Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-06-2024, 10:58:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 288
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 237
Total: 237

237 гости, 0 потребители

HDMI връзка м/у плеър и телевизор.

Започната от arnold, 24-05-2012, 01:20:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Купих си едно плейерче на Apacer - AL670. Имам тв Тошиба 32LV833. Така. Първия път тръгна от раз. Работи си безотказно 2-3 седмици. Наложи ми се да изкюча плеъра от тока за да ползвам гнездото и като го пуснах пак - опа "No Signal" телевизора само мига и дава отвреме навреме някъв черен екран. Хайде в Мултирама - там пробвам на едно Сони Бравиа - тръгна от раз. Върнах се пак на японската сила - уви... Големи мъчения 2 часа пробвах есякакви последователности на включване и изключване за да започне някакво "handshake"между устройствата. По едно време незнайно как тръгна. Пусках спирах телевизора, пусках спирах Апейсър-а (не от щепсела, а само от бутона) - няма проблеми тръгва всеки път. В момента, в който премигна тока - пак се спече... И така пак отивам в Мултирама - от 4 опита с изключване от тока - 4 успешни... Сега пак си играх 2 часа докато реши да зацепи... Някой имал ли е подобрен проблем?  Лошото е че не мога да установя по какъв начин решава да захапе звера... за да знам за другия път на зима като премигне тока:)
Real Mac mini

dcc

#1
За съжаление няма какво да направиш,проблема идва от HDCP и по-точно конкретната реализация(в случая на Toshiba).Имам съшият проблем с Philips,когато се закачи ново устойство-лаптоп,плеър,цифров приемник виждам зор докато се разпознаят.Същите устройства без проблем работят на Sharp,Neo и т.н.Единственото нещо което можеш да направиш е да ъпдеитнеш фърмуеъра на ТВ-то,при мен имаше малко подобрение.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

arnold

Ами за съжаление вече съм го ъпдейтнал до последния възможен. Писах на Тошиба оплакване да видим какво ще ми отговорят...
Real Mac mini

daniel

А с друг кабел пробва ли дали има разлика?
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

arnold

За съжаление - да. Но пак няква куча марка. Днес купих една Хама 1080п за 16лв, но мисля да го пробвам като се скапе следв. път, че нямам нерви вече...
Real Mac mini

dcc

Повярвай,не е от кабела,тествал съм кабели HDMI-HDMI от 4 до 400лв,разлика в това отношения няма :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

arnold

 Абе и аз съм 99% сигурен че не еот него... Ама ми се ще да разбера в кой случай сработва устройството... В най-лошия случай ще го гледам на Компонент входа на 1080i което пак си е добре, но ме човърка отвътре...
Real Mac mini