Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 08:44:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 125
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 89
Total: 90

89 гости, 1 потребител
smile_g

Забравен MacBook Pro 13' в такси (6160) в Пловдив

Започната от dkmi, 20-11-2011, 17:43:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dkmi

Прибирайки се в 6:30 сутринта, забравихме на един приятел лаптопа в такси на въпросната фирма (6160), в комплект с червена кожена чантичка, Magic Mouse, ключове и разни други неща.
От фирмата твърдят, че при тях нищо не е намирано.

Със сигурност бакшиша ще пусне машинката някъде за продаване (много добре видя къде да ме намери при добро желание, защото живея в къща и ме спря пред вратата).
Та, ако изпадне нещо подобно... да го имате предвид.

Скоро би трябвало да има сериен номер и мак адрес на машината.


dkmi

Само една добавка: ако някой дочуе нещо: 0889705362
Ще има добро възнаграждение :)

Изпратено е съобщение чрез find my mac с информация за контакт, но... нищо за сега.

JIM

не му ли запомни физионимията,отиди във фирмата



Бил Гейтс живее в постоянен страх, защото компютърът на Чък Норис може да забие.

Serbmanija

Въпросният лаптоп има ли някакви отличителни белези?
PowerMac G5 Dual 1.8 Ghz
2.0GB DDR 400
320GB+500GB HDD
NVIDIA GeForce FX 5200 MB DDR
MacBook A1181
Iphone 3GS 16GB

akademika

Гадна работа дано да го намериш.
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

dilqnski

Ако имате официални документи за притежание на компютъра, може да изискате справка от фирмата превозвач за информация относно шофьора(със сигурност имат такава). От там нататък в повечето случаи се стряскат и връщат стоката или съдействат, ако са я продали бързо. :) С малко късмет до седмица ще си го върнете.

Успех!

Snoobyx

Отличителните белези са:
Клавиатурата не е international, а е US (има разлика в enter-a и левия shift) и копчетата са доста поизтрити (особено шпацията е направо лъскава).

Отдолу гумените краченца са леко нарязани, но предполагам това не е от особено значение.

Моделът е с видеокарта Nvidia M9400, 8GB RAM, 160 GB HDD.

ПП: Сега се опитвам да изкопая серийния номер от някъде.

gaboss

Е тя тази фирма да няма 1000 таксита, все си мисля, че лесно могат да разберат кой е бил на смяна, още повече, че доста от такситата имат вече и GPS-и.
Аз си мисля, че трябва да потормозиш фирмата да ти съдейства.

velkoff

E, как можа бре? Някой ти е завидял, да знаеш  :-\
Принципно, тези машини не са толкова масови и според мен има голям шанс да излезе от някъде. Ще се намери, няма къде да ходи :)

Denis40

Дори и да го намери, как ще докаже че е негов?

dkmi

Лесно - по информацията вътре!
Дори да са я изтрили, има достатъчно начини да се възстановят.
По серийните номера на софтуера, който е лицензен.
Начини има... работата е, че бакшиша се е направил на ударен. Спря ни точно пред вкъщи, и спокойно можеше да се върне, и да позвъни на звънеца - нямаше да остане на "сухо".... едва ли знае какво е получил като подарък, и вероятно ще почака месец-два, и ще го пусне в заложна къща.

dkmi

Цитат на: gaboss - 21-11-2011, 14:05:43
Е тя тази фирма да няма 1000 таксита, все си мисля, че лесно могат да разберат кой е бил на смяна, още повече, че доста от такситата имат вече и GPS-и.
Аз си мисля, че трябва да потормозиш фирмата да ти съдейства.

Звънях на диспечер - нямало нищо намерено в техните коли.

rhino92

ами ако бакшиша нищо не е видял наистина? примерно следващата поръчка е била 2 улици по-надолу и се качва някой несъвестен.. колко са 13" да си ги пъхнеш под якето? Шофьора може и да не е разбрал въобще

dkmi

Цитат на: rhino92 - 21-11-2011, 16:06:43
ами ако бакшиша нищо не е видял наистина? примерно следващата поръчка е била 2 улици по-надолу и се качва някой несъвестен.. колко са 13" да си ги пъхнеш под якето? Шофьора може и да не е разбрал въобще

В 6:30 сутринта ни закара до Катуница.
Едва ли после не е видял нищо.... а нищо чудно и да му е бил последен курс.
Има го и варианта да не види, но е малко верояно.

stan4opan4o

Може да пиеш една студена вода .Ако бакшиша или клиента след него  не прояви интерес да ти го върне ,не виждам как сам ще си го върнеш.Успех все пак !