Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-06-2024, 12:12:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 288
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 268
Total: 268

268 гости, 0 потребители

LG IPS234V-PN мнения?

Започната от arnold, 10-11-2012, 17:59:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Колеги, мисля да се обзаведа с едно такова животно. Някой има ли наблюдения?
Real Mac mini

faire

И аз обмислям от доста месеци какъв ИПС монитор да си взема. Последните 6-7 г. съм ползвал 2 ЛГ-та. И от 2-те съм много доволен. Та в този ред на мисли, може би да продължа да залагам на тази марка?
Иначе ДЕЛЛ-овете са доста добри Ултрашарповете. На баща ми взех 2311 преди около година и е хубав на много добра цена, но едно нещо не ми харесва - зърнистото матово покритие.
Някой има ли наблюдения при ЛГ-тата как е?
Иначе другият ми вариант (и на който за момента съм се спрял) е iMac от новите (27") и да разкарам МБП-то..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

arnold

И аз залагам на LG, тъй като в момента съм с една 17-ка флатрон с ИПС и съм безкрайно доволен вече 6- 7 години. Най-евтиния DELL е по-скъп от 2-3 от по-евтините модела LG-та, а и като гледам тоя има доста входове и говорители...
Real Mac mini

angelvn

Взех си същия монитор преди около месец.
Много съм доволен.
Само едно нещо ме дразни: тъй като съм го вързал към 3 машини едновременно - при превключване между всяка, монитора се бави много. Например ако съм на DVI в момента и искам превключа към VGA - отнема около 2 минути (защото задължително минава през HDMI, а и постоянно ме пита защо нямам инсталиран Windows и някакво windows-ко приложение с което да си осигуря тази функционалност...).
Самсунга си превключва на мига, а този LG...си пада малко бавно развиващ. :)
От към цветове е перфектен, ясен и хубав образ има. В горния ляв ъгъл избледнява доста (ако се надвеси човек да погледне).

ПС. Това ми е първият iPS монитор.
UI designer and developer

bluesky

Ако желаеш, прегледай и марката ViewSonic. Ползвам един вече 7 години всекидневно (ViewSonic VP920). Имам чувството, че вчера го купих.

Репродуцира много верен цвят и не е "мръднал". Бързо реагира. Супер стойка тип "пачи крак". Матт. Фактор 3:4.

(Преди броени месеци се наложи за пръв път да го "калибрирам" софтуерно за 10-на минути, може би защото мина през "рентгените" на едно-две летища, но може причината да е била и времето).

Можеш да хвърлиш един поглед върху новите им модели.

Lycan

Дизайна на lg-то е потресающ :) за картинката му не знам, сигурно не е лоша.

IPS до 1000 лв - nec, dell или hp

arnold

Гледам в Стемо-то за тези пари няма Дел, има за почти 40-50лв отгоре и то без HDMI...
Аз все пак мисля да връзвам на него само компютър...По каква причина отнема 2 минути да превключи сорса?
Real Mac mini

Wizi

Арнолд, надявам се не възразяваш от една идея "спам"... извинявай предварително за което  ;)

Можете ли да посъветвате за хубав монитор за графична обработка между 22-24 инча и бюджет до към 3000лв?

Благодаря!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lycan

3к за 23"? Wizi, сигурно се шегуваш :)
По-добре си вземи синема 27" или hp 30" до 2000

bluesky

Добър Вечер!

Би могъл да разгледаш Eizo, Nec, ViewSonic, Asus.

За:

Eizo серията ColorEdge и FlexScan.

Nec P241W, Nec MultiSync PA271W, Nec PA271W-BK-SV, Nec PA301W.

Asus PA246Q

ViewSonic

Bo.

Аз съм със LG Flatron Wide 2000:1 и съм много доволен :)
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..

Wizi

#11
Цитат на: Lycan - 12-11-2012, 18:47:30
3к за 23"? Wizi, сигурно се шегуваш :)
По-добре си вземи синема 27" или hp 30" до 2000

Ми един приятел иска да си купи и се надява на моето уж компетентно мнение, а пък аз разчитам на вашите съвети  :)

Изглежда да пръснеш точно 3к за 22" не е особен проблем при добре известната на всички ни марка Eizo:
http://www.eizo-bg.net/product/id/61732/
(хах, даже идва бонус с моя хардуерен калибратор)

Най-лесно е да му се метне, но ако може някой да сподели друга конкретна алтернатива ще съм му благодарен. Марките ги знам, модели ми трябват  ;)

Благодаря!!!!

edit:
а, ако може да вкараме изискване са фабричен DisplayPort, че така или иначе само на Мак-ове ще се закача и да избегнем разни преходници.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lycan

Да речем, с едно CG пича извади 2та % от невидидимото за останалите  - и какво? Ще си го гледа само той.
Нито клиента ще го види на своето про-вю, нито печата ще го възпроизведе.

На практика се получава че, колкото по-хайтек монитора толкова по-голямо разочарованието :(

Нека тези които са с многото копчетии по мониторите си да кажат дали смеят въобще да ги човъркат или си ги държат на sRGB :)))

godo

#13
Не е точно така. Един добре калибриран монитор, може да ти спести доста главоболия. А клиента, ако държи на точни цветове идва в офиса и гледа каквото гледам и аз. До сега проблем не е имало. Важно условие е и да работиш с добра печатница.
Но разликата наистина между монитор за 2k и 3k е само за собствен кеф.
Ако аз в момента взимах монитор нямаше и Eizo да взема.
30" Dell UltraSharp U3011 с добра калибрация почти се доближава до цветовете на Eizo-то, но за тези пари толкова много екранно място си заслужава. Ако се кефи на glossy екрани Apple Cinema 27"

По темата: За тези пари на хартия изглежда много добре. Лично аз монитор, който няма възможност да му се регулира височината не бих си взел. А и самата стойка ми изглежда някак малка за този монитор, но сигурно е от снимките..
Mac only

arnold

Абе в крайна сметка ще го взема май - намерих го за 316 лв на едно място, което си е супер цена...
Real Mac mini