Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 10:50:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 146
Total: 146

146 гости, 0 потребители

Skype Secont Account

Започната от ValDenev, 08-10-2012, 16:27:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ValDenev

Здравейте.Искам да попитам дали е възможно да се стартират два скаип акаунта под 10.8 търсих доста в нета и неуспял да намеря как да стартирам два акаунта
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

ponski

Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

HQ

сякаш е по-добре да се направи допълнителен юзър,с който да се логне в терминал и да се изпълни командата (без sudo) вместо да се стартира скайп под root ...
ама бас държа че не ви пука

ponski

Мда, може и така. Всеки сам си преценява дали му пука или не.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

fpyyh

аз пък имам инсталиран скайп 2.8 и 5.х, всеки с негов си акаунт, без такива номера с потребители

ValDenev

Цитат на: ponski - 08-10-2012, 17:02:30
Цък
Благодаря колега когато се прибера от работа ще го пробвам
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

ValDenev

Цитат на: HQ - 08-10-2012, 17:13:03
сякаш е по-добре да се направи допълнителен юзър,с който да се логне в терминал и да се изпълни командата (без sudo) вместо да се стартира скайп под root ...
ама бас държа че не ви пука

Това от ли ка се получи,но винаги трябва да е с терминал.Та мисълта ми е неможе ли да се създаде с тази команда прек пут на програмата когато кликна на прекият път винаги да зарежда нов скаип.
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

Metal

#7
Изглежда не приемаш съвета за сигурността.
Но ако не ти пука ето кратък AppleScript
do shell script "sudo /Applications/Skype.app/Contents/MacOS/Skype /secondary" with administrator privileges

Това го сложи в AppleScript Editor и запиши готовото "приложение" с Export -> File Format "Application"

За мързеливци Цък

ValDenev

Цитат на: Metal - 09-10-2012, 20:41:21
Изглежда не приемаш съвета за сигурността.
Но ако не ти пука ето кратък AppleScript
do shell script "sudo /Applications/Skype.app/Contents/MacOS/Skype /secondary" with administrator privileges

Това го сложи в AppleScript Editor и запиши готовото "приложение" с Export -> File Format "Application"

За мързеливци Цък

Благодаря Колега
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

iLili

А тези привилегии как да си ги дам?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Metal

Странно! Потребителя с който пускаш скайпа трябва да е администратор. (Ако не е, но използваш горното приложение, въведи администраторски потребител и парола в прозореца който ти изкача.)

Може да използваш и втори обикновен потребител(препоръчително), тогава ще пускаш скайпа от терминал с команда:
su potrebitel2 -c /Applications/Skype.app/Contents/MacOS/Skype /secondary

където potrebitel2 е логина на втория потребител който си създала и след това въвеждаш неговата парола.

ponski

Цитат на: Metal - 11-10-2012, 09:53:50
... команда:
su potrebitel2 -c /Applications/Skype.app/Contents/MacOS/Skype /secondary

където ...

Това не би ли следвало да се изпише така:

su potrebitel2 -c '/Applications/Skype.app/Contents/MacOS/Skype /secondary'

До колкото си спомням, някои шелове изискват, когато дадена команда съдържа две или повече думи, апострофите да са налични. Може и да греша или за Мак ОС това да не е от значение, нямам идея.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

iLili

Цитат на: Metal - 11-10-2012, 09:53:50
Странно! Потребителя с който пускаш скайпа трябва да е администратор. (Ако не е, но използваш горното приложение, въведи администраторски потребител и парола в прозореца който ти изкача.)
Аз съм си единствен потребител и администратор и след като въведа името и паролата си в прозореца, който ми изкача, се появява горното съобщение. Не знам, не разбирам и не бъркам в терминали. В привилегиите на Skype.app аз, като име (Мe) имам привилегии да Read & Write, но по-надолу - admin - Read only и няма друга опция. Предполагам, че това е причината, но не знам как да се промени.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

HQ

Ти го каза - като не знаеш не бъркай!

netizen

От някъде бях изтеглил преди време SkypeLauncher.app и си работи чудесно, но не намирам мястото ... Мога да го кача някъде ?