Menu

Покажи публикации

Разделът показва всички публикации, направени от този член. Имай предвид, че виждаш само публикациите, направени в раздели, до които имаш достъп.

Покажи публикации Menu

Публикации - appuser

#1
Дискът е продаден.

(Не знам защо, и дали е само при мен, но но няма опция за редактиране на пост.)
#2
Мини-то е взето миналата година от колегата dkmi, съответно дискът беше купен за ъпгрейд, но останаха неизползвани, така че се продават и двете.

1. SSD Samsung EVO 870 1 TB. Чисто нов, не е слаган. Оставаща гаранция 2 години.
Цена 120 лв.







2. Mac mini Latе 2012, i5, 16GB RAM, 500GB HDD.
Цена 200 лв.











#3
Имам един MacPro 1.1, ползва се за табуртка в антрето. Тръгнах да купувам вентилатор на usb, пък се сетих, че маковските са тихи. Поне нищо не разбирам от електроника, може ли да се вземат двата вентилатора – до предната решетка, и да се направи usb връзка.
#4
Благодарности за dkmi !
#5
Не е до програма или шрифт. Проблемът изглежда е в енкодинга на OSа или нещо такова. Въпросът, мисля, е дали преинсталиране ще свърши работа. Реших да питам някой срещал проблема, преди да започна упражнението.
#6
"...намери своето съдържание, специфика или жанрово определение.

Ñèñòåìàòèçàöèÿòà â íÿêîè òåçè îïðåäåëåíèÿ å óñëîâíà, íî â åäèí èëè äðóã âèä íåîáõîäèìà, äîðè íå òîëêîâà çàðàäè çâåçäèòå è íîùíîòî íåáå, êîëêîòî ïîðàäè ñú÷åòàíèåòî íà òåõíèêè íà èçãðàæäàíå íà èçîáðàæåíèåòî è èçîáðàçèòåëíè çàäà÷è, íåñâîéñòâåíè çà ñúçäàâàíåòî íà êîéòî è äà å äðóã  ôîòîãðàôñêè îáðàç."

Появи се преди месец и бяха засегнати няколко текущи документа. В примера, при отварянето на този стар документ, болдираният текст се четеше. Избрах го и го превърнах в clipping на десктоп. Не помня ситуацията, примерно след рестарт, получерният текст в документа и отрязъка бяха повредени. Това означава, че всички болдирани символи във всчки документи от Text.app в компа отиват на кино. В Quark няма проблем, други програми за писане не ползвам. Не  съм пробвал дали проблемът се появява при курсив или подчертаване.  El Capitan.
#7

Wondershare PDFelement Pro PDF Reader Pro

Тези са пробвани, не визуализират  коректно или насмитат. Заради ОС не мога да качвам последните версии.
#8
Имам 250 страничен документ с много снимки и обливане с текст в куарк 2016. Необходим е в HTML формат с разпознаване на текста и страниците, свързани с линкове. Синтаксис и семантика на кода не ме интересува, ако ще и на есперанто да е, стига страниците да не са в jpeg.

Инсталирах версия 9 на куарк, която има html експорт. За да видя обаче дали ще свърши работа, трябва да инсталирам всички версии от 2016 надолу, за да направя даунсейв на файла до версия 9. Егати.

Пробвах доста онлайн конвертори pdf-html, само един се справи коректно, но всички страници от макета ги събра в една.

Пробвах и няколко софтуера, версиите им за EL Capitan, но и там е пълно с проблеми.

Има ли хитрина pdf-ът да се обърне в html при коректо изобразяване на макета и  – още по-нахалното условие – страниците да се линкнат автоматичо – щрака се върху номера – отваря следващата.

Ако има решение, то си е направо за двойно уиски. По избор.
#9
Цитат на: ggzy - 20-05-2021, 08:49:12
Версия 9.5.1. Оставям я за седмица, за да я качите на сървъра.

