Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-04-2024, 01:07:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 111
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 100
Total: 101

100 гости, 1 потребител
tskoko

Skype 5.5.0.2340 - IM не се показват ?

Започната от bmas, 19-02-2012, 18:30:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dcc

Цитат на: bmas - 08-03-2012, 13:55:07
Смених езика/превода на Скайп от български на английски и аватарите се появиха ..

Ех тези аватари....Радвам се,че драмата отмина :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

bmas

Цитат на: dcc - 08-03-2012, 23:58:13
Цитат на: bmas - 08-03-2012, 13:55:07
Смених езика/превода на Скайп от български на английски и аватарите се появиха ..

Ех тези аватари....Радвам се,че драмата отмина :)
Няма какво да си говорим. Този изглед е друга бира.. Няма го default "юргана" на целия десктоп, пълен с ненужна информация и колони ..


zmeYpc

Здравей, bmas,
по някаква причина не виждам картинката. Досещам се каква може да е причината за Skype 5.5. Интересувам се дали това се случва и с версия 5.6.0.143? Надявам се да мога да отстраня този досаден проблем в следващите версии.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

bmas

Присъства.
Хватката е да се смени езика на английски и се оправя.

zmeYpc

#19
bmas,

Качвам ти картинка:
от моя Skype. Не виждам никакъв проблем с аватарите. Ще се радвам да ми пишеш по Skype и да пробваме. Версията ми не е 5.5 или 5.6.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

bmas

Всъщност въпроса стои при най-актуалната нова версия, а именно 5.6 или по-старата 5.5.
Изгледа, който съм показал, е доста по-компактен и подреден от обичайния, което го прави и User Friendly, поне за мен (пък и пести излишно място).
http://piclair.com/data/6fflw.jpg
Ето в този вид, който за мен е по-практичен, ако си с български превод на Скайп, не се виждат аватарите.

zmeYpc

Уважаеми, bmas,

Опитвам се да установя КЪДЕ е проблемът. И да опитам до го реша в по-новите версии на Skype за Mac. Ако ВЪОБЩЕ има такъв проблем с българската локализация. И ако мога да възпроизведа проблема при мен.

Екранът, който качих е от такава версия. Най-новата възможна.

Не разбирам какво означава ,,доста по-компактен", но както и да е. От екрана ми е видно, че проблем с аватарите в тази по-нова версия НЯМА.

Ако ,,доста по-компактен" означава по-тесен в ширина основен прозорец на Skype, правя и качвам втори екран.

Към днешна дата най-новата публична версия на Skype за Mac е Skype 5.6.0.143.

Сложих я току-що и качвам тука два екрана от същия изглед за сравнение и от този дето бил ,,по-компактен":
1.

2.

Не споря, че Skype 5.5.0.2340 или друга стара 5.5 има този проблем. Опитвам се да разбера къде е проблема и да го оправя, за да не се получава в бъдеще.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

faire

Някой знае ли има ли възможност листата с контакти (само от скайп, без тези от фейсбук) да бъде подредена по ИМЕНА и да ми излизат само контакти, на които им е ПУСНАТ скайпа? В момента може или САМО по име или САМО по онлайн активност
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bmas

@zmeYpc
Вероятно проблема е и от ОС-то, ако съдя по скрийншотите ти. Гледам, че нямаш FullScreen на Lion и сигурно си със SL. От всичко може да е.. Няколко човека с Lion имаха същия проблем и след като смениха езика на английски се оправи. Писал съм до съпорта на Скайп както и във форума им. Надявам се да обърнат внимание на проблема в следващата версия на програмата.

@faire
Погледни скрийншота, който съм постнал. По този начин абонатите са подредени по имена, а в стандартния вид може да цъкнеш с мишката върху лентата "Име и фамилия" и ще ти се подредят.
Колкото до това да ти се показват само Онлайн контактите, отново горе на лентата където се добавят абонати имаш възможност за персонализация на показване - Всички, Само Скайп, Само Онлайн и т.н.

