Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 04:59:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 151
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 123
Total: 123

123 гости, 0 потребители

Инсталиране на Mac OS на PC

Започната от gerrard0, 16-08-2012, 13:08:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gerrard0

Здравейте. Конфигурацията ми е:

дънна платка - gigabyte P35 - DS3R Rev.2.0
видеокарта - nvidia 8800gt 512mb
процесор - intel e8400
хард диск - hitachi HDP725032GLA360
памети - 2х1 gb SuperT CL5 DDR2 800mhz и 2х1 gb Kingston DDR2 800mhz
PS/2 клавиатура и мишка.

На тази конфигурация подходяща ли е за  инсталиране на Mac OS lion\leo и коя версия да търся из тракерите? Защото има доста, мненията са противоречиви и човек се обърква. И каква е разликата между Retail версия и другите хакинтоши по тракерите? Оставам с впечатление, че retail e чист mac , без вградени в него .kext-ве, бутлоудъри и др., които улесняват инсталацията. Може и да съм написал глупост, но не съм запознат. Благодаря предварително.


gerrard0

лан картата е realtek rtl8139/810x family fast ethernet nic (това пише в network connections)

Спрях се на тази версия http://thepiratebay.se/torrent/6828545/iATKOS_L2_%28Mac_OS_X_Lion_10.7.2%29 . Не знам дали е подходяща, но предполагам, че в нея ще са събрани всички кекстове и бутлоудъри и ще трябва само да чекна нужните. С каква програма мога да конвертирам .dmg на .iso и да направя инсталационен диск? И ще мога ли да мина без флашка, че нямам под ръка? Ако не, ще се купува.

gerrard0

Нов проблем. Създадох нов дял за инсталацията на Mac OS, през disk management-a на Windows 7. Обаче този дял, не мога да го променя от Logical на Primary, както трябва да бъде. Форматирах го (fat32)...но дотам. А не искам да затривам 7-цата. Някакво решение?

п.п Направих .iso с програмата, която препоръчахте.

arnold

Винаги можеш да си вземеш втори хард диск:)
Real Mac mini

gerrard0

Конвертирах с dmg2iso, но файла след това се ''сви'' до 800мб. От 4+гб на 800мб...странно. Както и да е. Пробвах инсталация, но още в началото ми изкара CAN'T FIND MACH_KERNEL, на което не успях да намеря решение.

От това, което прочетох, оставам с впечатлението, че по-старите версии на лео и лион се инсталират по-лесно на стари конфигурации като моята, докато новите, изглежда не могат да се инсталират на конфигурации от преди 5 години (като моята и подобни). Може и да греша.

gerrard0

Инсталирах Mac OS Leopard 10.5.2 Kalyway. На пръв поглед всичко работи с изключение на рестарта (клик на епъл бутон и рестарт) и аудиото . Свалих оттук http://code.google.com/p/voodoohda/downloads/listVoodooHDA-0.2.62.pkg.zip , започва процеса на инсталация, стига до gathering information и не продължава. Пробвах и с друга версия     VoodooHDA.kext.2.7.1-10.5.zip , но резултата беше същият. Та как да изкарам това аудио?

arnold

Купи си един прост УСБ аудио донгъл за 5 лв от някой китайски магазин и си решаваш проблема...
Аз така направих след като псувах Вуду-то една седмица... Това за рестарта сигурно има някъв фикс ама трябва да почетеш.. Много назад си се върнал с това поне 10.6.3 да беше сложил...
Real Mac mini

gerrard0

Послушах съвета ти и инсталирах 10.6.3 на iATKOS. Успях да обновя до 10.6.8. Всичко работи, вече. Интересува ме, как се инсталират игри...и изобщо може ли да се подкарат на хакинтош заглавия, като Call Of Duty 4, Call Of Duty Modern Warfare 3? Играя изключително рядко, но искам веднъж в месеца с приятели да поцъкам мултито на някое хитово заглавие.

arnold

Абе по принцип може, с разни Wine и т.н. емулатори, но по-добре си търси native мак версии...
Real Mac mini

Tihichko

#9
  Привет, имам странен проблем, поне за мен. Инсталирах от флашката iATKOS ML2 10.8.2 - всичко ок. След рестарта си зареждам от харда, дяла на който съм инсталирал Лъвчо ,правя си регистрациите там,регионални настройки, подредба на клавиутарат и всичко си  работи перфектно. Но на следвашия рестарт,вече имам проблем,  Лъвчо зарежда излиза ми полето да се логна,но странно защо нито клавиатурата нито мишката ми бачка. Оиптах с мултебеста ю-есбитата, рс2 там кехтове,но не става не мога да се логна. Иначе под сейф мод /-x/ работят и мишката и клавиатурата? Зарежда си Лъвчо без проблем.  Някой имал ли е подобен проблем?

stoplay

#10
Цитат на: Tihichko - 02-02-2013, 19:01:50
 Привет, имам странен проблем, поне за мен. Инсталирах от флашката iATKOS ML2 10.8.2 - всичко ок. След рестарта си зареждам от харда, дяла на който съм инсталирал Лъвчо ,правя си регистрациите там,регионални настройки, подредба на клавиутарат и всичко си  работи перфектно. Но на следвашия рестарт,вече имам проблем,  Лъвчо зарежда излиза ми полето да се логна,но странно защо нито клавиатурата нито мишката ми бачка. Оиптах с мултебеста ю-есбитата, рс2 там кехтове,но не става не мога да се логна. Иначе под сейф мод /-x/ работят и мишката и клавиатурата? Зарежда си Лъвчо без проблем.  Някой имал ли е подобен проблем?

Пробвай с npci=0x2000 -v -x

но преди всичко ми кажи с къв Hardware си.
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



stoplay

забравих да ти кажа, виж си логовете от ядрото с -v

Copy & Paste
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android