Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 23:49:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 499
Total: 499

499 гости, 0 потребители

Magic Mouse или Magic Trackpad

Започната от angelvn, 27-01-2012, 19:54:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Здравейте,
Чудя се дали да си заменя сегашната Magic Mouse и Magic Trackpad. И дали с магическия пад ще ми е удобно да работя под Photoshop (уеб дизайнер съм по природа  ;D).

Ще се радвам ако някой колега, занимавал се с уеб дизайн+Photoshop изрази мнение.
UI designer and developer

Deyan

Определено бих те посъветвал за магичния мишок.
Особено щом ти трябва и за работа, няма какво да се чудиш. От както е излезла я имам, и се работи перфе с нея:)

wopsreg


carrot

Ако в случая трябва да избирам между тракпад и мишка, аз лично имам и двете, предпочитам и работя по-лесно с magic mouse. Ако говоря за сърфиране в интернет ще кажа тракпад.
Така че в случая +1 за magic mouse
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

Lycan

+1 за mouse.
тракпада е ок да свършиш нещо набързо

angelvn

Интересно ми е дали от istyle ще се навият да ми дадат на място да бучна един magic trackpad за една 5 минутна проба... :)
Меджик маус имам и в момента, само дето ме нерви, че откакто съм на MB Pro от време на време ми лагва курсора. Особено ако натоваря малко повече Сафарито. До скоро, като я ползвах с Mac mini-то нямах никакви грижи...
UI designer and developer

Lycan

Големия тракпад с нищо не е по-различен от вградения.
Размера го прави по-удобен, но не може да се ползва като дигитайзер

aseniv84

iMac-Intel Core i5-Mid 2011

shaman

Ако имаш път към Русе ;)

Сложил съм към един iMac и двете неща  - може да ги пробваш колкото си време искаш...

angelvn

За съжаление нямам (особено в това време), но когато имам бих минал да ви разгледам магазина :)
UI designer and developer

kmonev

Цитат на: shaman - 28-01-2012, 20:14:43
Ако имаш път към Русе ;)

Сложил съм към един iMac и двете неща  - може да ги пробваш колкото си време искаш...

Ако знаех, че в Русе има магазин за Apple джаджи, щях да си взема MBA от вас. Обезателно при първото ми идване в  града ще дойда да видя. Чудя се и аз за един мишок.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

bgassenbg


faire

Първоначално използвах мишката, но ми липсваха жестовете от лаптопа, така че си взех тракпада. В началото ми беше много неудобно докато свикна. Доста по-неудобно от свикването с тракпада на макбук про. Но след като го ползвах няколко дни, вече не ползвам мишката изобщо.. Просто Lion и magic trackpad са направени един за друг. Сега да уточня - говоря за стандартни неща, като работа с операционната система, браузване и т.н. Общо взето basic stuff. Когато стане въпрос за работа обаче, винаги ползвам мишката. В моят случай това се отнася за web design (flux), adobe photoshop и MS Office - word и excel (mac версията). Съвсем спокойно бих могъл и с тракпада да си работя в офиса и флюкс-а, но във шопа е напрягащо.. Доста по-удобно е с мишката. Друг е въпросът, че и самата magiс мouse не е от най-удобните мишки по принцип, поради плоската си форма. Ако работиш всеки ден часове наред на шопа, ти препоръчвам да си вземеш някой от mx моделите на logitech. Удобството е огромно, а имаш и много копчета, които да настроиш за специфични команди.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Mouse for sure  :angel: Само Pinch to zoom и липсва, но се преживява ;)

angelvn

Аз мишката и сега я ползвам. И по принцип съм доволен. Скоро дори ше ми идва втора меджик маус. Но ми се ще и да пробвам тракпада. Но щом казвате че няма разлика спрямо този, който е на MB Pro. Явно ще го прескоча като опция.
Иначе faire, благодаря ти за изчерпателното мнение. :)
UI designer and developer