Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-06-2024, 01:41:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 871
  • Latest: Anthonycex
Stats
  • Общ брой публикации: 82 670
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 397
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 201
Total: 201

201 гости, 0 потребители

Помощ За Инсталиране На Snow Leopard

Започната от dj_daniel, 14-04-2011, 00:50:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

thebrainless

Цитат на: dcc - 14-04-2011, 14:21:26
Омазан OS X трудно,направи си нов потребител и не се занимавай с преинсталация.
+1  Направи си нов админ юзер и после триеш стария профил и си готов. За каква преинсталация, за какви чудеса говорите, духа на windows явно шепне още в главите ви  ;D  , явно трудно зарастват раните от употребата му и има нанесени трайни психологически щети  :o
Stay hungry. Stay foolish.

angelvn

Аз лично бих пуснал една чиста инсталация, понеже не мога да знам какви шитове е инсталирал предния собственик и как се е грижил за системата.
Ето затова, както бях споменал по-късно - бих помогнал на автора на темата да си инсталира Snow Leopard посредством рестор на допълнителен дял на харда.

Остава въпросният автор да ми пише едно ЛС или на скайп. :)
UI designer and developer

dj_daniel

Така Изтеглих един "dmg" със Сноу Леопарда което е 1:1 с оригиналният диск,пробвах да пусна инсталацията от двд-то и след като я пусна почва да зарежда и след около 4-5 мин. ми дава съобщение че трябва да угася компа от копчето.След това пробвах и през самата операционна система ми иска парола която е сложена от човека от който го е купил моят приятел,а лошото че той няма връзка с него и аз няма как да я разбера.някакви идеии

wess-music

Подкрепям "angelovarna", че чистата инсталация е решение. Майтапите с нови колеги не са добре дошли в подобна ситуация.
...
Щом вече си имаш ДВД и може да започнеш инсталацията от него с натискане и задържане на бутона "Аlt" (по-известен като "Option") караш напред доде дойде време да направиш дребите и важни действия като да форматираш диска на компа и да няма никакви предишни пароли и каквото и да било там.

Погледни това, което ти пратих като линк в поста ми от вчера.
Има т.нар. "Disk utilities", kоито можеш да ползваш по време на инсталацията от където става това упражнние.
Гледай видео инсталове и ще ти стане ясно.

dj_daniel

проблема е че като тръгне да зарежда от двд-то след 3-4 мин ми дава грешка и ми казва да угася компа и след това пак се зарежда от самият хард

Metal

#20
Нещо не е наред с ДВДто ти или с хардуера. (Надявам се, че си изтеглил 10.6 Retail)
Опитай с рестор на имиджа върху малък партишан 8-10GB и да пуснеш инсталацията от там.
но за да направиш такъв (с диск утила) ще ти трябва администраторска парола.

Паролата можеш да смениш така.
1. Рестартартираш и преди да буутне задържаш cmd+S
2. пишеш mount -uw /
3. смянаш паролата с passwd <username>  или с dscl . -passwd /Users/<username> <password>  (както е описано в линка)

п.с. щях да забравя, преди да почнеш със създаването на партишан е добре да направиш Repair Disc Permissions на основния хард през Disc Utility , веднага след като си смениш паролата.

Wizi

От София ли си?

Дай да прекратим тази драма в рамките на един астрономичен час докато лафим глупости и пием чайче/кафе/минерална вода...
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

wess-music

Цитат на: Wizi - 15-04-2011, 10:16:01
От София ли си?

Дай да прекратим тази драма в рамките на един астрономичен час докато лафим глупости и пием чайче/кафе/минерална вода...

В ЛС към колегата, предложих същото.
Но самият факт че и ти мислиш в тази посока, идва да подскаже, че е време дружината да се събере отново.
Остава да решим кога и къде. Може би след празниците.
Не бива да забравяме обаче, че импровизацията пък е най-доброто за взимане на подобни решения, така че който иска да предлага.
WIZI, като водещ сред организаторите на предишни 3-4 (може да се окаже, че и повече) събирания, е с превилегията да каже пръв! :)

dj_daniel

сега пак не иска да тръгне и да зареди ос,след като влязох и върнах  ос-то до дефаулт с  тези команди http://www.youtube.com/watch?v=e6ApGKYICes ме пусна да си направя нов юзер, и махнах старият.след това го угасих и сега пак дърво не иска да зареди ос-то,нито да зареди от диск-а.пуснах и теста на лаптопа - не дажа никаква грешка.какво да правя

wess-music

Има толкова колеги от Варна, все някой би могъл да ти помогне на "LIVE".
Може би това е посоката, в която да се ориентираш, щом след като с питане и пробване не става...

julss

Я дай точният модел на мака, ако не го знаеш, напиши последните 4 символа от серийният номер. Ако е от скорошните модели, няма да тръгне с версия по-малка от 10.6.5, а последната издадена retail версия е 10.6.3.
Имал съм същите ядове с един такъв...

HQ

Аз съм от Варна. Във вторник или сряда (19-20.04.11)-късен следобед съм на твое разположение.
Кажи дали да тегля 10.6 от сега.

mitkoiphone

dj_daniel: Дай да ти дам това от подписа ми. И двете ОС вървят без проблем. От Варна съм и размяната ще стане лесно :)
Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5505     iPhone 2G
Mac OS X 10.6.7/Windows 7                   Memory: 8 GB
Intel Core 2 Duo T5750 2.00 GHz             Firmware: 3.1.3
Intel GMA X3100                                   Jailed 
2 GB RAM
320 GB HDD

dj_daniel

Цитат на: julss - 17-04-2011, 01:50:15
Я дай точният модел на мака, ако не го знаеш, напиши последните 4 символа от серийният номер. Ако е от скорошните модели, няма да тръгне с версия по-малка от 10.6.5, а последната издадена retail версия е 10.6.3.
Имал съм същите ядове с един такъв...

0460  са последните 4-ри цифри от серийният номер и пак не става и друга рептайл версия(10.6.0)

julss

нещо са грешни тия цифри...
я иди на тоя сайт и си намери точният модел на компютъра, после кажи кой е
http://www.macsn.com/