Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-04-2024, 23:25:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 164
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 111
Total: 111

111 гости, 0 потребители

10.8 Hacks & Fixes

Започната от Lycan, 31-07-2012, 21:37:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Lycan

Back в Сафари 6.

Шорткътите напред / назад са променени на cmd left / right
може и да е по-логично и удобно, но за да върнете backspace:

- направете нов шорткът в Keyboard System Preferences > Keyboard Shortcuts > Application Shortcuts:
клик на "+", Application: Safari, Menu Title: Back, Keyboard shortcut: ⌘нещо

- редактирайте:
~/Library/Preferences/com.apple.Safari.plist
променете стойността за "NSUserKeyEquivalents" от "@нещо" с "⌫" (копирайте символа оттук)

- save и готово, при следващото отваряне на Сафари 6 имате стария Back

Lycan

Неприятна промяна на цветния профил при динамична смяна видео картите (MBP 2010-2012)

Случва се само ако имате SSD. При включване на външната карта екрана "посинява".
*Едит: Не важи ако е включен външен монитор

- Едното решение е да забраните автоматичната смяна на картите (MBP 2011/2012), така обаче оставате само на външната карта!

- по-доброто решение е log-out / login-in, и автоматичната смяна на картите вече работи нормално.

faire

Хм, това с посиняването не съм го забелязал, а съм на 2011 МБП + ССД...
Аз на друг бъг попаднах. И то сравнително често ми се случва. Понеже ползвам лаптопа почти изцяло за десктоп и съм го вързал към външен монитор, на всеки втори-трети път като го 'събудя' тръгва нормално за 30-тина сек. и след това пак заспива.. Дразнещо е понеже трябват след това поне 10-сек, докато се 'събуди' отново, а и един път изобщо не го направи и трябваше да отварям капака. Може да ви се струват като дребни неща, но за потребители, които си ползват лаптопите за десктоп машини и са си организирали работната среда подобаващо, си е неприятно.. Някой ако има решение на проблема, да сподели, моля. :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Lycan

С външен монитор няма проблем.
Откачи го и пусни фотошоп на батерия за проверка.
Или инсталирай gfxCardStatus, това нещо клюкари активната видеокарта и също може да ги превключва.