Благодаря много!
#10
Търся QuarkXPress версия 9.
#11
На един приятел му изгърмя пощата преди нова година и през три дена получавам писма от некви, дето ми знаели паролата и да им дам 300$. Правих нещо в Цпанела, говорих с хостинга, викат сега е добре, намаляха, обаче спасение няма. В Мейл правилата работят, но не виждам как да го блокирам това, без да засегна принципно кореспонденцията.
#12
HWMonitor има такава функция. Ако е същото - Power on hours – 3072 за тошибата и повече за другите.
#13
Не знам как вървят версиите на ACR, но преди години хубавите цифрови снимки бяха по-малко. Тогава ACR беше още скромно пакетче, където имаше некво куцо "възстановяване" и още един тъп алгоритъм. Откакто се появи RAW с повдигане на сенки и омазване на светлини, цифровата фотография се настани на нови върхове. Вече може да курдисаш какво да е на статив и да изпляскаш Милкей вей готов,  като за... осми март.

Преди години ми направи впечатление, че Preview доста добре се справя с шумопотискането, в някои случаи по-добре от PS и дори се е случвало оттам да експортвам tif за обработка. И досега обаче не ми е ясно какво това ползва за рендване на суравите файлове. Преди се инсталираше нещо допълнително, за да ги отваря, което вероятно значи, че не ползва jpeg, за да отваря raw.

Тука сега отворих една картинка да я погледна и гледам, бре!, омазало я катo за пловдивския панаир. Това , което се вижда е, че вторият план е забърсан яко, докато долната част – принципно по-шумава като по-тъмна, е оставена по-неглиже. Точно обратното e в магазина за шопи. Средният план дере, а сенките са зализани. И се питам: защо така, боже мой, goddamnfuckinbitchiz. На 100% са и двете картинки, едното по-голямо май. (Щом Превюто ги дава по-големи, значи е по-добро, нали така.) Понеже пише раздел Общи приказки, викам да пообщоприказвам малко. Снимката в Preview не е пипана, вижда се какво е направено в ПС, за да се уеднакви небето.

https://www.dropbox.com/s/t66xhu9cpxymtp2/Screen%20Shot%202020-01-24%20at%2013.22.11.png?dl=0

PS С удоволствие ползвам едн конвертор – RawPhotoProcesor. Това не е софтуер за създаване на изображения, защото те се заснемват, предимно, и шефът му е знаел за какво трябва да става въпрос.




#14
Да, има няколко такива обяснения от разработчици на различен софт. Правил съм едновременен тест на 4 програми, показват еднакво. Някоя може да позабави малко, зависи от настройките.
#15
Максималната работна температура на Intel Xeon E5462 е 67о. Трудно бих се съгласил с мнение, в което температура над максималната без натоварване се приема за нещо нормално. Това е 30 градуса над работната, при натоварване на процесорите ~0.80%. Т не е мерена "дваж", а се следи от месец с всички програми, включително и iStat. Всички сме сменили по няколко компа и знаем, че tо на процесора се върти около 30-50. Сигурен съм, че това ще работи и на 95о, производителите се презастраховат, но въпросът е колко време ще изкара.

Най-вероятно пастата е за смяна.

Температурата пада при натоварване. При браузване и филм държи 70о. При обработка на растер, пада ~67o. При рендване на видео отива под 60о. В бездействен режим – половин един или няколко часа инактивен – температурата става 75-76о. Показанията за графичната карта са много високи 80о. Сигурно и там се е разсъхнало.


Относно Arctic Silver 5:

Има достатъчно мнения, че пастата е превъзходна. Има и много мнения, че е електрически проводима. Това са форумни мнения и се запитах как любители определят това, затова отидох в сайта и разбрах защо пишат така – грубо се перефразира производителят, който пише следното:

Arctic Silver 5 е формулиран да провежда топлина, а не електричество.
(Въпреки че е много по-безопасен от електропроводимите сребърни и медни греси, Arctic Silver 5 трябва да се пази от електрически следи, щифтове и изводи. Макар че не е електропроводим, съединението е много слабо капацитивно и потенциално би могло да причини проблеми, ако свърже два електрически пътеки в близост.)

Тоест, пастата е опасна, ако се разлее. Но си мисля, че хора, които с това си изкарват парите, едва ли си играят на хазарт. Kryonaut е препоръчвана за овърклок. Тя също е "проводима".  Въпреки че всеки е търсил подобна информация, в няколко теста най-добре се представя Kryonaut Conductonaut liquid metal thermal paste, а след това  е Thermal Grizzly Kryonaut, която превъзхожда другите.
https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/yqSq6qVDxvcsSQc3kFUvfG.png

Разбира се, разликите са минимални и не си струва главоблъскането, а сигурността.

Благодаря за отзивчивостта.