Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-06-2024, 22:56:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: Josephkayaf
Stats
  • Общ брой публикации: 82 676
  • Общ брой теми: 9 819
  • Online today: 252
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 199
Total: 199

199 гости, 0 потребители

Bootcamp проблем

Започната от neofen, 28-11-2011, 14:23:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

neofen

Здравейте, имам следния проблем: Имам инсталиран Win7 на Bootcamp, като съм му отделил 55GB. Реших да направя още един дял днес и взех от основния дял нови 20 GB. До тук добре, но след това вече не ми дава опция на буутна Windows-a вече. При задържане на Option  бутона ми излизат само Macintosh HD  е Recovery HD. Дяла с Win-a въобще го няма. Та въпроса ми е мога ли да го поправя това, за да си подкарам пак бууткампа или трябва наново да правя всичко?
Също пробвах като го изтрих новия направен дял, но сега стои едно сиво място между дяла с Лъв-а и дяла на Bootcamp-a. И не мога да го добавя това празно място към основния дал. Някакви идеи?

Ще съм много блягодарен
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

HQ

А такааа! Когато имах такъв проблем последната ос беше тигър и възможностите за оправяне не бяха толкова гъвкави... и до тук с добрите новини  ;D.

Шегата настрана. Инсталираш си Vmware Fusion последна версия и се надяваш да ти "види" бууткамп партишъна. След това се снабдяваш с .iso на уин7 който си инсталирал и правиш репеър инстал във VMware. След репеър рестартираш и пробваш да го буутнеш.

После в рековъри партишъна и пускаш диск утилити. Там вече ще работиш ако трябва репартишване.

neofen

Цитат на: HQ - 28-11-2011, 15:52:25
А такааа! Когато имах такъв проблем последната ос беше тигър и възможностите за оправяне не бяха толкова гъвкави... и до тук с добрите новини  ;D.

Шегата настрана. Инсталираш си Vmware Fusion последна версия и се надяваш да ти "види" бууткамп партишъна. След това се снабдяваш с .iso на уин7 който си инсталирал и правиш репеър инстал във VMware. След репеър рестартираш и пробваш да го буутнеш.

После в рековъри партишъна и пускаш диск утилити. Там вече ще работиш ако трябва репартишване.

Мерси за отговора. Тъй като нямах кой знае колко важни неща на Win-a реших да го изтрия и да го кача на ново. Оказа се обаче, че нямам двд а само имиджа на компютъра, а така през Bootcamp-а не става, иска си флашка или диск. Та ше купувам ДВД и Fresh Copy(не вярвах, че ше ми се наложи откакто минах на мак).
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM