Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-04-2024, 17:00:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 640
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 98
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 79
Total: 80

79 гости, 1 потребител
forka2k

OS X LION на нов Харддиск?

Започната от burlaka, 02-06-2012, 10:30:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iD

OFFTOPIC:
Моя е 2011 mid, с Lion съм и нямам нито диск, нито флаш (Lion не се разпространява на диск)
До колкото съм чел, при Мас е доста по-различно от Уиндоус. Самата операционна система не е защитена с лицензионни ключове и т.н. и не се ползват хакове, кракове и каквото още се сетиш, за да я активираш. Така, че действай смело както се съветват колегите съфорумци.
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

julss

Ти си с Еър, там е друго. Има малка програмка заложена във фърмуера, чрез която можеш да си изтеглиш Lion директно, без ID, само нет иска.

picklenose

Ще използвам темата да питам по моя проблем - имам стар iMAC G5, който беше с изгорял хард и му купих нов. Слагам го и си пускам диска със Сноу Леопарда обаче ми излиза една икона на папка и вътре въпросителен и лице на файндъра. Не боотва от CD каквото  и да правя, комбинации от клавиши или обикновенните-задържане на бутона C или на Alt. Резултата е все един и същ. Какво да правя ?Как да му сложа софтуера? Имам Mac Book с Леопард , който мога да ползвам евентуално ако имате идеи. Благодаря предварително.

Wizi

Snow Leopard няма как да тръгне на G5 чисто и просто защото не поддържа нито един модул от това иначе толкова красиво Power PC.

Последната версия, която можеш да му инсталираш е 10.5, сиреч Leopard, но вероятно няма да успееш директно с диск взет от MacBook.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

picklenose

Дисковете за Mac Book са си за него само, а на мен ми трябва за iMac :( Дай идея как да действам. Не мога да повярвам,че няма начин. Ако му изгори харда на някой какво прави ?!?! Страшна тъпня е :(

Wizi

Как да няма начин? Просто си намираш RETAIL версия на Леопардчето, гориш на двуслойно DVD и инсталираш. Не е особено сложно.

Ако имаш затруднения ще помагаме дружно!  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

picklenose

оказа се,че и Леопард не може да се сложи трябва направо  Тайгър,което ми идва много старо вече.

Wizi

Защо така се е оказало? Принципно няма причина да НЕ може да стане.

Tiger върви прекрасно на тази машина - какво ще ти липсва?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

picklenose

Цитат на: Wizi - 13-06-2012, 16:22:16
Как да няма начин? Просто си намираш RETAIL версия на Леопардчето, гориш на двуслойно DVD и инсталираш. Не е особено сложно.

Ако имаш затруднения ще помагаме дружно!  ;)

Леопарда не става защото е 10.5 а този Г5 поддържа по-ниски версии само. В креатив центъра ми искат 40 лв за Тайгър или Лайън, който не знам как ще го сложат щом по-старите версии не тръгват.

Има ли начин да ъпдейтна от Тайгър до Лайън ?

Wizi

За първи път чувам подобно нещо!!!

Кажи ми много те моля по-подробно каква точно е конфигурацията на тази G5-ца?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

picklenose

http://support.apple.com/kb/SP96?viewlocale=en_US&locale=en_US

По сериен номер ми казаха,че могат да сложат само тези два софтуера от Креатив.

Wizi

В Криейтив, ако са ти казали "Добър ден!" е трябвало да погледнеш дали луната не се е показала. Подобно на това са ти казали, че и Lion може да бъде подкаран  ;)

Mac OS X 10.5 Leopard е последната версия, която поддържа Power PC архитектурата на Епъл. Принципно съм я виждал на доста слаби машини инсталирана и за това се съмнявам да не може да тръгне на всяка една от изброените машини. Всъщност този PowerBook G4 от подписа ми е ОЩЕ по-бавен от описаните от теб машини и там Leopard-а си вървеше безгрижно докато беше с 2GB RAM.

Кой последно от трите Power G5-ци от линка, който си дал, е твоя?

Коя версия на Leopard си свалил?

Как я записа на DVD? Нали видя, че ти трябва DL-DVD от 8GB, а не стандартно DVD от 4.7GB?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

picklenose

Моделът не мога сега да ти кажа защото не е при мен.
Изтеглих ритейл Леопард от пайрат бей-я за който пишеше, че е добър и върви. Естествено си взех от големите ДВД-та и си го бърнах на Мак Бука с Диск Ютилити. Пуснах го и същия резултат..както преди. Та си помислих затова,че са прави и,че ми трябва още по-стара версия.

burlaka

#28
Здравейте ... момчето се съгласи и ми даде APPLE ID and PASS сега какво ще ми препоръчате да направя. Имам закупен нов Харддиск Имам APPLE ID and PASS... как се процедира ?  И има ли шанс да си сваля и да си го запиша на ДИСК този LION ....

http://www.youtube.com/watch?v=e0FL80vulkM&feature=related   > това май е добре обяснено как се прави боот диск ...