Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-06-2024, 18:46:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 870
  • Latest: Teaxise
Stats
  • Общ брой публикации: 82 670
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 312
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 272
Total: 272

272 гости, 0 потребители

Service Battery!

Започната от ecobo, 25-06-2012, 01:02:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ecobo

Отскоро батерията на МВР-то започна да прави някакви странни работи: зареждам, показва 100%, а компа се гаси когато батерията отиде на около 50%. Това понякога, невинаги... Още по-рядко, но се е случвало, след разреждане до 0%, като включа да се зарежда, да показва оставащо време 20 часа. След около половин час започва да се зарежда и всичко е ОК. Странни работи...
Като щракна горе на батерията, отгоре излиза едно Service Battery, а обяснението в хелпа е следното:
"Service Battery: The battery isn't functioning normally, and you may or may not notice a change in its behavior or the amount of charge it holds. Have your computer checked by an Apple Authorized Service Provider (AASP). You can continue to use your battery before it's checked without harming your computer."
Ха сега де!

В системната информация излиза това:

Charge Information:
  Charge remaining (mAh):   4692
  Fully charged:   Yes
  Charging:   No
  Full charge capacity (mAh):   4692
  Health Information:
  Cycle count:   184
  Condition:   Check Battery
  Battery Installed:   Yes
  Amperage (mA):   148
  Voltage (mV):   12612

Въпроса ми е: може ли, има ли смисъл (понеже съм в България) да се праща батерията на сервиз или направо да си търся нова? Все пак батерията си работи, според мен е прецакан някакъв датчик в нея по-скоро...

julss

Възможно е да се е прецакала, въпреки че е доста млада, само на 184 цикъла. Пробвай с SMC ресет. Това е софта (чипа), който отговаря за зареждането. За всеки случай направи и PRAM ресет, и един SAFE BOOT. Ако не се оправи и мака е в гаранция, карай го в сервиза да го чуят.

ecobo

Машинката е старичка (МВР 17" 2.5 2008): четвърта година я имам, гаранция няма - отдавна изтече...
Ще ровя в Нет-а да видя как се правят всички тези непознати за мен магии ;-)

julss

#3
А, тогава търси нова батерия  :) В ибей има неоригинални за по 100-тина лв с доставката, никак не са лоши.

едит:  на този бук SMC ресет се прави, като изключиш зарядното, махнеш батерията и задържаш power бутона за 30-тина секунди.

iPeichiny

Аз имах същия проблем,показваше ми 70-80% лефт,а Мака изключваше сам.Карах на зарядно много време...........Ни резет,ни калибрация... нищо не помогна.
За мое щастие дъщеря ми отиде в САЩ,и ми прати нова.
2 годишна е вече,а е 92% здраве.
Твоето решение е нова батерия!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

ecobo

Моята показва здраве 74%. До скоро показваше 91...
Явно ще се купува нова. Видях ги тези в иБей - от там ще си взема. Тя тая си работи все още, ама от време на време нещо "откача" и ми къса нервите :-)

thebrainless

На моя бук е абсолютно същото положение, на почти същите цикли. Карам си за сега с нея, по нататък ще му мисля. Преди няколко години поръчах на power book-а от тези батерии и ми направи лошо впечатление факта, че бяха пластмасови и седеше като кръпка отдолу, иначе си функционираше ок, а и ми излезе около 70лв. Но може би, по скоро бих си взел оригинална барерия на този етап.
Stay hungry. Stay foolish.

ecobo

Направих CMS рисет, сега точа батерията докрай, в момента е на 6% и си се разреди нормално, изкара около 3 часа на WiFi и музика. Но онова Service Battery продължава да си седи...

julss

Екстра, нека си седи надписа, да не ти пука. Батерията може да изкара и повече от година в това състояние. Свиркай си ;)

ponski

Цитат на: ecobo - 25-06-2012, 12:34:18
Направих CMS рисет, сега точа батерията докрай, в момента е на 6% и си се разреди нормално, изкара около 3 часа на WiFi и музика. Но онова Service Battery продължава да си седи...
След като си на 6%, ако все още можеш да прочетеш това, слийпни компютъра и го остави така докато загасне сам - най-добре докато спиш да спи и той :). Може да се наложи да повториш тази процедура, но не ти препоръчвам да я правиш по-често от веднъж на денонощие. Ако батерията ти се маха от лаптопа (не обърнах внимание кой модел е точно) - махни я и сложи зарядното преди батерията, а ако не - смц ресет веднага след като закачиш захранването. Успех!
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

ecobo

Тоя номер с източването на батерията докрай си го правя веднъж месечно - така пишеше в ръководството за употреба на МВР-то.

ecobo

След още един цикъл зареждане-разреждане, батерията вече показва Health 93%, а надписът Service Battery изчезна :-)
Благодаря на всички за помощта! [beer] ;-)

ponski

Може да опиташ да направиш няколко контролирани разреждания до не повече от 55-50%, като след всяко едно задължително да направиш пълен заряд без прекъсване. Така "батерията се поддържа в активно състояние" :)
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2