Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 22:43:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 139
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 127
Total: 128

127 гости, 1 потребител
ockac23

iPhone 5 vs Galaxy S3

Започната от iPhonecheto, 15-11-2012, 19:48:48

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

iPhonecheto

Здравейте! Изправен съм пред дилема... Дали айфон 5, Галакси С3 или Айфон 4С. Не съм работил на тези смартфони и не знам какво да правя. 1 приятел ме посъветва да взема 4С, защото няма голяма разлика между 4С и 5 и така ще спестя някой лев. От др страна поразгледах и Галаксито и виждам, че и Самсунга е доста функционален и пак по-евтин...бихте ли ми помогнали да направя своя избор, че не знам какво да правя  :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Bo.

4S .. галаксито е боклук и не струва.. земи си 4С най-добре ;)
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..

rhino92

не бих казал че е боклук, но трябва да си прецениш дали искаш смартфон или смарт тв  ;D ;D ако ме разбираш

iPhonecheto

окей, а според вас кой е най-евтиния начин да се сдобия с него ;д
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

fpyyh

в магазина тук или в iphone-bulgaria можеш да намериш 4s с гаранция и тн, огледай

carrot

Според мен ако вземаш продукт на  Apple,  вземи най-новото, тъй като продуктите се сменят доста бързо и това ще ти гарантира максимално дълго време устройството ти да е в играта.
За Самсунга - зависи дали си готов да платиш някой друг $ повече за дизайн и стил - защото iphone, с невероятния си дизайн и качествените материали, от които е изработен, многократно превъзхожда всеки един друг смартфон на пазара. Колкото и да се подиграват на Apple, че им били скъпи продуктите - който иска пластмасови боклуци с гошеми претенции, да взема - всеки сам решава.
Моят съвет - iPhone 5. Ако имаш някой познат да ти го донесе от чужбина ще ти излезе до 1400 (16) отключен, ако не - операторите ще го пуснат за Коледа за 800-1200 в зависимост от догорова. Не ти препоръчвам да даваш два бона на някой (Техномаркет примерно) - просто това не е реалната цена на този продукт.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

iNtaCt


iPhonecheto

Принципно и аз така разсъждавах в началото, че най-новия продукт е най-полезната инвестиция в бъдещето, но постепенно коментарите почнаха да ме разколебават... В америка не е ли 650-700 долара отключен? Тва идва някъде към 950-1000 лв, ако сме по-оптимистични :d В България с договор не могат да го изкарат толкова...  ::) Значи Галаксито го изключвам от възможностите...Благодаря ви...сега се колебая само между айфоните на Епъл - 4С или 5 (най-вече заради цената)...днес разгледах и таблета айпад мини...Какво ще кажете за комбинацията айпад мини с 4G ?
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

carrot

Не оставяй думи да те разколебаят - отиди до някой магазин и поискай мострите на 4S, 5, на Самсунга, може и да поискаш и някое HTC за разнообразие. Пипни ги, разцъкай, усети всеки един и направи своя избор принципно.
Имай в предвид, че цените, дадени в американския стор са без таксите за съответния щат и за заключени апарати. 549 $ е отключениата петица в стора, не знам обаче колко такси му се начисляват и ако случайно нямаш приятел в САЩ, който да ти го донесе, ще хвърлиш още пари на посредници и докато дойде до тук ще излезе пак толкова.
Виж и това: http://www.apple.com/iphone/compare-iphones/

Виж евентуално и офертите на колегите от форума, които продават отключени петици, внесени от чужбина, но според мен не вземай нещо, което е с излишно надута цена. Според мен нормалната печаба, която следва да се слага е до 20%, което ще рече, че iphone 5 16gb, внесе от Европа, максимално струва 1630 лева.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

iPhonecheto

Приятел в САЩ имам, ще се разберем с него да ми внесе 1 айфон...освен да го питам колко струва 1 там в стора заедно с такси и всичко, което му се начислява? А до 5-ица няма от къде да се добера за сега, днес разглеждах няколко оторизирани от Епъл продавачи в Сити център и близо до НДК, но нямаха 5-ици, всичко друго имаха, а 5-ици не  :o
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

Nistel

Ето и една друга идея - Google Nexus 4

Андроид в последните години много узря и то най-вече с последните си версии. Като човек ползвал айфоните от първия до предполседния през последните 4 години признавам, че Андроид вмомента е по-добрата ОС особено след издънката iOS6.
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

DALT

Нека ти дам и една друга посока на мислене. Windows Phone 8 не изглежда никак зле, а суперлативите за Nokia 920 стигнаха отдавна небето. Честно казано, ако не бях iОвца :) това щеше да е моят избор. Та, мисълта ми е, погледни и в тази посока...

kmonev

аз имах същата дилема /С3 - Айфон 5/ преди месец. даже си купих Галаксито. Ползвах го 10 дена и ... го продадох. Андроид верно са доста напред с материала, но още имат да гонят Епъл относно телофонното приложение и бързодействието на апарата. При чист телефон, без допълнителни приложения за отворяне със зелената слушалка на телефонното приложение при Галакси нещата ставаха за 2-3 сек, при 4 ката и 5цата - веднага. При натискане на хоум бутона същата работа. Има лаг и забавяне. И той определено не е видим за хора, които са свикнали и не са ползвали Айфон. Иначе Лумия 920 и новата боза много суперлативи, малко реални тестове. И като включим факта че приложенията за тях са супер малко...
Вземи си Айфон 5 и си свиркай. Дори и да излезе 5с или 6 след време, машинката определено си заслужава и няма да се ядосваш. Предложението да ги пипнеш в магазина също е добро. Усетиш ли обаче 4ката и 5цата определено ще си вземеш новия модел. Имам ги и двата.
Поздрави и успех
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

iPhonecheto

Благодаря за изказванията :) На нокия по-рано се доверявах, преди да излязат смартфоните, обаче сега...мн мн им нямам доверие. Ще тествам 5-ицата и 4С, ако разликата е осезаема, ще взема 5-ицата. Помогнахте ми да реша. И да бутна малко повече пари, важното е, че ги давам за нещо качествено и ново, което ще ми върши работа. :) Нямам нищо против Андроид и Уин 8, но откакто се запознах с екосистемата на Епъл, тя най-много ми харесва... :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

AStratev

Айде и аз да се включа.. Вкъщи има и 4S и S3 :)

iPhone-а е по-.. хм.. да кажем масивен (макар и по-малък). Усещането е по-солидно.. все пак е направен от качествени материали.. Samsung-a е много пластмасов.. Лино мен това ме дразни :)

Дисплея на Самсунга обаче печели според мен, по-голям е, цветовете са по-"живи"..

Истината е, че Android-a цикли повече.. но честно казано, за средностатистическия потребител, като мен, това изобщо не е от значение :) За никъде не бързам.. нека си мисли 1-2 секунди повече :)


Според мен се свежда до това дали искаш нещо по-издръжливо и не толкова функционално (според мен в лицето на iPhone) или нещо ново, но не дотам домислено :)