zmeYpc

#24
Цитат на: faire - 30-03-2012, 17:54:30
Някой знае ли има ли възможност листата с контакти (само от скайп, без тези от фейсбук) да бъде подредена по ИМЕНА и да ми излизат само контакти, на които им е ПУСНАТ скайпа? В момента може или САМО по име или САМО по онлайн активност
Трябва да щракнеш по Име и фамилия. Подрежда ги. За целта преименувам списъка на български. И получвам подреждане от А до Я или обратно. Ако щракна по Присъствие, подреждам списъка според състоянието на абонатите. Това ти трябва. А има и отделен етикет На линия. Етикетите Скайп и Фейсбук би трябвало да ти се показват отделно, т.е. това подреждане трябва да гфо направиш само в етикет Скайп, ако искаш първо да виждаш тия дето са на линия.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

zmeYpc

#25
Цитат на: bmas - 30-03-2012, 21:33:05
@zmeYpc
Вероятно проблема е и от ОС-то, ако съдя по скрийншотите ти. Гледам, че нямаш FullScreen на Lion и сигурно си със SL. От всичко може да е.. Няколко човека с Lion имаха същия проблем и след като смениха езика на английски се оправи. Писал съм до съпорта на Скайп както и във форума им. Надявам се да обърнат внимание на проблема в следващата версия на програмата.
Да! Това се опитвам да установя. Аз ползвам Leopard. 10.5.8. Хммм. Ще се опитам да възпроизведа случая при хора, които са бетатестери и ползват SL или Lion. Може би е нещо с WebKit. !? Много е трудно, защото нямаме български бетатестери на Skype със SL или по-нови. Не пиши до съпорта, а ми пиши директно на мен, защото имаме проблеми с Xcode и с други простотии, които причиняват тия проблеми. За следващата версия е късно. Успокоявам се, че не го възпроизвеждам. Поне с Leopard, но щом при теб с Lion го има, значи е сериозно. Тия в Талин тестват на SL. И ако имаше нещо щяха да сигнализират. НО ако ти си с Lion и се получава така, значи имаме ПРОБЛЕМ. Английският се прави на последния билд на OSX и не се конструира в Талин. Това мога да ти кажа. Въпросът е, когато локализираме, да можем да тества на различни OSX, преди окончателния релийз. Приемам, че нещо има в Lion, което не отчитаме. За съжаление в обозримо бъдеще БГ Skype ше продължи да се билдва на Leopard. Благодаря ти, bmas! Някак трябва да измисля начин да тествам вътрешните на Lion преди да станат публични...
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

daf

@zmeYpc, ако работиш за skype дали можеш да предадеш на някой, от когото зависи, че този нов интерфейс е ужасен и никой мой познат или колега не желае да го ползва. Всички си стоим на 2.8.

zmeYpc

Цитат на: daf - 02-04-2012, 02:31:10
@zmeYpc, ако работиш за skype дали можеш да предадеш на някой, от когото зависи, че този нов интерфейс е ужасен и никой мой познат или колега не желае да го ползва. Всички си стоим на 2.8.
Не работя. Аз съм единият от двамата български преводачи. Засега поддържаме настолните клиенти: Mac, Windows и Linux. Разбира се, че през годините лично съм възразявал, но причините са извън разработчиците и извън нас, преводачите. Все пак сега, от разстоянието на годините, мога да кажа, че намирам известни основания и в аргументите на противниковата страна (тези, които се застъпваха за сегашния дизайн/концепт). Специално новите неща в клиента за Mac са, че вече може да се свива основния прозорец, че може да се изтрива дискусия от хронологията и още куп дребни, но полезни неща. Не искам да се спирам подробно, но сред причините много хора да ползват последните версии са също и подобренията в разговорите и споделянето на екрана. За хора като мен, които говорят много, това е най-важното. Иначе и на мен ми е любима 2.6, но истината е, че от години този клон е отсечен и няма да се развива. Моят съвет, ако ще говорите, или ще ползвате Skype като работен инструмент, е да свиквате с новия/стар интерфейс. Погледнете го откъм добрите му страни. Разбира се постепенно ще дойдат и полезните благини към него. Дето се вика: Stay Tuned!
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

johnyy

много як скайп е тоя по новия, аз ползвам по старичкия, но и той ме кефи

zmeYpc

Здравей, bmas,
Искам да те помоля да повториш опита със Skype за Mac 5.7. Повече за 5.7 тук. Пак ли се получава така? С българската локализация...
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1