Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 10:43:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 154
Total: 156

154 гости, 2 потребители
Lukcho, XoXo

iPhone 4 Display - проблем

Започната от dkmi, 16-09-2012, 02:01:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dkmi

Счупих си дисплея на телефона ИЗЦЯЛО заради глупостта си:
Отворих го, за да сменя Home бутона, и реших да проверя как е залепено LCD-то за стъклото... и видях :)

Поръчах някакъв дисплей от ebay, смених го и всичко тръгна, викам си - супер! Да, ама след около 5 минути дисплея изгуби чувствителност в горната си част.
След още 10 минути изгасна - фона му стана толкова тъмен, че иконите едва се забелязват.
Реших, зе е backlight-a, но като отворих телефона - видях, че той /backlight/ си свети...

Според вас: дали проблема е в самият дисплей, или нещо се е прецаало в телефона?
Дисплея уж е оригинален, с не-оригинален touch. Има си всички надписи APPLE по него /което не е критерий за оригиналност/.


julss

Дефектен дисплей, пиши на китаеца.

dkmi

Цитат на: julss - 16-09-2012, 05:01:44
Дефектен дисплей, пиши на китаеца.


Англичанин е.
Пича ми каза да му върна дисплея, ще ми прати нов, но не си струва - 19 GBP дисплей, доставката - 8 GBP в едната посока. Естествено, тя е за моя сметка. Пия една студена вода....

fpyyh

Пак, два по 19 паунда са по-малко отколкото струва един тук

dkmi

Цитат на: fpyyh - 16-09-2012, 14:32:21
Пак, два по 19 паунда са по-малко отколкото струва един тук

Тук за под 120-130 лева не намерих.
Но поне хората си казват - не оригинални.
А като гледам из ebay колко маймуни продават "оригинални" дисплеи, лошо ми става :)
Имат си някои отличителни белези - например пластините, с които се захваща за корпуса са черни при черния модел. А на ebay-ските са лъскави.... има само 1 с чрни, за него пише, че е употребяван, което ме кара да вярвам, че не е менте. Въпроса е, че са го писали качвство "Class C".
Както и на повечето се вижда още от снимките как има разстояние между рамката и стъклото на дисплея...


julss

Оригинални дисплей и панели няма, освен ако не са свалени от друг телефон. В ибей всички са ментета, едни с по-лошо, други с по-добро качество.

dkmi

Ясно е вече, че няма :)
То май и няма начин да се намери оригинален...
Има използвани, но с лошо качество - надран, спукан и т.н. Както и да е, чакам си новото менте. Дано изкара повече от старото менте....

Иначе изобщо не ми се праща на сервиз - беше се оплаквла една жена, че си спукала дисплея на чисто новия iPad. В сервиза и казали - това не се поправя, но мижем да ви изкупим стария iPsd, и да доплатите ~800 лева за нов :)

fpyyh

понеже така или иначе не са оригинални, аз си поръчах червени, ще кажа как са

dkmi

Извадих късмет: попадна ми iPhone с умряло дъно, но с перфектен недокоснат дисплей :)
Същия като моя - черен... направо супер се получи, та скоро ще имам за продаване айфон с неоригинален дисплей, и БЕЗ дънна платка. Т.е. с повредена дънна платка.

nayden_popov

Някой можели да ми каже добър сервиз за смяна да дисплея на iPhone 4. Благодаря предварително.

dkmi

http://www.alekserviz.com

Тъй като сам си ремонтирам нещата, не съм ползвал услугите им, но съм чел/чувал добри неща за тях.

cherry

За другия път (дано няма такъв де) ще се научиш да не купуваш нещо толкова важно за телефона си от е-bay. В България можеш да си намериш по-сигурно и ако има проблем да го върнеш. Не си спестил пари а си се набутал

dkmi

В БГ такъв ремонт ляга 150-200 лева.
Пак се слагат дисплеи поръчани не от къде да е, а точно от ebay, или директно от някой китаец :)
Оригинални дисплеи НЯМА и НЯМА от къде да се поръчат.

Изтърваният телефон, от който взех дисплея вече го ремонтирах - при изпускането му се беше скъсал кабела, който свързва аудио жака, бутона за вкл./изкл. на звука и тези за увеличаване и намаляне. Поръчах такъв пак от ebay, за скромните 5 паунда.
В момента телефона си работи с не-оригинален дисплей, и с въпросният кабел, ползва се както се е ползвал преди и проблеми няма :)

И не на последно място:
Не го правя, за да спестя пари, а от интерес - харесва ми да поправям разни неща, за които се твърди, че не могад да се оправят, или че е много трудно... телефоните са служебни, и при повреждането им - ведага бяха подменени с нови... ремонт никога не е обсъждан, направих го на своя глава.