Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 05:43:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 106
Total: 106

106 гости, 0 потребители

Pro или Air

Започната от Wreck, 18-10-2012, 14:27:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wreck

Привет,

Искам да си сменям  macbook-a 5.1 с нещо по-ново и малко по-бързичко. Колебая се между това:

http://store.apple.com/ca/product/FD232LL/A/refurbished-macbook-air-18ghz-dual-core-intel-core-i5

и това:

http://store.apple.com/ca/product/FD102LL/A/refurbished-macbook-pro-29ghz-dual-core-intel-i7

Ползвам го изкючително с Eclipse и разните Андроидски plug-ins, малко GIMP и стандартен usage от рода на филми, музика, браузуване, скайп ... Евентуално мога и да разцъквам SC2, но той горе долу върви и на сегашният, така че предполагам, че няма да е никакъв проблвм и на двата. Ясно ми е, че единият е доста по-бърз, но все пак си мисля че ssd-то дава и той не малко бързина. И понеже никога не съм имал до сега ssd, може ли да ме ориентирате как стои въпроса със ssd vs cpu. Рамта, мога и на айр да му туря 8, така че тя не е толкова важна. Иначе съм сигурен, че и двете стават за програмиране, след като и сегашният ми се справя добре, но все пак, да имам представа кое е по-доброто. Като мобилност, ползва се много мобилно ... вкъщи, на работа, на село, в колата, на срещи. Така по-лекото и по-малкото ми е плюс определено. Superdrive ми е абсолутно излишен, така че също не ми пречи, че липсва при единият. Само ssd-то ако може някои, който го ползва, да ми каже дали си заслужава. Май малко объркано писах, извинявам се за което, но не съм спал много много тези дни :)

Благодаря
An apple a day keeps the doctor away!

thebrainless

Големия минус на Еър е това с рамта, няма как да му "туриш", ако мислиш че са ти достатъчни всичко е ок. Все пак бих заложил на по-солидния про. Иначе SSD-то е фантазия, всичко се случва светкавично! Нямам впечатления от други, само този на приятелката ми и оставам с впечатление, че има проблем с многозадачността, пример - торентите работят и почва да позацикля с други задачи, но все пак нейния е с 2гб рам от 2009 модел.
Stay hungry. Stay foolish.

Wreck

Не мога да му сменя рам-та така ли? Нямам достъп до нея или? Защото виждам, че се продават 8гб air?
An apple a day keeps the doctor away!

fpyyh

с колкото си купиш, с толкова, защото е запоена за дъното. аз съм с предишния, i5@1.7, 4Gb RAM, държи се повече от чудесно. нямам проблем и с торентите, освен когато ги свалям на time capsule-ата. тогава първо малко мисли, защото създава целия файл по мрежата и после започва да го пише. ssd-то е като магия иначе, офис файлове се отварят за 1-2 секунди, рестартира се за 20ина, а и екранът е по-добър. и последно, като свикнах с този размер и това тегло, всичко друго ми е грубо и тежко

godo

#4
Паметта е интегрирана/запоена и т.н. не е на отделни модули, както при про.

Бих взел Pro аз, ако визията на Air-a не те блазни прекалено много и не ти е необходима по-висока резолюция. На Pro-то можеш да му сложиш SSD и оригиналния диск на мястото на CD-то или във външна кутия. Вече не са чак толкова скъпи SSD-тата.

Иначе чисто, като ъпгрейд и за това което ще го ползваш SSD vs по-мощно CPU и повече рам SSD-то ще ти даде повече скорост.

А за по-лекото 700гр си е голяма разлика, но аз бих се прежалил пред гъвкавостта.

За тези пари бих си взел това: http://store.apple.com/ca/product/FC721LL/A + SSD  тук вече говорим за друга лига и двата 2012 ще са по-бавни в тази комбинация.

