Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 22:54:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 177
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 150
Total: 150

150 гости, 0 потребители

OCZ Agillity 3 - полезна инфорация

Започната от dkmi, 09-09-2012, 12:24:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dkmi

Искам да дам малко полезна информация, която аз научих по трудния мачин :)

Купих си mac mini mid 2011. И реших да го ъпгрейдна с малко RAM (16GB), и с 2 SSD диска по 120GB, пуснати в RAID-0.
С паметта нямаше проблем - върви си.
Обаче, при монтирането на двата диска (с кит от iFixIt) диска, закачен на втория порт, който е свободен се разпознава, но не може да се форматира по никакъв начин. Като се закачи готов, форматиран диск - има достъп до файловете на него, но... не може да се пише върху диска.

Оказа се, че проблема е в OCZ. И уж са обещали firmware,  който да реши проблема, но още го няма ;)

Аз продадох диска, който реално не ми трябваше, и монтирах оригиналния 500GB диск на вторият порт.
Сега обмислям покупка на 2 броя OWC Mercury Electra 6G :)

HQ

можеш да пуснеш райд 1 с едно ssd и 120гб партишън на харда ,пак ще имаш малко по-бърза скорост и ако ссд-то се прецака можеш да го замениш веднага.
2 ссд-та ми се струва излишно скъпо решение...

dkmi

Цитат на: HQ - 09-09-2012, 12:32:28
можеш да пуснеш райд 1 с едно ssd и 120гб партишън на харда ,пак ще имаш малко по-бърза скорост и ако ссд-то се прецака можеш да го замениш веднага.
2 ссд-та ми се струва излишно скъпо решение...

Ако ще правя RAID ще е с 2 SSD-та, решил съм ако ще е гарга да е рошава...
Вярно, че в RAID-0 има по-голям вариант за fail, ама за това си има  Time Capsule :)

Wizi

... който има 100% вероятност за fail  ;D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

ако умре сектор-губиш файла директно,ако умре едното ссд-губиш цялата информация и на двата.
Дори да сложиш два 7200 оборотни харда в райд 1 ще имаш производителността на ссд с 10 пъти по-голям капацитет и 10 пъти по ефтино.
Пък и ако мака ти се струва бавен,то ссд би го забързало минимално,все пак и други неща играят роля.

fpyyh

2 ssd-та само за някакво много качествено видео, но пък са малки по 120. иначе ми изглежда леко прекалено, sata 3 е до 750 mb/s теоретично, а mercury electra extreme 6g има макс скорост на четене 550 mb/s, доста близо.

a1n

е да де но ще му буутва два пъти по-бързо  ;D
~MacBook Pro 13'', i5 @2.5GHz, 8GB DDR3, Intel HD Graphics 4000, 500GB HDD, ML 10.8.x
~iPhone 5 16GB Black

dkmi

Ясно ми е, че може да fail-не диск.
След като имам бекъп - честно казано не ми пука.
Т.е. пука ми само за цената на диска де :) че съм се набутал примерно.
Това, което ми е ценно са ми 2 iPhone приложения, които пиша. Имам ги в Dropbox. Останалото е в iCloud.
Останалото е... относителна работа.