black 16GB [iOS5, iOS6]
8. iPhone 5 Black 16GB [iOS6]
UI designer and developer

a1n

Цитат на: angelovarna - 12-12-2012, 18:02:50

- Международна гаранция за първата година. А ако си вземете телефона от Мтел например -> дори и след първата година устройството ви при повреда бива подменяно с чисто ново, без въпроси и проблеми (в рамките на 5 работни дни).

- по-кратък живот на батерията;


1. Някой пробвал ли е да върне повреден iPhone в Мтел, смисъл наистина ли е така(да ти дадът нов) или както в другите вериги магазини ти взимат примерно лаптопа и ти ги връщат полузглобен и след месец същия проблем? Има ли някой тук с опит в това? Щото на мен не ми се е случвало.

2. Колега, на 5цата колко ти държи батерията? Смисъл за справка, аз моя сутрин преди работа го взимам от зарядното, и към края на деня преди да си легна е на 10на  процента. А ползването му е средно, малко обаждания, малко FB app, малко нет 3G, и така, като повярвай ми съм изключил всички пуш нотификатиони (екрана ми е на половина светлина) и тем подобни "battery eaters". Мисълта ми е че въпреки че е по-добре от 4S, бих желал малко повече от батерията на 5цата.
~MacBook Pro 13'', i5 @2.5GHz, 8GB DDR3, Intel HD Graphics 4000, 500GB HDD, ML 10.8.x
~iPhone 5 16GB Black

angelvn

Да, на мен ми се наложи тази година да си върна 4ката (края на юли) и след точно 5 дни ми се обадиха да ида да си взема телефона. Оказа се сменен с нов, и като ги питах ми потвърдиха -> сменят телефоните с нови, не ги ремонтират.
Докато го давах като ги питах за срока за сервизиране ми казаха, че са си променили фирмената политика и вече сервизират телефоните до 5 работни дни.

Относно втория въпрос - заредих телефона на 11ти вечерта  от тогава до момента съм провел около 10 разговора с обща дължина час и 48 минути, ползване на FB апп-а за около половин час, браузване в интернет предимно wifi, няколко теста на връзката в 3G (изразходван трафик 32МВ), играх игри за около половин час, гледах видео в ютуб, писах няколко смс-а, четох/писах мейли.
Към момента 2 дни от зареждането на телефона, батерията му е на 67%.
Но нека се има в предвид, че пускам 3Г-то само при нужда.
UI designer and developer

bluesky

@iPhonecheto

Добър Ден на всички Колеги!

Според Мен, с избрания от самия Теб "nickname" iPhonecheto Ти вече си направил избора за Себе Си на несъзнателно ниво, на ниво подсъзнание.

Формално погледнато - при дилема - взимаш и двете алтернативи, тестваш ги, едната остава, другата - out!

Мое лично мнение, без да задължавам никого с него е - (определено е и мнение на болшинството в този Форум), ако Си перфекционист, имаш високо мнение за Себе Си, и/или пък Те влече само най-доброто, ще Си вземеш Apple smartphone.

fpyyh

Цитат на: angelovarna - 12-12-2012, 18:02:50
...
- Чудесна интеграция с други продукти на Apple. Притежавате ли MacBook, Mac mini, iMac - iPhone е телефонът за вас!!! Можете да си синхронизирате: книги, филми, музика, рингтонове, контакти, събития, мейл (ако прочетете мейл от телефона, той бива автоматично маркиран като прочетен и на вашият компютър), снимки, видео и пр.
...

с каква поща става това? аз имам pop3 и си се свалят по отделно на всяко устройство. може би icloud/gmail?

daniel

Настройваш си мейла през IMAP и ще ти е така :) В gmail я има тая екстра.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

angelvn

daniel ти е отговорил вече на въпроса.
Аз ползвам Gmail като основна (и служебна) поща и icloud като второстепенна (лична).
UI designer and developer

MAster-D

Както казвам на всичките които са ме питали питам и теб - за какво ще го ползваш?
Ако е за слушалка - нито един от трите.
Ако ще си гъзарчето в Мола - Ябълка (поне докато работех там всеки си държеше телефона така че да се вижда Ябълката.
Ако искаш да го ползваш пълноценно търсиш платформа.
Ако искаш дизайн без платформа гледаш който ти харесва повече.
Ползвам сега 4-ка и 3ГС. Като цяло 3ГС-а ми харесва адски повече от 4-ката. 4-ката тежи както и да го погледнеш. Приложенията и на двата са разнообразни. Вече с по нов Андроид не съм работил(ползвах до 2.2) и не беше лош и за времето си. Гледай какво ще ползваш и как ще го ползваш.
Ако го взимаш само за Лицето Книга си вземи телефон за 200 лева и си изхарчи другите с кеф за друга техника ефекта е същия.
Лично аз ползвам четворката за сърфиране  интернет, скайп, вайбър, някой програми които са графични, вградените пощи, една игра, Дневник и прочие. Като цяло ползването. Зареждам го всеки ден.

carrot

#29
iphone 4 тежи, но тук става въпрос за 5, който е престъпно лек.
Аксиомата обикновено е следната - който иска стил и не прави компромиси с дизайна заделя пари и взема iphone, който иска да е гъзарче в мола си взема някаква жалка бяла пластмасова имитация, обикновено на Самсунг хемороидче. Обикновено дамите, които нямат възможност за iphone напоследък си вземат galaxy ace и ги размахват, все едно iphone 6 имат :)
Като цяло темата е личен избор, няма нужда да се намесва и гъзарията.  ;D

ПС И аз често ходя по столичните молове, не знам защо само самсунг телефони ми се набиват в очите. :)
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3