И моя съвет е ако взимаш Pro да го взимаш в базова конфигурация. Например този: http://store.apple.com/ca/product/FD101LL/A/refurbished-macbook-pro-25ghz-dual-core-intel-i5 е 250долара по-евтин. За тези пари спокойно го правиш с 8 рам и му слагаш хубаво SSD и имаш бонус още един диск 500гб ;)
Mac only

Wizi

MacBook Air-а е
+ теглото
+ далеч по-хубавия дисплей
+ дизайна
- upgrade само на SSD-то и то солено (!)
- RAM upgrade не е възможен
- 4GB RAM макс за всички модели до 2012

MacBook Pro 13"
+ ъпгрейд на RAM
+ ъпгрейд на HDD -> SSD
- псевдо "Pro" с минимален хардуер
- по-скапан дисплей
- тежи
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

#6
Ако взимаш Air (или новите ретина дисплей) гледай да го взeмиш с всичко на макс, щото после няма ъпгрейд.

Аз замених моя 15" Pro late 2008(ъпгрейднат с 8GB Ram и хибриден хард 7200rpm+4GB ssd кеш)  с новия Air  2012(Ivy Bridge)
Но поръчах Еара къстам, с 8GB Ram и максимум процесор i7 2GHz.  Мога да ти кажа че този въздух е вихрушка :) компилира изключително бързо заради SSD-то, (процесора също се оказва по бърз, но все пак са с 2 поколения разлика.)

faire

За твоите нужди ми се струва, че Air е по-добрият избор. Но както и колегите ти казаха, както го вземеш - така ти остава. Така че добре си направи сметката колко рам искаш да има и колко да е голям диска. То дали ще е 128 или 256 все тая. Пак няма да ти стигат и ще ти трябва външен диск (нещо с usb3 интерфейс например за по-висока скорост, но ако е 2012 модел, ако е по-стар - firewire).
Но по-добре, я вземи изчакай. Че нали се говори за 13" про с ретина дисплей. Може би ще е по-скъпичко от air-a, но все пак си струва да се изчака и да се види кое-какво. Има вероятност още този вторник вечерта да го обявят.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

brad pit

Ех, ако обявят и 15" Air. :D

Wreck

Благодаря много за отговорите и разясненията. Сигурно ще е въздуха. На мен и в момента не ми трябва толкова много мощност, колкото, че на сегашният останах без батерия, лявото cmd се разкърти бутончето, смених две захранвания и сега пак ми прекъсва и просто си плаче за ново. Аз ако му сменя всичките тези неща и му добавя малко RAM, пак ще отида на една сума, която, по-добре ново.

Понеже стана на въпрос, ако някой има интерес от старият 5.1, без батерия, скапано зарядно, счупена едната скоба на cmd-то лявото, е следи от употреба по корпуса, мога да го раздам цял или на части, след като ми пристигне новото ;)

Нямам търпение вече :)

Благодаря още веднъж и поздрави
An apple a day keeps the doctor away!

pravdo

Ех Брайо, чул те Тим Кук!

:)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

amm

Само да вметна още нещо.
Аз стоях пред същият проблем. За 100 Евро повече може да се вземе едно Про със 128 ГБ ССД и имаш най-хубавото от двата модела.
Поздрави

pr0bl3m-

И аз стоях пред същата дилема.Взех Въздуха заради:1.ССД(може да се сложи и на Про,но с доплащане,което мене не ме устройваше,пък и съм с външен ХДД за сторидж).2.Дисплеят на Про 13 инча опрделено е по-зле от този на Въздуха.3.Ергономия - ами тествах ги и двата и определено Въздуха ми беше по-удобен за боравене-имам в предвид писане и местата за разположение на дланите,когато си почиват ръжете;дизайнът и компактността въобще не ги коментирам...ако можеш да си позволиш Въздух с 8ГБ РАМ това е за мен най-добрият избор(аз съм кежуъл юзър и съм с 4ГБ като досега не съм изпитвал нужда от повече,но при всеки потребително е индивидуално:)

vla

#13
Абе 8гб рам и Аир 2012 г. наскротини low или normal или high вчиски игри без проблемите!

http://www.youtube.com/watch?v=-GuUelP6T1A
MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 

Wreck

Поръчах въздуха с 8гб рам, утре пристига и ще го видим как ще е. Но от всичко което прочетох и ми казахте, съм сигурен, че за мен беше най-доброто решение. Сега трябва да се отърва от един macbook 5.1 без батерия. Ще пусна утре обява в магазин-а, макар че нямам никаква идея какви пари да му искам.

Благодаря ви за помоща :)
An apple a day keeps the doctor away!